Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #1

    МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ


    Предстои ми да реша дали да стана интернет абонат(през март 2010г.) на макс телеком -WiMAX интернет с макс кард или MAXDSL.Може и с модем във вид на USB флашка(какви са цените на този вид модем).Ще го ползвам с лап топ.

    Моля кажете вашите лични впечатления за този интернет- дали има добър трафик, защото един познат ми каза, че са много зле.Трябва ми мобилен интернет за работа и сърфиране/забавления.

    БЛАГОДАРЯ предварително за споделените ВИ впечатления.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Живее в
    София
    Мнения
    63
    #2

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    Ползвах MAXDSL за една нощ - 10 часа нон-стоп ъплоуд / даунлоуд към чужбина. Останах много впечатлен! Бях в София - широк център. Обхвата и скоростта са просто перфектни. Извън града вече не знам как е положението.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    18
    #3

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    По добре недей, в началото са добри обаче после като се вържеш на договор става все по зле.

    Аз също съм на Макстелеком и ще ги махам, защото нета им не струва, има куп проблеми, прекъсва от време на време което е доста неприятно, но за сметка на това редовно за по 5 или 6 секунди през 1 час. Освен това скороста им понякога пада и става нещо от рода на 5 кб/сек.

    Не дай си боже да се опиташ да играеш онлайн на някоя игра, има такъв чудовищен лаг, че след 5 минути ще се откажеш.


    Освен това безжичното USB го дават само в комплект с техния боклучав лаптоп, а и с него сигнала ще ти е по слаб. Аз съм с голямо устройство и имам пряка видимост към антената и като задуха вятър сигнала пада почти на половина.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #4

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    БЛАГОДАРЯ за споделения опит ще го имам предвид

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    За толкова години във форума досега не бях виждал такова нещо...

    Ако skd911 потвърди, че си го питал дали можеш да публикуваш IP адреса му, ще си изтрия поста. Но предполагам, че не си...
    Та какво демонстрираш с това, МОДЕРАТОРЕ?!? Че имаш достъп до логовете? Мда..., вече ще го знаем! Велико е!

    Мога да продължа и по етичната страна на този ти пост, но не смятам да хабя време - просто се излагаш!

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    Аз се опитах да ги използвам в един сервиз който е на околовръстното и симеоновско шосе, е за 10 минути имах 20% загуби без натоварване

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    18
    #7

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    За толкова години във форума досега не бях виждал такова нещо...

    Ако skd911 потвърди, че си го питал дали можеш да публикуваш IP адреса му, ще си изтрия поста. Но предполагам, че не си...
    Та какво демонстрираш с това, МОДЕРАТОРЕ?!? Че имаш достъп до логовете? Мда..., вече ще го знаем! Велико е!

    Мога да продължа и по етичната страна на този ти пост, но не смятам да хабя време - просто се излагаш!

    Ами не съм искал да ми публикуват IP адреса и ако е възможно предпочитам да се изтрие. Макстелеком могат да ми направят куп мизерии сега ?! Нужно ли беше това ??? Те по IP адреса могат да разберат кой съм и изобщо..............

    Аз така или иначе ще се махам от тях защото не съм доволен, но не беше нужно да ми се публикува IP адреса . Нямаше ли някакво правило във форума че IP адресите на потребителите не се дават публично.

    Мисля че това е супер некоректно.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    Има такова правило - моя грешка.
    изтрих всичко.

    Просто макс са незащитени това исках да покажа.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #9

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    Цитат Първоначално публикувано от skd911
    Аз съм с голямо устройство и имам пряка видимост към антената и като задуха вятър сигнала пада почти на половина.
    Значи с с MaxDSL – WiMAX преносим модем:
    [img width=554 height=600]http://www.bloodys.com/wp-content/uploads/2007/12/wimax-dsl.jpg[/img]
    Е би трябвало да е с подобаваща чувствителност. И чисто технически ме заинтересува това с вятъра и загубата на сигнал - би ли описал ситуацията: да има дървета, които вятърът клати и закриват антената, дали антената е нестабилна и се клати или си близо до Кремиковци и вятърът довява облаци прашинки от метална руда?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    18
    #10

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    Значи с с MaxDSL – WiMAX преносим модем:
    Е би трябвало да е с подобаваща чувствителност. И чисто технически ме заинтересува това с вятъра и загубата на сигнал - би ли описал ситуацията: да има дървета, които вятърът клати и закриват антената, дали антената е нестабилна и се клати или си близо до Кремиковци и вятърът довява облаци прашинки от метална руда?
    Да точно такъв е като на картинката. Не съм близо до Кремиковци, може да се каже че съм доста далече от там. А към антената имам пряка видимост и сигнала е добър, но това не пречи на Интернета да е скапан и да прекъсва, не знам какво им стана на Макстелеком но сега нещата с нета са по зле, отколкото в началото когато се включих.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #11

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    Една година по-късно:

    -съм с абонат на MAx telecom с безжичен интернет MAx freehttp://www.maxtelecom.bg/internet/maxfree.
    Ситуацията е следната:

    -доволен съм от нета, струва си парите и мобилността(тоест на мен ми върши идеална работа) ползвам го у дома и в офис.

    Скоростта: даунлоуд досега съм виждал максимално 560 Kb/s каквото и за значи това-гледат се спокойно клипове в you tube.
    Upload:-честно казано нямам представа за максимума, но аз го ползвам за подаване на документи с електронен подпис и няма никакъв проблем.

    Все пак за максимална коректност, следва да посоча, че нета се влияе от стени-най-вече бетонни и от това ако сте в сграда дали сте във външно пмещение с прозорец или вътрешно -помещението изобщо няма прозорци.Без прозорци(вътрешно помещение заобиколено отвсякъде от други помещение/коридори е по слаб нета, като в някой железобетонни сгради може чувствително да прекъсва и да ви изнерви.

    -Игри-е не става за играене на ОН лайн игри.


    Торенти:- то това е относително защото зависи и колко е натоварен торента със теглещи и сиидващи но последно Медал оф Онър 2010г. 7 Гигабита ги изтегли за 8 часа в едно помещение където нета е по слаб от другите места където го ползвам.Ако го бях включил да тегли в другото помещение ми даваше време за 100% изтегляне 4 часа.


    Все пак помнете, че зависи от кой град сте и какво е покритието и "силата" на връзката.

    Доволен съм декември изтича, ще си предплатя за 5 месеца и 1 месец ще ми е подарък

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    1
    #12

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    Аз също се колебая за Макс Телеком за нет в къщи. Обикновено съм на 3 места - Бизнес Парка, Младост и Центъра. Днес тествах в центъра и да си призная бях леко разочарован. Активирах временно пакет MaxFree 8 MBit. Близо до прозореца ми даваше 5-6 Мбит/сек трансфер (до 500/600 Кбит/сек download). По навътре в апартамента нета умря. По скалата на WiMAX клиента имаше или минималното покритите или една чертичка отгоре. В началото прекъсваше доста често (5-6 пъти за 20 мин). След това се стабилизира. Беше интересно че от двете страни на холната маса (1 метър разлика) имаше повече от 50% разлика в трансфера. Аз лично още се колебая за решението. Ако е подобно покритието на другите 2 места където съм най-често по-скоро ще потърся алтернатива.

    update 2011-05-11:
    В Младост покритието се оказа чуцесно. Download около 1 MByte/sec в най-добрия случай (speed тестовете показваха между 5 и 8 МБит/сек), като скоростта много рядко падаше под 500/600 KByte/sec. Това което беше странното е че имах доста сериозни проблеми с фирмения VPN (обикновен Microsoft-ски). Това което се оказа в крайна сметка беше че на DSL устройствата трябва да се активира VPN Passthrough опцията (тогава тръгна веднага). За съжаление на Мобилните USB устройства такава опция няма и най-вероятно заради това се създават проблеми. Инженерите им знаят за проблема и ще работят и се работи по въпроса (по-точно не мога да кажа Така че моя коментар е че ако ви трябва за цъкане в Нет-а и има покритие на районите където ходите определено е удобен вариант (и скороста е по-добра от тази на МТЕЛ, за друтите телекоми не мога да коментирам, никога не съм ги ползвал). Ако ви трябва мобилен VPN може би трябва да се изчака зада се разреши проблема (това което и аз смятам да направя) и задължително устройството да се тества с плана за 2 дена, което е безплатно,

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #13

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    Пускам линк(или поне ще се опитам да го пусна/шерна) с резултатите ми от speedtest.net направени днес 15.04.2011 год. многократно:

    http://www.speedtest.net/results.php...91fd05b9&ria=0

    Да допълня само, че най-слабия ми и първи резултат е от офиса който е на партера в масивна бетонна сграда.Другите резултати са от дома ми.
    Интернет връзката е чрез най -старата сиво сива флашка-модем(сивата с два сиви нюанса, по-тъмен в средата и по -светъл по краищата.На снимката най-вдясно на екрана ви от трите флашки(другите са бяла и черна/) http://www.maxtelecom.bg/internet/maxfree

  17. Novice
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    1
    #14

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    здр.аз съм удивлен от Maxtelecom,невероятен интернет имат..вижте..струва си да ги иберете..http://speedtest.net/result/1317015658.png

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re:МАКС ТЕЛЕКОМ БЕЗЖИЧЕН ИНТЕРНЕТ

    Цитат Първоначално публикувано от gogo421
    здр.аз съм удивлен от Maxtelecom,невероятен интернет имат..вижте..струва си да ги иберете..http://speedtest.net/result/1317015658.png
    Сървърите в БГ не се броят - дай линк към някой в западна Европа или зад океана - тогава ще говорим!







Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Макс Телеком първи с 4G пренос на данни
    От Lupus във форум Технологии
    Отговори: 10
    Последно: 14-08-14, 15:02
  2. Отговори: 12
    Последно: 09-04-13, 16:23
  3. Отговори: 22
    Последно: 11-08-12, 14:34
  4. Отговори: 1
    Последно: 25-11-08, 18:46
  5. Безжичен интернет
    От georgikirchev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-08-08, 01:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе