Резултати от 1 до 9 от общо 9

Подскажете фирма, от която да си закупя хард диск за лаптопа, SATA 150

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #1

    Question Подскажете фирма, от която да си закупя хард диск за лаптопа, SATA 150

    Здравейте, пускам темата провокиран от невъзможността да си намеря сайт, от който да си поръчам хард диск. Навсякъде се предлагат някакви 320 гига и нагоре, а на мен такова чудо не ми трябва. Лаптопа е Lenovo T61. Търсех си някакъв вариант около 160-на гига (дори и това подозирам, че ще ми е много), но засега удрям на камък. В Разград съм, така че моля не препоръчвайте директно някой софийски магазин, където да отида на място. Искам от магазин, за да имам някаква гаранция за всеки случай.

    Сегашния хард е Хитачи, 80 гига, 2,5 инча, 5400 оборота, Serial-ATA/150, ако изобщо има някакво значение

    За мен е от значение, че последния скан изнамери един куп лоши сектори

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Подскажете фирма, от която да си закупя хард диск за лаптопа, SATA 150

    смислен отговор ще получиш, когато кажеш с каква сума си готов да се разделиш

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Отговор: Подскажете фирма, от която да си закупя хард диск за лаптопа, SATA 150

    Ами потърси тук: http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_...lenovo+t61+HDD

    и тук: IBM Lenovo T61 | eBay

    Да мъ извиняват модераторите, ама не е реклама.

    Просто преди 30 минути си ъпгрейднах РАМ паметта на лаптопа от 4 на 8 ГБ.Операцията стана за 5 минути( и аз не повярвах, че съм топлкова бърз) и досега няма никакви проблеми.Покупката беше от един от горните сайтове и то основно поради това, че Бг търговците поставят всякакви условия за връщане на паметта ако се наложи.

    Според мен проучи първо точните параметри на диска, виж каква точно е формата и къде се захващат витовете и дали в избраният от теб е съшият и тогава поръчвай ако имаш смелост по интернет.Купувай само ново, защото има много търгаши.Доставката от сайта започваш с А ще е 5.7 паунда х 2.442=12,21лева.Горе долу между 2.441 и 2.449 лева за паунд ще е цената и за харда. Досега каквото съм поръчал няма нищо загубено -идва по пощата като малък пакет.
    Този пост е редактиран от justify; 22-10-12 в 19:55.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #4

    Отговор: Подскажете фирма, от която да си закупя хард диск за лаптопа, SATA 150

    Принципно предпочитам да е от БГ заради гаранцията. Но ще разгледам предложенията.

    Не мисля че ако упомена цена, ще има по-голям напредък в търсенето ми. Тези, които гледам в момента, са по-големи и по-бързи от това, което търся, но пак ще работят. А тяхната цена е около 100-на лв. Наясно съм, че тръся нещо, което не е масово и е старо, затова не съм слагал ценови граници.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Подскажете фирма, от която да си закупя хард диск за лаптопа, SATA 150

    допускането ти е глупаво, защото на секундата ти предлагам избор между 320 ГБ за 95 лева и 500 ГБ за 100 лева
    ти обаче искаш 160, който нов (ако някъде го намериш) няма да ти го дадат за 30 лева, а за 70-80, което отново ме връща на първоначалната ми теза, че отказът ти да дефинираш бюджет е глупав

    би ли спестил 20 лева, взимайки 160 вместо 320, особено като имаш предвид, че 320-ката ще е далеч по-наскоро произведена, по-бърза, по-надеждна, отколкото някаква си залежала на рафта 160-ка, която дори нямаш гаранция, че не е втора ръка?

  7. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #6

    Отговор: Подскажете фирма, от която да си закупя хард диск за лаптопа, SATA 150


  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #7

    Отговор: Подскажете фирма, от която да си закупя хард диск за лаптопа, SATA 150

    Хммм, озадачен съм - къде пише, че искам да взема 160 гига за 30-на лв.?

    Както и да е - тук започва да избива на заяждане на дребно, което не е повода за темата.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Подскажете фирма, от която да си закупя хард диск за лаптопа, SATA 150

    ни най-малко не е заяждане, но след като не ти се дават около 100, където се застъпват тотално различаващи се по обем продукти, значи бюджетът ти е много надолу, затова и обяснявам, че на нов кой знае колко надолу цената няма как да е, следователно е по-разумно да вземеш голям за 100, вместо малък за 100

    а от админска гледна точка бях на косъм от това да заключа темата, защото все едно да попиташ "каква малка кола ще ми препоръчате?"
    ама малка <1 тон ли, ама малка 2 места ли, ама малка с нисък разход ли.... защото и мерцедес спортстър е малка, и фиат панда '88 е малка...

    прецизирането на въпроса дава прецизен отговор, пък ти се чувствай засегнат колкото си искаш

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    78
    #9

    Отговор: Подскажете фирма, от която да си закупя хард диск за лаптопа, SATA 150

    Хехе, не се чувстам засегнат, просто бях озадачен. Никъде не съм казал, че няма да дам 100 или повече лева. Темата ми беше провокирана от факта, че не успявах да си намеря съответния стандарт САТА 150. Явно ще е САТА 300 или друг съвместим. Благодаря за всички съвети и мнения. Исках да си изясня ситуацията и това стана.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам хард-диск 320 Gb Sata - до 40 лв.
    От IzueL във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 05-03-14, 18:21
  2. Купувам Хард Диск 3.5 SATA II/III
    От kiselina във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 18-12-12, 21:27
  3. Продавам хард диск (HDD 80GB SATA)
    От swap във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 12-11-11, 18:02
  4. Купувам хард диск SATA
    От daley във форум Купува
    Отговори: 5
    Последно: 01-11-09, 14:16
  5. Имидж на SATA хард диск
    От DGG във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-06-05, 23:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе