Резултати от 1 до 15 от общо 15

Водно

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #1

    Водно

    Много съм навит да си взема едно водно, дори само заради тишината. Обаче имам няколко въпроса. Наясно съм как да го инсталирам, но...

    Колко пари и от къде може да се вземе читаво (да охлажда чипсет, видео, хард и процесор. апропо - не съм луд overclocker). Каква кутия ще ми трябва (моята е бая голяма, но не знам къде може да се сложи Heat Exchanger-a, защото няма място над захранването). Колко често се сменят антифризните течности и последно лесно ли се маха/слага отново при нова система ( примерно купувам ново дъно и трябва да разкачам всичко).

    Danke

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #2

    Водно

    Аууу и мене почна вече да ме интересува тая работа

    Най-вече лесно ли е за поддръжка, събира ли се всичко в кутията, какво ми трябва и какво не, какви проблеми могат да възникнат с едно водно и тн.

    Айде Моллов, чакаме да отоговриш, тука е твойта сила ))

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #3

    Водно

    Ами може да се разтече, това е основното което трябва да ви притеснява.След това, аз не знам някоя фирма в БГ да внася водно, тоест ще трябва да си припомните часовете по "ръчен труд".За да може да охлажда толкова много елементи ще трябва да имате доста място и доста финанси защото така както чета това са си 3 блокчета...Резервоара че трябва да е доста голям и не си мислете че помпата в него ще е тихичка

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #4

    Водно

    Сега се разтърсих и намерих едно много яко филмче на Томсхардуер, в което сглобяват водно с всички елементи - чипсет, видео, хард, процесор (без рам май). Сглобяването не изглежда трудно, а в началото на филмчето пише: Основата за тихо PC и overclocking... на живо не съм виждал, но мисля, че в БГ трябва да се продава. Това което ми направи впечатление е, че heat-exchanger-a е бая голям и се чудя дали може да се монтира например отпред на кутията, а не над захранването...



    Ето видеото го имало и тук:

    http://rack3.free.evro.net/server15/...ng_english.avi

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #5

    Водно

    Ами честно казано щом не си за голям о/с тогава не виждам смисъл да се правят блокове за всички греещи части в щайгата - можеш само на най-важния, процесора да сложиш - другите може с много качествени и тихи перки да се охлаждат също ефективно и тихо...



    Обаче е доста дълго за обяснение, но честно казано няма да излезне много евтино ако искаш да охлаждаш процесор/чисет/видео/хард....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #6

    Водно

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Mollov


    Обаче е доста дълго за обяснение, но честно казано няма да излезне много евтино ако искаш да охлаждаш процесор/чисет/видео/хард....

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Не, направо че си излезе много скъпо и ако не клокнеш като хората че имаш прочина да съжаляваш

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    58
    #7

    Водно

    Ама поне някои части не се ли продават?

    Например блокчето

    хехе знаеш си че като кача тези филчета ще помогна на някого

  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #8

    Водно

    Блокчета не се продават!Единствения начин е да ходиш при стругар или при нешто подобно и той да ти го направи

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    58
    #9

    Водно

    Да му се невиди какви готини медни изпълнения има...по света де

    Може ли да обесните нещо за "Пелтие" елементите?



    Погледнете тука-има доста готини нещица

    http://www.webx.dk/oz2cpu/homemade-pc-main.htm

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,558
    #10

    Водно

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by CRASHOVERRIDE


    Блокчета не се продават!Единствения начин е да ходиш при стругар или при нешто подобно и той да ти го направи

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    АМи продават се, ма не и тука в BG.... по online сайтовете има много предложения, само пари да имаш...



    Иначе слагането на водно охлаждане не означава задължително овърклок... някои хора го слагат за да им е безшумен компютъра... []

  13. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #11

    Водно

    Ами и аз искам да ми е безшумен, ма въпроса ми беше, дали мога да си навра всичко в кутията и има ли нужда от постоянна подръжка това нещо, като смяна на водата или там незнам си кво си. Колко ток харчи, сиреч трябва ли ми по-мощно захранване и тн. Щото аз никога не съм ползвал водно охлаждане

    Докато се стигне до закупуване или направа нали трябва да се събере инфо преди това

    Гледах филмчета, четох форуми, навсякъде пише как се прави, ма никой не пише дали иска подръжка и тн ...

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #12

    Водно

    Да...както и предполагах започнахте пак за водно да мислите като наближи лятото[:D]



    Моето вече е 4та ревизия,лично съм си го правил,и надали мога да купя подобно за по малко от 200$,всичко е вътре в кутията,а помпичката е на 220В,и е прикачена с РИД реле към захранващия блок(вече),1100л,не се чува въобще,но и 600л би ви свършила работа...но тия неща не са проблем,проблема е във блока и скобата..[:D][:D][:D]..те трудно се намират.



    Вече съм изработил нова ревизия,и предполагам след 1-2 месеца най късно ше ги има тук за продажба(не заради друго,просто тогава ше е вече доста топло и бая хора ше изреват,особено Интелджиите на по 2.8-3[:D][:D])


  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    58
    #13

    Водно

    Дай малко повече информация ДПетров...

    Стават ли и за 2-теплатформи и горе доле колко пари...

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    26
    #14

    Водно

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by CRASHOVERRIDE


    Блокчета не се продават!Единствения начин е да ходиш при стругар или при нешто подобно и той да ти го направи

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    на мен ми се намират..., т.е в момента имам 2 и се чудя колко още да пусна.Много бих искал да се запозная със стругар, който би направил квадратно блокче

    както и всичко останало...

  18. Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    6
    #15

    Водно

    [:-alien]Abe hora mn ste zablodeni!?!Wodnoto i4 ne e tolkowa bezchumno.To e po-6umno i ot

    wyzdu6noto.4uwalili li ste pompi4ka za akwarium????Oswen towa moeto ne e s antifriz a s belina,pri towa ACE,a procesora mi ba4ka na 2 pati po-wisoka 4istota.W BG na mn mesta pro-dawat wodno, ama mojete da si go sglobite i

    sami bez da wi izlezne zlatno.Ama prosto ne

    si zaslujawa.Parwata sedmica 6e se sdobiete s migrena, a wtorata 6te se hwarlite ot nqkoi prelez nad magistralata

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Водно Охлаждане!
    От jovanoty във форум Овърклок
    Отговори: 5
    Последно: 31-08-09, 07:52
  2. Продавам водно охлаждане
    От mxkolev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 25-10-07, 17:45
  3. помпа за водно
    От connect във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-06, 11:31
  4. Водно Охлаждане
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 29-01-06, 16:57
  5. Водно охлаждане
    От Blade™ във форум Овърклок
    Отговори: 13
    Последно: 17-07-03, 14:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе