Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с дисплей на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #1

    Question Проблем с дисплей на лаптоп

    Привет,

    имам лаптоп HP-Compaq nw9440. Преди около два месеца на дисплея се появи вертикална черта широка 1 пиксел. След това една след друга се появиха още десетина такива. Търпеше се, но преди няколко дни се появи бяла вертикална лента широка над 2см. почти на средата.
    Въпроса ми е, може ли проблема да е софтуерен? Мисля че има някакъв шанс да е така понеже лентата се появява след като ОС (ХР сп2) зареди. Докато Уиндоуса бутва я няма.
    Ако проблема е хардуерен, дали е скапана матрица или може да е кабел? Ако някой има опит с такива неща моля пишете.

    10х

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Проблем с дисплей на лаптоп

    Проблема е в матрицата, лекува се със смяна. Не е кабел защото по него тече цифров сигнал и няма как от кабел да ти липсват примерно 10 пиксела в линия по вертикал.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Проблем с дисплей на лаптоп

    съгласен съм, но линиите ги няма по време на графичната част на буутването на уин-а, което е доста странно
    в safe mode как е хавата?

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Отговор: Проблем с дисплей на лаптоп

    Ха, това кога се появяват линиите съм го пропуснал.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    135
    #5

    Отговор: Проблем с дисплей на лаптоп

    явно не се е бил доскапал съвсем. Линиите вече се появяват веднага, не след като зареди ОС. Пробвах да бутна Мини ХР от ЦД, пак ги имаше. Значи е матрицата, кофти.
    Кажете от къде да взема матрица. От НР вероятно ще ми отрежат главата и ще ми сложат китайска. В което няма лошо, вероятно и оригиналната е такава, но поне отрязването на главата да си спестя частично. Като начало, има ли начин да разбера каква е съществуващата без да разглобявам? В сайта на НР писах сериен и продуктов номер, изкара ми десетина варианта.

    10х

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Проблема е в матрицата, лекува се със смяна. Не е кабел защото по него тече цифров сигнал и няма как от кабел да ти липсват примерно 10 пиксела в линия по вертикал.
    И на мен ми се струва малко вероятно да е кабел, но линиите са цели от горе до долу.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #6

    Отговор: Проблем с дисплей на лаптоп

    Модела на матрицата можеш да разбереш с програма като AIDA64 или Everest. За матрица можеш да провериш тук За Връзка с Нас :: LaptopRemont.com , цените им са разумни, дават някаква гаранция на матриците ( 6 месеца май беше ) и можеш подробно да си ги разпиташ дори по скайп преди да поръчаш.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам СПЕШНО :15.6" Матрица/Дисплей за лаптоп
    От GraphicTerrorr във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 12-09-12, 16:44
  2. Купувам дисплей за лаптоп Sony Vaio
    От cec във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 22-03-12, 06:50
  3. Питане за дисплей за лаптоп
    От n_markov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 12-01-12, 21:41
  4. Смяна на дисплей на лаптоп
    От katy85 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 08-11-10, 20:15
  5. Дисплей на лаптоп DELL, впечатления
    От carcass във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-04-06, 23:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе