Резултати от 1 до 15 от общо 15

За вентилаторите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #1

    За вентилаторите

    [:-alien]Не видях някаде да е дискутирано за вентилаторите в една кутия - давайте идеи за оптимално разположение, брой и обороти



    и малко оф-топик : според вас колко е нормалната температура на p4@1.4ghz, и до колко на практика може да се оверклокне

    [:-tophat]



    и още един офтопик: [:-snorkel]Наздраве на всички !!! )

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #2

    За вентилаторите

    Emi sus zor stiga 1700, max 1800. Normalnata temperatura e niakude v poriaduka na 22/30 gradusa idle/fullload. Za ventilatorite: principno mnogo zavisi ot kutiqta (po-tochno golemina, razpolojenie na zahranvaneto, okabeliavane, miasto za postaviane na ventilatorite...) Spored men optimalno e edin otgore koito vkarva, dva izkarvat otzad (obiknovenni case fans)

    ... razbira se varianti mnogo.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    58
    #3

    За вентилаторите

    Не са ли много ниски тези температура ли Аквадарк?или може би защото е Wili?При тебе какви температури развива твоята П4-ка?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #4

    За вентилаторите

    при мене цпу-то е около 40, при фул лоад към 50


  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #5

    За вентилаторите

    Pri men e 28/36. Ventilatora e stock-ov Intel, kutiqta e dosta golemichka s 4 ventilatora + oshte edin kup dopylnitelni po raznite ustroistva Vuzmojno e da ne otchita kato horata razbira se.



    40/50 e adski mnogo. Moje vi zashtoto w Will-che.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    За вентилаторите

    Ако се слага само един вентилатор най-добре да е отзад. Като е отгоре по лошо охлажда процесора. При мене дажа разлика от 3, 4 градуса. Иначе е добре да има вентилатор отпред(вкарващ) и изкарващи отзад и от горе. Така се охлаждат добре и дисковете и процесора.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    58
    #7

    За вентилаторите

    Мале все едно говорите на различни езици 28/36? Това при 2,6 ли е?колкото пише в сигнатурата?При какъв волтаж?При мен на 2.82 колкото пише в сигнатурата при 1.65v-46/56...при това с Evercool NW9F-715...Имам и една перка на кутията от зад.

    Много малки ми се виждат температурите ти.Какво имаш предви под сток?тези дето вървят с box процесорите?

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #8

    За вентилаторите

    а температурата отразява ли се пряко на производителността?

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    58
    #9

    За вентилаторите

    Да,когато е над 55

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #10

    За вентилаторите

    Adrian - da stock deto idvat v kutiqta. Voltaga e 1.55 za stabilnost (na default si raboti sushto dobre, no tova e za vseki sluchai). Moje bi temperaturata da e niska, zashtoto se izmerva greshno (znaem za ASUS dunata) - veche go spomenah. Inache ventilatora si raboti na 3000~3500 rpm, koeto obache zavisi ot temperaturata - ako tia se izmerva greshno niama kak da se zabeleji - dunoto meni oborotite mu spriamo informaciqta koiato poluchava...

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    58
    #11

    За вентилаторите

    Мда така може...


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,086
    #12

    За вентилаторите

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Adrian


    Да,когато е над 55

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Сигурен ли си?

    Ако можеш да ми кажеш къде си го прочел(за да се уверя лично) щото моя на моменти качва над (2610/1,7V) 55С но все пак е под 60.

    Дано не се налага да downclockvam.

  16. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #13

    За вентилаторите

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Adrian


    Мале все едно говорите на различни езици 28/36? Това при 2,6 ли е?колкото пише в сигнатурата?При какъв волтаж?При мен на 2.82 колкото пише в сигнатурата при 1.65v-46/56...при това с Evercool NW9F-715...Имам и една перка на кутията от зад.

    Много малки ми се виждат температурите ти.Какво имаш предви под сток?тези дето вървят с box процесорите?

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Абе как ще държиш П4 на 1.65 волта и ще чакаш ниска температура ! Не е важно колко е шината, волтажа вдига температурата и това е, няма как ! При мене температурите при колка от сигнатурата ми, не са повече от 42-45 градуса при максимално натоварване, при idle са не повече от 32-34 градуса.

    Вентлаторите ми са - 2 отпреде дето вкарват и два отзад изкарват. то това си е и най-оптималното разположение. Отпред винаги вкарва а отзад изкарва ...

    А иначе Aquadark - тея температури са определено са нисички Но разиката се съмнявам да е повече от 5-7 градуса на горе []

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #14

    За вентилаторите

    Kayso - ami dnes specialno vzeh sonda za izmervane i dunoto si otchita suvsem pravilno. Sled okolo chas rabota sus SuperPi uspiah da vdigna 41gradusa i tova pri polojenie che v staiata beshe kum 28 (dosta goreshtichko)... vij ako digna voltaja na 1.65 stava napecheno ))

  18. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #15

    За вентилаторите

    Епа може, не споря

    Даже бравос, че е такъв ладен ладен [:D][:D][:D]

    А аз четох насам натам, че Асусите нещо не мерили верно, та затова, ама може би само тея с интелския чипсет, беш ли маа му ....

    Ама ако ми остане време, ще проверя и аз ко става, макар че при тея мегахерци 45 градуса напълно ме задоволява )

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Намаляване на оборотите на вентилаторите
    От sker във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 24-11-06, 02:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе