Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем с 3х256 SDRAM

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #1

    Проблем с 3х256 SDRAM

    Компютърът ми забиваше, когато си иска и нито едно приложение не вървеше нормално - инсталирах Win 98, 2000, XP, ама все тая...

    И трите чипа са изправни, но като махнах единия, всичко се оправи.

    Някой да е имал подобен проблем? На какво може да се дължи?

    Дъното поддържа до 1 GB

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Проблем с 3х256 SDRAM

    А какво ти е дъното. Възможно е да не работи стабилно с три банки.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #3

    Проблем с 3х256 SDRAM

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Julian


    А какво ти е дъното. Възможно е да не работи стабилно с три банки.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Дъното е Jetway 663AS Ultra


  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #4

    Проблем с 3х256 SDRAM

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Jenny

    Дъното е Jetway 663AS Ultra



    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Чипсет се пита тука, чипсееееееееееет []

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    762
    #5

    Проблем с 3х256 SDRAM

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Mollov


    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Jenny

    Дъното е Jetway 663AS Ultra



    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Чипсет се пита тука, чипсееееееееееет []

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    KT133 от най-старите е това дъно. [xx(]

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #6

    Проблем с 3х256 SDRAM

    Domin,точно така - днес не можах да довърша, защото ме повикаха да работя [!]



    Chipset VIA VT8363A/VT82C686B KT-133A



    За времето си вършеше работа [:-apple]

    Всъщност въпросът ми беше имал ли е някой подобен проблем?


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    32
    #7

    Проблем с 3х256 SDRAM

    Jenny, при Abit KT7A с VIA KT133A го има абсолютно същия проблем. Обаче има и решение за KT7A - в BIOSа има опция "DRAM Read Latch". Тя трябва да се сложи на "NO DELAY". Тогава и трите модула заработват идеално, дори и да са двустранни 256MB модули. Ако в BIOS на твоето дъно няма такава опция - много съжалявам. Точно по това се различават скъпите маркови дъна от евтините не толкова маркови. Все пак моя Abit KT7A ми струваше 130$ по 1-ва колонка от МОСТ...

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #8

    Проблем с 3х256 SDRAM

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Jenny, при Abit KT7A с VIA KT133A го има абсолютно същия проблем. Обаче има и решение за KT7A - в BIOSа има опция "DRAM Read Latch". Тя трябва да се сложи на "NO DELAY". Тогава и трите модула заработват идеално, дори и да са двустранни 256MB модули. <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Nicko, надявах се на подобен съвет. В моите настройки е останало по подразбиране DRAM Drive Strenght на Auto и съответно подменютата са неактивни, като Delay DRAM Read Latch по подразбиране е на 1,0 ns. Поставих го на No delay и се надявам наистина да се реши проблема. Ще го направя утре, че вече е късно да бърникам по дъното [:-apple] Даже открих и още "незабелязани" неща, благодарение на теб.



    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Ако в BIOS на твоето дъно няма такава опция - много съжалявам. Точно по това се различават скъпите маркови дъна от евтините не толкова маркови. Все пак моя Abit KT7A ми струваше 130$ по 1-ва колонка от МОСТ...

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Така си е, стига да си на "ти" с хардуера, като правиш избор. Аз обикновено се съветвам с приятели, но в случая конфигурацията я правих в Пекин, а там е по-сложно. Препоръчаха ми тази фирма - Jetway, която продава по цял свят, а моделът беше най-скъпия за момента. Нямам представа дали е известна у нас.

    Както се вижда от въпроса ми на http://setcom.bg/news/forum/topic.asp?TOPIC_ID=5980 дори не зная към кой сервиз да се обърна. Досега от няколко места ми отказаха, защото не познавали такова дъно.

    Понеже толкова конструктивно ми отговори, си позволявам отново да попитам - да знаеш случайно надежден сервиз?

    Благодаря отново.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    63
    #9

    Проблем с 3х256 SDRAM

    probvai se da podredish modulite po burzina sloji nai burzia nai otpred v dimm slot1 i taka naatataka

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Проблем с 3х256 SDRAM

    shegobieca, това няма да помогне. аз също съм с abit kt7a и при мен е същата ситуация. просто третият слот не е стабилен, дори и само там да има сложена памет. а и както и да подреждаш паметите, проблемът не е в качеството/бързината/стабилността на паметта, а на дъното.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    32
    #11

    Проблем с 3х256 SDRAM

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Понеже толкова конструктивно ми отговори, си позволявам отново да попитам - да знаеш случайно надежден сервиз?<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Risk Electronics.

    Иначе е хубаво, че имаш нужните настройки - дано стане по този начин.



    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">probvai se da podredish modulite po burzina sloji nai burzia nai otpred v dimm slot1 i taka naatataka<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">

    Да, и това е много добра идея.



    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">аз също съм с abit kt7a и при мен е същата ситуация. просто третият слот не е стабилен, дори и само там да има сложена памет. а и както и да подреждаш паметите, проблемът не е в качеството/бързината/стабилността на паметта, а на дъното.<hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Проблемът не е в дъното. Щом и при Jetway го има, значи по-скоро е чипсетът... А качеството на паметта има много голямо значение. Трябват доста добри памети. Аз успях с 3 двустранни модула 256MB CAS2 - 1бр. Infineon и 2бр. Kingston (Nanya 7ns chips). Машината работи 3 дни нонстоп с трите модула на макс агресивни настройки и включен 4-Way interleaving. Вървяха какви ли не стрес тестове, Мракове и др... Никакъв проблем. Така че начин има, стига паметите да издържат на темпото на дъното. Може би е нужно и качествено захранване (имам предвид с добра филтрация на +5V, +12V, +3.3V). Моето е такова. 250W. CPU-то ми е T-Bird 1333 AYHJA Y @1466MHz. С тези 3 модула памет даже и клок може да се направи - 145MHz FSB, I/O Voltage 3.7V.

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Проблем с 3х256 SDRAM

    под "дъното" имам предвид chipset-a kt7a. аз съм с micron, изписван по поръчка от щатите и е железен. "турбо" настройки, 4-way, ..., тестове и т.н. - всичко работи идеално, когато паметта не е на трети слот. слагам я там и дори при safe defaults започва да ми дава грешки във всичко кажи-речи на минута. explorer-a се рестартира сам спонтанно, грешки при архивирането, компресии и т.н. споменавайки о/с - аз съм с duron 800, вдигал съм го до 1050, работи без проблеми и паметта държи. просто памет на трети слот не върви, каквато и да е.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    442
    #13

    Проблем с 3х256 SDRAM

    Благодаря на всички за отговорите. За мен беше много полезно.



    Засега с необходимите настройки в BIOS всичко е наред, още не са пускани тестове, но определено старите проблеми ги няма.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #14

    Проблем с 3х256 SDRAM

    слагал съм 2х128 Мб SpecTek (закупена от САЩ) и 1х512 PQI едновременно на ASUS A7V133A (KT133a) чипсет и съм нямал никакви проблеми, пускал съм всякакви тестове


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам SDRAM и AGP
    От Ozy във форум Продава
    Отговори: 16
    Последно: 23-05-06, 16:54
  2. Купувам: SDRAM
    От skrbx във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-06, 00:13
  3. Продвам SDram !
    От mxkolev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 06-04-06, 07:58
  4. 1x512MB SDRAM ili 2x256MB SDRAM
    От solo2003 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 27-12-02, 21:11
  5. SDRAM
    От god във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 15-06-01, 11:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе