Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Проблем с двд записвачката ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    62
    #1

    Проблем с двд записвачката ?

    Здравейте !

    Имам следния проблем след като записвах диск и ми блокира компа. Като сложа празен диск и искам да запиша файл ми изписва ,че трябва да сложа диск , но защо след като съм сложил вече ? Трябва ли да преинсталирам нещо за да се оправи ?

    Блогодаря ви !

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    друг празен диск или същия?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    62
    #3

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    Пробвах с DVD-R +R CD-R и нестава преди си работеше перфектно . Сега немога да запиша нищо чете записани дискове само
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1341695505[/time]_________________________________________________

    На предишния комп имах абсолютно същия проблем

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #4

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    3-4 пъти общо досега на десктопи и на лаптопа съм имал същият проблем и винаги е опирало до преинсталация на Уин-а .

    Когато хардуерно записвачката не работи, просто върти, но нищо не става.Най-много след въртене да изпише някаква грешка.Но няма блокиране и/или зависване на компа.И записвачка съм сменвал та от тогава ми е опита.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    62
    #5

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    И няма друг начин ?

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #6

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    опитай и върни доста назад от ситем рестора на уиндоса. Или ако ако имаш направена архива след преинсталацията на уиндоса ще е най добре. Вероятно е вирус или някое DLL не ти работи коректно поради ред причини от теб.
    Ако махнеш интернета няма да имаш никакви проблеми

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    от записвачката е, или от дисковете, аз залагам на нея.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #8

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    А при мен се оправи с ъпдейт на фърмуеъра й....

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #9

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    GMIR +1

    Пробвай да видиш да ли ще стане.Поне няма да навреди.Много разумен съвет от GMIR1.

    На стационарния който не ползвам от 2 години имам DVD записвачка и CD записвачка. CD записвачката е малко капризна и не всеки път зацепва-бях купил и диск за почистване на окото което чете, даде резултат но за кратко.Мисълта ми е че от време на време не "зацепва" и само си върти.Не блокира и всичко останало си работи нормално.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #10

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    поне 14 записвачки съм сменил за 10 години. Някои се скапват още в гаранцията си други, шеста седма година карат. Някои започват да не записват или развалят дисковете но отварят и четат. При други обратно не четат а правят записи. Това са първите симптоми че е за смяна ако е в гаранция.При мен има доста яко записване /стигал съм до запис на 800 диска за един месец/ Обикновено се скапват тия които ги продават много в кашон само с едно найлонче.. Най издържливи са външните и тези които са в собствена опаковка с някакви дискове в добавка.

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    А при мен се оправи с ъпдейт на фърмуеъра й....
    ем тъй де.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    62
    #12

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    Върнах уиндоса 5 месеца назад и пак неиска да чете празни ,но и вече записани дискове компа ми е на 8 месеца и е в гаранция все още. Най–добре ще бъде да го отнеса в магазина от който съм го купил и да ми сменят двд записвачката.

  16. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #13

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    Пробвай да изключиш компютъра от контакта за 10 тина минути. После пробвай пак. Ако не стане може да пробваш с преинсталация на ДРАЙВЕРА. Изтриваш го от систем дивайс и го оставаш отново да си го намери. Стъпка 3 е да деинсталираш и инсталираш програмата ти за запис на дискове... Ако и това не помогне, може да пробваш с упдейт на firmware на записвачката, и в краен случай, преинсталация на УИНДОУС..

    П.С. Не бързай с магазина, поне докато не стигнеш точката за ъпдейт на firmware. Стигнели се до там, може да го носиш да го гледат... В противен случай, рискуваш да си направиш една разходка на вятъра ...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    62
    #14

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    Всичко опитах без упдейт на firmware. Ще ме светнете ли малко как се прави този упдейт ? Дано от това да се оправи

  18. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #15

    Re:Проблем с двд записвачката ?

    Отива се на страницата на писачката - от стикера й се гледа 1:1 точния й модел!!!
    Някъде там трябва да има нещо като Support (Поддръжка) или Downloads - изтегляш последния firmware и следваш ТОЧНО и 1:1 инструкциите.
    Ето как изглежда това за моята писачка: LG продуктова поддръжка за GH22LS30

    Разбира се, палиш свещичка енергото да не цъкнат тока през това време...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нерото ли,записвачката ли ?
    От avenger във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 03-08-10, 21:58
  2. Отговори: 6
    Последно: 10-09-08, 03:23
  3. Проблем с Nero 5.5.10.9. - не вижда записвачката ?
    От LudZaVrazvane във форум Общ - софтуер
    Отговори: 11
    Последно: 11-06-04, 00:40
  4. Проблем със записвачката
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 05-03-04, 03:44
  5. Къде да закача записвачката?
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 33
    Последно: 18-01-03, 18:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе