Резултати от 1 до 12 от общо 12

Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #1

    Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB

    Харда е на 2,3 месеца и взе да не се отваря съдържанието, даже целия комп не бачка добре, като е включен. Грееше до 53 градуса, дали е от това не знам. Не си копувайте подобен боклук! Това е той:
    http://www.plesio.bg/vanshni-tvardi-...-p-289058.html
    Сега се чудя какво да го правя. Носех го да го видят в сервиза, но казаха че е за смяна, но не искам да си изгубя файловете. Чудя се дали може да се извади самия хард диск и да се сложи в друга кутия или в компа. Няма никакви болтчета по нея.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB

    да, може да се извади
    почти е сигурно, че всичко може да се възстанови

    какъв точно казаха, че е дефектът, защото да заключиш категорично, че хардът е физически повреден, след като не му се вижда съдържанието, е най-меко казано непрофесионално

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Re:Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB

    кутийката е напавена с "чопове" и е много трудно да се отвори ,без да се забележи в последствие и в резулат на това се губи гаранцията.
    Иначе харда е добър, просто си имал кофти късмет с него. Може да се изкара всичко ,но зависи дали си заслужава.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #4

    Re:Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB

    Дефекта е че почва да мисли, като кликна на него и не се отваря нищо. Надявам се че е в кутията проблема. Не ми пука много за гаранцията а повече за файловете ми. Май ще рискувам и ще го отварям.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB

    оглежда се, за болтчета под етикети, лепенки, и гумени крачета, ако няма се ползва дебело перце, за китара и се отваря без следа, ама трябва да си до някъде майстор все пак

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re:Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB


  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB

    да! Яко майсторлък.
    Жъгай с плоската отверка и да не ти пука, за крачетата. Изпочупил е всичко от вътре, кутията не мож се затвори вече

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #8

    Re:Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB

    Отворих го и го сложих в друга кутия, но пак е така. Изписва ми съобщение, че трябва да го форматирам за да мога да го ползвам и като му дам Да пак не се получава. Изписва-уиндоса не можа да извърши форматирането. В PartitionMagic показваше Unforamatted дадох му да го форматира в NTFS , но стигна до 37% и до там. Сега за файлова система показва Other
    Кажете какво да го правя. Има ли начин да си извадя важните файлове?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re:Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB

    От къде си?
    Досега ако е имало шанс , вече са с 50 % по-малко.
    Принципно се занимавам с това но струва пари.
    Каквото и да ти казват - харда има проблеми , по-добре не го пипай а ми го дай на някой професионалист.

    Колкото повече глупости правиш от незнание , толкова по-вече губиш шанс да се извади инфото.

  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB

    Пробвай още няколко формата и после възстановяването ще струва 4 цифрена сума...
    Не можах да разбера ти за диска ли си или за информацията, ако си за информацията, за какъв дявол си му пускал формат?!
    Нещата се извличат в RAW mode...

    Както е казал Mr.Techno ако държиш на информацията, дай го на професионалист преди да си го съсипал тотално...


  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #11

    Re:Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB

    Какво представлява това RAW mode? А за форматирането, ако беше станало щях да си възстановя всичко с Getdataback, но сега пак трябва да го нося на Самуил. Той ми възстанови всичко от един Сигейт с подобни проблеми върху този. Много ме е яд че пак се набутах с тази марка.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1332406327[/time]_________________________________________________

    Вижте какво ми изписа Hard Disk Sentinel:
    The drive found 8 bad sectors during its self test.
    There are 8 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
    It is recommended to examine the log of the disk regularly.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    София
    Мнения
    85
    #12

    Re:Проблем с външен харддиск Seagate Expansion 2TB

    С O&O DiskRecovery опитах да възстановя файловете си, но не се получи. Уж възстановява всичко, но не се отварят. После пробвах с
    Getdataback и е по-добре. Възстанови ми някъде 70-80% от всичко. Знаете ли други подобни и по-ефективни програми от тези?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външен харддиск –> Linux + Windows?
    От ockac23 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 14-03-13, 20:44
  2. Купувам външен харддиск 2,5 " USB до 1TB
    От legiadb във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-11, 14:47
  3. Продавам нов външен харддиск 750 GB USB2.0
    От Fourplay във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-11, 12:42
  4. Продавам външен HDD - 500 GB SEAGATE
    От rumpenshtilken във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 08-03-10, 13:12
  5. Избор на външен харддиск
    От Smurfa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-08, 19:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе