Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34
Like Tree1Одобрявам

Лексмарк s 405 как да печата само черно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #16

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Получи се странно нещо, на дисплея изписваше и показваше че черното мастило е почти свършило.
    Свалих мастилницата и я сложих на онази джаджа с която да и шприцна мастило, сложих 10 грама и я върнах в принтера. На дисплея си показваше пак че няма мастило.... пуснах да направя едно чернобяло копие на бришура от мертро исках за да видя резултата ... той беше много блед печат с големи пропуски и реших да и шприцна още малко и и сложих още 7 грама дори протече отгоре..... забърсах я хубаво и я сложих, пуснах пак да копира но нищо, този път имаше само няколко тънки сиви контури явно не пуска мастило, след това пуснах да калиброва или нещо подобно прави едни малки квадратчета вади вкарва така 1 2 минути.
    И нямаше черно и ми изписа че има грешка да извадя касетата и пак да я поставя и да пробвам отново.
    Направих го натиснах ОК и то започна наново и този път вече имаше черно... и вече не изписва че мастилото свършва но май не показва нивото... Както и да е черното е наситено и мисля че това е от новото мастило.
    Ще пиша ако има промени или други резултати но искм да заредя и цветните, обаче ще ги изчакам да свършат.

  2.  
     
  3. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #17

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Цитат Първоначално публикувано от vnedel4ev
    Разгадах говедото. Не може да печата без която и да е от мастилниците извън него. Ето как си реших проблема и най-вероятно вече няма да ми се налага да купувам мастилници. Всичките са ми неоригинални и се сетих, че като съм ги сменял в инструкцията за монтаж имаше нещо от сорта на "ако принтера не разпознава касетата прекъснете еди си кое мостче на платката на самата касета". Не пазя никоя инструкция, но все пак намерих мостчето и го прекъснах. След това напълних с вода от чешмата цветните мастилници, черната ми е нова. Самите те са прозрачни и се вижда, че отвътре са пълни с нещо като дунапрен, та останалото по дунапрена мастило просто се поразреди. МФУ-то веднага отчете пълни мастилници и след почистване на печатащата глава и тестване с печат смея да твърдя, че резултата е повече от задоволителен, дори мисля да купя фотохартия и да опитам със снимки. Следващото зареждане ще е с бутилирано мастило.
    Иначе за да печата само черно преди самия печат има бутон "properties" и там се избира дали само с черно, дали само с цветните. Има бутон и на самото МФУ, но той май е само като се копира. Ако има въпроси питайте.
    Дано съм полезен и на други...

    Кажи от къде да си купя такива менте мастилници?
    Моите са още оридиналните но свършиха и пробите с черното кадето бях описал по горе не са успешни..
    От каде ги купи твойте и каква марка са за да имат това мостче. Аз мастило имам и ще си ги доливам но трябва да излъжа машината.
    Ако си спомниш и на каква цена са...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #18

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Бойски, какво стана, намери ли заместители? След като мина малко време откак заредих с мастилата от "Метро" да споделя впечатления... При печат на тестова страница черното излиза така все едно мастилото свършва. Иначе индикацията е за пълни мастилници, а печатът на текстов файл или снимка е страхотен, почти не ползвам принтера, но за да не за съхнат мастилата или както там му се казва веднъж седмично изпечтвам нещо за профилактика, всичко е наред с машинката засега

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    1
    #19

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Здравейте и от мен да попитам и аз за тези касетки с мостчето пробвах с оригиналната но уви не стана или поне някой да знае чипове от къде да се поръчат

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #20

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?


  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    1
    #21

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Привет на всички : ))
    Наскоро преди горе-долу 2 месеца си закупих принтера Лексмарк s 405. До сега нямах проблеми с принтера до сега. Днес пуснах за печат едни документи и хартията започна да се събира в самия принтер. Изчистих принтера, но всеки следващ път се получава едно и също , а именно хартията да не излиза, а да се събира в самият принтер. От какво се получава това и как да го оправя, защото това сериозно ме притеснява

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #22

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    трябва да има упътване за това как се вади запецнала хартия.Изключваш го от котакта.Отваряш/разглабяш профилактично оглеждаш да няма запецнало някое малко парче хартия, след това вадиш мастилните глави и отново ги монтираш.

    Само не знам защо си купувате тези дървета.От 10 години ползвам HP принтер, а от 3 години само като скенер един мултифункционален canon SX210 защото има страхотни опции като скенер и отделно скенира много добре като събира файла в малък обем.Вече има лазерни принтери за по 100-110 лева и за тази цена мултифункционални които да ползвате като скенери.в интерес на истината и аз съм се замислял за 1 устройство обединяващо принтер+скенер, но или финкциите+качеството на скенера или принтера не ме е удоветворявало или цената на такова качествено е 800-900 + лева ...

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    6
    #23

    Отговор: Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Да споделя във форума ако някой се опитва да пълни касети за Лексмарк S405 (черно, цветни и т.н.) няма да стане така лесно. Проблема не е че не се пълни това става лесно, но на самите касети отгоре под лепенката има индуктивен чип който се чете от принтера и дори да напълните касетата самият чип ще укаже на принтера че няма мастило. Чипове се продават отделно. Но най-евтиният вариант е от ebay мастило от HK. Имайте обаче предвит че Лексмарк отказват гаранция ако не се ползва оригиналните им касети който са на много "скромни" цени. Сервиза на лексмарк е гола вода и общо взето и некоректен защото дори и да няма връзка проблема с мастилото те отказват сервиз безплатно. Чудя се защо си купих тази марка все пак 1ствения + беше че е 4 в 1. Но се надявам други като прочетат това тук да не правят същата грешка като мен.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    2
    #24

    Отговор: Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Цитат Първоначално публикувано от boiski Виж публикацията
    Получи се странно нещо, на дисплея изписваше и показваше че черното мастило е почти свършило.
    Свалих мастилницата и я сложих на онази джаджа с която да и шприцна мастило, сложих 10 грама и я върнах в принтера. На дисплея си показваше пак че няма мастило.... пуснах да направя едно чернобяло копие на бришура от мертро исках за да видя резултата ... той беше много блед печат с големи пропуски и реших да и шприцна още малко и и сложих още 7 грама дори протече отгоре..... забърсах я хубаво и я сложих, пуснах пак да копира но нищо, този път имаше само няколко тънки сиви контури явно не пуска мастило, след това пуснах да калиброва или нещо подобно прави едни малки квадратчета вади вкарва така 1 2 минути.
    И нямаше черно и ми изписа че има грешка да извадя касетата и пак да я поставя и да пробвам отново.
    Направих го натиснах ОК и то започна наново и този път вече имаше черно... и вече не изписва че мастилото свършва но май не показва нивото... Както и да е черното е наситено и мисля че това е от новото мастило.
    Ще пиша ако има промени или други резултати но искм да заредя и цветните, обаче ще ги изчакам да свършат.
    Човече, проблемът е другаде - мастилото не се е утаило. Както четох преди време - трябва през 1-2 минути да почукваш мастилницата (долния ѝ край) в твърда повърхност и така - двадесетина минути. Аз практикувам друго, в случай, че съм вкарал въздух в дунапрена - просто я оставям за 24 часа и мастилото само си се намества в долния край. Това е при стария ми HP F2290 принтер. С този, новия - Lexmark S400 - е малко странно. Първо, че мастилницата (оригинална) не е пълна с дунапрен, а с някаква друга материя. Но пък си пое петте кубика черно, дето ѝ вкарах без проблеми. Проблемът е в това, че не иска да я приеме за пълна и отказва да печата. Като оригинална не я знам, дали има - или няма краче, както чета в горен пост. Като се прибера ще проверя и ако има - ще го прекъсна. Може пък дори да няма да намеря начин пак да се оправя - просто ще трябва да се изреже част от корпуса с размера на въпросното краче, поради което моля тези колеги, които са правили този експеримент да измерят точно къде се намира въпросното краче и съответните му размери и ще пиша какво се е получило.
    А за неоригинални мастилници - ще отскоча я до Вали, я до Диком (във Велико Търново съм) и там със сигурност ще имат фалшиви мастилници - щом и на двете места имаха такива за HP, би следвало и за Lexmark да се намерят...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от spencer Виж публикацията
    Привет на всички : ))
    Наскоро преди горе-долу 2 месеца си закупих принтера Лексмарк s 405. До сега нямах проблеми с принтера до сега. Днес пуснах за печат едни документи и хартията започна да се събира в самия принтер. Изчистих принтера, но всеки следващ път се получава едно и също , а именно хартията да не излиза, а да се събира в самият принтер. От какво се получава това и как да го оправя, защото това сериозно ме притеснява
    И на мен ми се случи преди седмица - две. Причината е, че си напълнил входящата тава до горе, или си натиснал повече хартията.
    Решението е да сложиш по-малко листи - аз слагам по 20-25, да не ги натискаш много (само докато усетиш, че се опират в нещо) и да оправиш дистацера (страничният плъзгач, който трябва да опре в хартията, която е заредена плътно в другия край на тавата (при мен е така с Lexmark S400, а на някои принтери има два такива плъзгача, от двете страни на хартията).
    И последен съвет - ако хартията ти е понамачкана в единия край - обърни я с другия да започва печатането, като при намачкана хартия не е добре да използваш да печаташ на чернова, защото така хартията се движи по-бързо и има по-голяма вероятност да се намачка.

    Надявам се, че съм бил полезен.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    трябва да има упътване за това как се вади запецнала хартия.Изключваш го от котакта.Отваряш/разглабяш профилактично оглеждаш да няма запецнало някое малко парче хартия, след това вадиш мастилните глави и отново ги монтираш.

    Само не знам защо си купувате тези дървета.От 10 години ползвам HP принтер, а от 3 години само като скенер един мултифункционален canon SX210 защото има страхотни опции като скенер и отделно скенира много добре като събира файла в малък обем.Вече има лазерни принтери за по 100-110 лева и за тази цена мултифункционални които да ползвате като скенери.в интерес на истината и аз съм се замислял за 1 устройство обединяващо принтер+скенер, но или финкциите+качеството на скенера или принтера не ме е удоветворявало или цената на такова качествено е 800-900 + лева ...
    Как защо бе човече? Ами, че аз ползвам повече от 3 години лично HP F2290, а на работа (докато работех де) - HP DesignJet 5500. И цветен лазерен принтер Canon. Пък сега се прехвърлих на Lexmark S400 и съм отново доволен - повече екстри, по-бърз скан (2 пъти за цветно на 300dpi, особено на черно-бял режим, където сканира 5 пъти по-бързо на 300dpi) особено полезен, когато сканираш поне веднъж седмично по една книга с повече от 250 страници.
    Единственото неудобство е с това разпознаване на мастилницата, че като я напълня пак не иска да печата. Но пък съм с отделни мастилници, което е много добре - моля те, не ми обяснявай, че щом си зареждам ръчно мастилото не ми трябват отделни мастилници, понеже така, както си зареждах съвсем регулярно цветната мастилница на HP F2290 се оказа, че съм вкарал повечко синьо и то като преля в жълтото започнах да печатам зелени снимки, поради което и трябваше да я разглобя, да я изпера цялата, да я изсуша, а в последствие - и да залепя капака ѝ, защото се беше счупил странно. В резултат имах цветна мастилница, модел "Франкенщайн"...
    Това, че Lexmark спряха производството на мастилноструйни принтери, понеже продажбите ѝм са част от 10 процента пазар, който не е завзет от големите четири производителя не е причина да се отказваме от качествените устройства. Просто трябва да ги уважаваме и обслужваме подобаващо, за да работят безотказно възможно най-дълго време.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    2
    #25

    Отговор: Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Хора, имам проблем. Имам S405, който купих миналата седмица на старо. Напълних мастилниците, както бяхте коментирали тук с мастило от Метро. До тук - ок. Само, че не ми отчита синьото и червеното. Показва ми питанки на тях, а на другите две ми ги показва с хискчета. Постоянно на дисплея се показва съобщение, че принтерът няма да принти, тъй като синьото и червеното липсват.Има ли вариант да проверя дали проблема е в мастилниците или в устройството. По принцип мастилниците са ми оригинални и вариантът с онова мостче, което трябва да се прекъсне за съжаление отпада. Моля, ако имате някакви идеи да ги споделите, тъй като принтера ми е ужасно нужен.
    dunkan одобрява това.

  13. Junior Member Аватара на PRACTIC
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    ех сvв
    Мнения
    127
    #26

    Отговор: Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    новичък ще трябва

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    2
    #27

    Отговор: Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Цитат Първоначално публикувано от PRACTIC Виж публикацията
    новичък ще трябва

    Новичък принтер ли?

  16. Junior Member Аватара на PRACTIC
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    ех сvв
    Мнения
    127
    #28

    Отговор: Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    е ти първо не търсиш в нета решения,кво остава да го накараш да тръгне...да
    но първо пробвай с нови оригинални мастилници и виж руските форуми
    Този пост е редактиран от PRACTIC; 12-06-13 в 17:44.

  17. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    1
    #29

    Отговор: Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Цитат Първоначално публикувано от PRACTIC Виж публикацията
    е ти първо не търсиш в нета решения,кво остава да го накараш да тръгне...да
    но първо пробвай с нови оригинални мастилници и виж руските форуми
    Според мен една проверка във фирма, която да й направи тест и ще разбере къде е проблема. Освен това защо се набутвате с оригинални мастилници? Има мастилници, които хем са съвместими, хем принтера ги разпознава и си принтят супер. Аз намерих такива и съм много доволен от тях.

  18. Novice
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    2
    #30

    Отговор: Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Moже ли да те попитам как се зареждат тези касетки?И в Метро какво мастило да търся?Много съм зле с тази техника и нямам никаква представа!Б;агпдаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HELP: принтер Канон не печата черно
    От wizli във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-04-13, 17:07
  2. МФУ Лексмарк - мастило
    От vnedel4ev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-11-10, 09:03
  3. pdf файлове принтера печата йероглифи
    От Pit във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 22-11-08, 17:36
  4. проблем с печата на Minolta Page Pro 6
    От vlado_vd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-02-07, 02:53
  5. Принтера ми печата на черти....
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 23-09-04, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе