Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 23

Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #1

    Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    Възможно ли е с такава джаджа да го постигнаhttp://www.dealextreme.com/p/ep-ms15...123649?item=56 или ако не какво ми е нужно?

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #2

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    1. Не
    2. Зависи какъв е източника, уточни първо това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #3

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    Ми смятам някакъв рутер да сложа и от дрогото място с лаптопа и нещо допълнително да се свързвам .

  5. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #4

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    1 км е много условно понятие, защото в този километър може да има какво ли не, дървета, прегради, смущения... Иначе линкове и на 50 км се правят ама...

    При всяко условие обаче за да покриеш това разстояние, ще ти трябва насочена антена, ако е OMNI (като на рутерите) ]ще трябва да със сериозни Db защото разпръсква сигнала в всички посоки...

    Доколкото разбрах варианта ти е интернет --> устройство ------ 1км ------- лаптопа, ако това е идеята мога да ти препоръчам TP-LINK TL-WA5210G
    С това устройство не би трябвало да имаш проблем да покриеш 1 km при пряка видимост. Също така в рамките на този KM по посоката в която е насочена антената ще може да си ползваш нет на лаптопа...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #5

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    Да разбрал си ми идеята има пряка видимост нямам никакви прегради.Някакъв по-евтин вариант с това което бях дал линк не става викаш.

  7. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #6

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    Аз не мисля, че и това ще стане, ти по-евтино търсиш.
    Решението ти е:
    Интернет <--> TP-LINK TL-WA5210G <--> 1km <--> TP-LINK TL-WA5210G <--> TP-LINK TL-WR740N <--> laptop
    Което прави не 87.00лв, а 2х87 + 40 = 214лв.
    Не пречи да пробваш и посочения от glowndark вариант, но все пак имай нагласата за над 200лв, защото аз не съм виждал лаптоп да работи по безжична връзка 1км. Може само да видиш отсрещното устройство, но не разчитай да прекараш смислен трафик през тая връзка.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #7

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    Другия вариант е с тези 3g модеми ама те смешна работа.В смисъл трябва ми някакъв интернет на това място идеалния вариант би бил да си ползвам домашния ,но щом казвате че не става.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    "Бисквитка"-та на МАКС ТЕЛЕКОМ е доста добро и мобилно решение.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #9

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    Цитат Първоначално публикувано от axander
    Другия вариант е с тези 3g модеми ама те смешна работа.В смисъл трябва ми някакъв интернет на това място идеалния вариант би бил да си ползвам домашния ,но щом казвате че не става.
    Никои не казва, че не става. Казах ти и че по 50км линкове се правят, ама... Не и с устройства за 20 лв...
    И какво значи скъпо, какъвто и интернет да пуснеш, няма да ти излезе под 20 лв на месец, освен някакво орязано 3G. 12 месеца по 20лв, са 240лв.
    Сега като се замисля 1-км не е много малко, и както каза колегата, трудно ще стане ако отсреща е само лаптопа с оригиналната антенка, ще трябва минимум TP-Link TL-WN721N окачен някъде на прозореца срещу другото устройство. А добрата новина е, че съм правил подобен линк на малко повече от километър с TP-LINK TL-WA5210G и рутер на TP-LINK отсреща...
    Между другото от както дойде скапаната криза, какви ли не безумни линкове съм правил, защото хората вече не могат да си позволят да плащат по 2-3 интернета...


  12. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #10

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтоян

    Ако си готов да даваш пари(месечна такса) предложението на @Mr.TECHNO за курабиийката не е лошо, ако в района има обхват. Това май е най-смисления безжичен интернет за момента, ако ти трябва скорост!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #11

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    Даже 200 метра е разтояннието понеже питам от името на друг за това.Благодаря за отговорите. При това положение какво ми трябва може да стане и с по - добър рутер или?

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #12

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    Цитат Първоначално публикувано от axander
    Даже 200 метра е разтояннието понеже питам от името на друг за това.Благодаря за отговорите. При това положение какво ми трябва може да стане и с по - добър рутер или?
    За 200 метра може да стане и с по-хубав рутер

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #13

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    И аз така си мисля ама Б-то гледа малко в друга посока препоръчайте някой рутер.

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    Какво значи гледа в друга посока, дай подробности? Искаш да си шернете нета ли?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    60
    #15

    Re:Безжичен интернет на 1 километър разтояние от източника при пряка видимост?

    Ми не виждаш ли прозореца на B не гледа към А ,но предполагам няма да е проблем.Да искаме да се ползва интернета от А и на Б.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 09-04-13, 15:23
  2. МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ
    От justify във форум Мрежи
    Отговори: 17
    Последно: 09-01-12, 21:01
  3. Отговори: 1
    Последно: 25-11-08, 17:46
  4. Безжичен интернет
    От georgikirchev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-08-08, 00:44
  5. Къде има серии на "Ние сме на всеки километър"?
    От dvd_man във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 2
    Последно: 01-09-04, 08:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе