Резултати от 1 до 5 от общо 5

Помощ, за Записва4ка!!!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    48
    #1

    Помощ, за Записва4ка!!!!!

    Taka, znachi stava vapros za edno CD-RW "Digital Research Tech" 48x16x48!

    Markata e malko izvestna moje bi za vas no samo znam che e vkarana ot

    USA!Ta znachi problema e slednia:

    Zapisvachkata si a zasicha normalno kato Master na IDE2 i Slave na IDE1, no tova ne e ot nai golqmo znachenie.Zarejda si Windows normalno.Otivam v Device Manager > CDROM > Settings... i problema e to4no tuk! Ne mi dava da aktiviram DMA!? Zna4i kato go markiram mi izpisva slednoto neshto:

    "DMA might not be compatible with your controller,hard drive,or CD-Rom drive.Contact your hardware manufactuer,or check their Web site to verify that the hardware device supports DMA.Click OK to enable DMA."



    Davam OK!Restartira PC-to, otivam v DM>CDROM>Sett.. i pak sashtoto !

    Help molia vi!!!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #2

    Помощ, за Записва4ка!!!!!

    като начало се сещам за две неща, които да провериш.

    1. влез в биоса и се увери че е разрешен Ultra DMA режим за всички IDE канали.

    2. Ако дъното ти има диск с драйвери за операционната система която ползваш, трябва да са инсталирани. По-специално Busmaster драйвери за IDE контролера.



    Ако проблема не е в тези неща, може да е в самата записвачка. Провери дали няма някакви джъмпери или нещо друго (освен тези за master / slave). Не ми се вярва да не поддържа DMA режим, щом е 48х.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #3

    Помощ, за Записва4ка!!!!!

    След като направиш всичко това което ти каза D.H.V. и най-важното да инсталираш драйверите на дъното, пробвай това:



    След като си маркирал ДМА и то иска да рестарира системата, откажи му. Влез пак в настройките на у-вото и виж дали е маркирано, ако не маркирай го и чак тогава рестарирай. Звучи много тъпо, но поне 2 - 3 у-ва на 2-3 различни системи правят точно този номер... става въпрос за по стари такива... но дано да ти помогне...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    100
    #4

    Помощ, за Записва4ка!!!!!

    Моята стара philips 12x8x32 OEM изобщо нямаше DMA. Работеше само на PIO и това бешв положението.

  6. Gadget
    Guest
    #5

    Помощ, за Записва4ка!!!!!

    1. Убеди се, че CDRW-to поддържа DMA, а не е от рода на PIO (Multi DMA Mode 2)

    2. И да е DMA не казваш какво ти е дъното нито на каква ОС си.

    3. Така като чета си на Win98 и ако дъното ти е старо (Socket 7 с VIA чипсет примерно), дъното уж е DMA33, ама на всяко IDE повече от едно DMA не можеш да сложиш.

    4. Съобщението за DMA-то е стандартно и се показва винаги при Win98.

    5. Както казват по-горе сложи драйверите за дъното и нови 4in1 за VIA или подобни за Intel.

    6. При такива проблеми пишете повече за хардуера

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG(записва4ка)GSA-H66N vs. GH20NS
    От ivanxxx във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 23-09-08, 22:27
  2. ПРОБЛЕМ С DWD RW ЗАПИСВА4КА
    От BREIKA във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 03-10-05, 11:10
  3. DVD записва4ка и регионално кодиране въпрос ?
    От PCBrocker във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 29-02-04, 16:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе