Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45
Like Tree1Одобрявам

Съвет за актуална офис конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #1

    Съвет за актуална офис конфигурация

    Здравейте, бих желал да попитам по-опитните колеги за съвет по въпроса.
    Машината ще е с Уин 7 вероятно, разбира се ще има М Офис пакет, програми за сканиране на документи, ел поща (шегувам се) и т.н. Като най-натоварващо приложение ще е АутоКАД.
    За информация - това, на което се търси заместител е с Е5200@2.5Ghz x2, RAM - 4Fb (2x2), ATI Radeon HD 4770, Hitachi - 720 GB. Посоченото и в момента се справя прилично със задачите, но морално остаря и леко взе да позамъчва понякога.
    Питането ми е в посока оптимално напасване на компонентите. Тъй като е офис машина, не се търси някакъв супер връх, а просто нормална работа. Е, и леко перспекива занапред. Предпочитам Интел, 4 ГБ, читаво и тихо захранване, Хард диск - 1 Тб смятам за достатъчно (може и по-малко). Смятам че до 800 лв може да се измисли нещо. Готов съм да чуя всякакви предложения.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D0...tml#post519099

    геймърската машина минус видеокартата и с хард 1 вместо 2TB
    4 рам ще ти е малко, запази ги 8

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #3

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Благодаря за първото мнение по темата. Вярно, че говорим за офис машина, но все паk ще работи интензивно с Аутокад и не мога да преценя дали вградено видео ще се справи. За 8 ГБ рам, I5 с подходящо дъно съм съгласен

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #4

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Не че съм капацитет на тема Аутокад, но доколкото ми е известно при избор на видеокарта се търси прецизност, а не бързодействие, каквото е нужно за игрите.
    Това, че смяташ интегрираната графика за недостатъчна, означава само, че смяташ да играеш и игри в офиса.
    Надявам се това ще ти е от полза:

    Autodesk - Certified Hardware - Find Recommended Hardware

    Btw, ако ще сглобяваш нова система и не ти е спешен избора на компоненти, можеш да изчакаш 3 месеца за новите процесори на Intel с вградена графика HD 4600. Нов сокет, нова DDR4 памет и т.н.

    Успех!
    estqwerty одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #5

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Количка: ASUS P8B75-M LE /B75 /LGA1155, I5-3350P /3.1G/6MB/BOX/LGA1155, CORSAIR 2x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V, продукти и цени.

    Доколкото разбирам са необходими дънна платка, рам и процесор а всичко останало е налично и работи?
    Не виждам смисъл да се дават пари за вградено видео при наличието на съществуваща видеокарта
    по-добра от което и да е вгр. видео както и от бюджетна карта за стотина лева.
    Ето процесор без такова които освен по-евтин е и с по-ниско TDP, евтино дъно с голяма гаранция
    (едва ли ще има клок на офис конфигурация) и голямо количество рам щом е за работа.
    Остават над 200 лв. от бюджета та може да се купи какъв да е хард или нещо друго ако трябва да се изхарчат парите. Но наистина да даваш стотина/двеста лева за нов при наличието на работещ 720ГБ е странно.
    Може да се смени захранването с някое качествено ако наистина държиш много на тишината.
    В Стантек са заредили новите модели на СилентПро M2 - http://www.stantek.com/?i=55728
    Ако идва скъпо това също е вариант при търсене на тишина - http://sky.bg/Details.aspx?ID=20702
    И като последен вариант ако се търси просто качество - http://nikem-bg.net/computer-compone...scription.html

    пс. Напълно безшумно би било някое безвентилаторно но там цените са над 200 лв. ако го намериш
    за продажба някъде. Примерно това - http://hardwarebg.com/23685-seasonic...ld-psu-review/
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 22-02-13 в 01:11.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    sunabouzu2, аз лично на горната машина само бих намерил един Q9*** (или хайде, Q8*** да е за по-евтино) за жълти стотинки и бих я пратил пак на фронта, но въпросът (поне доколкото аз разбрах фразата "морално остаряла") е за чисто нова конфигурация...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #7

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Благодаря за всички мнения. Като мой пропуск отчитам, че не уточних някои важни детайли, за които мислех, че се подразбира.
    И така - старата машина няма да се пипа, а ще бъде преместена на по-слабо натоварено място (секретарка, която ще може да си изпълнява обичайните функции, а при нужда просто да отвори някой чертеж). Считам, че за това машината е предостатъчна.
    Темата е за изцяло нова офис машина. Ако интегрираната графика е достатъчна за АКАД- може да се мине без видеокарта. Хард диск: 500-700гб, има налични външни ХДД.
    Търся просто разумната офис машина сега, дори бих казал до няколко дни. Бюджета от 800 лв е да речем приет за разумно приемлив. Моля за конкретни предложения

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #8

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Количка: ASROCK FM2A85X EXTREME4 /FM2, AMD A10-5800K X4/3.8G/FM2/BOX, CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1866Mhz 1.5V, продукти и цени.

    Това е с максималната вградена графика за момента (поне докато излезе новия 6800К).
    Принципно много зависи от пропусквателната възможност на паметта за това съм сложил тази.
    Ревю може да намериш тук - http://hardwarebg.com/27309-amd-trin...800k-a8-5600k/
    Харда е най-бързия и с най-голяма гаранция след "Велосираптора" иначе има и по-евтини.
    Дънната платка е с широки възможности вкл. клок и има всички видове изходи за видеото.
    Кутията (има usb3) и захранването са прилични и комплекта излиза изключително изгодно.
    Записвачката е най-евтината. Предполагам може да трябва щом е за офис.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 22-02-13 в 19:59.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #9

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Сега вече малко по-подготвено искам да отправя към Вас последни питания.
    Оформиха се два варианта за процесор+дъно: А10 5800К с Asrock Fm2A85x срещу I53350 с Asus P8B75
    Първия вариант има вградено видео с Радеон 6660 (а по спесификациите АутоКад 2012 върви с ATI HD6450 M (mobile)
    Ако се съди по ревюто как подкарва 3Д графуки дори на някои тежки игри, би трябвало да няма грижи. Накратко: при АМД А10 поне по книга се изпреварва Интел при вграденото видео, което може да спести някой лев за офис машина.
    Втория вариант е как да се изразя...по-голяма процесорна мощ, но при него може би ще потрябва видеокарта.
    Избраната pамет е Corsair 2x4Gb DD3/1866mhz
    И при двата варианта: ако приемем, че кутията и захранването са около 100-120лв, оптично устрйство около 35 лв и хард около 120 лв, може да се взлезе в 850 лв спокойно.
    И така, моля за последни мнения

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    т.е. се спираш на втората геймърска машина от въпросния пост:

    https://forum.setcombg.com/%D0%BE%D0...tml#post519099

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #11

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Чесно казано интелската машина повече ми харесва. Тук трябва да спомена, че за I5 3350 не видях спесификации за вграденото видео, което ме смущава. Вече при I5 3550 "нещата" са коренно различни, цената също :-)
    Ако обаче не слушам сърцето, а разума...отивам на А10 5800. Сега, точно с кое дъно - може да се обсъди и ще съм благодарен за мнения. Тук основната идея е да спестя отделната видеокарта, изхождайки от нуждите - на тази машина няма да се играят игри, нито ще се прави видеообработка, нито 3д графики. В случай, че не съм доволен, ще добавя видеокарта в последствие от спестените пари. Не ми се вярва тази конфигурация да не се справи с AutoCAD, но знае ли човек...
    Още един въпрос ми изникна, отново съдейки по спесификациите на процесора - струва ми се, паметта на 1866 изисква "ръчкане" в Биос, от което не разбирам. Затова по-добре на 1600, не вярвам да е чак толкова голяма разликата

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #12

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Вграденото видео на 5800К в комбинация с 1866MHz вади малко по-добри резултати от HD6570.
    Това е значително по-добре от изискванията за HD6450 (64 бит видео) и всичко което може да предложи Интел.
    Паметта на 1866MHz не иска ръчкане поддържа се без клок. С 1600MHz видеото ще покаже по-слаби резултати.
    Ако искаш да спестиш 40 лв. може да вземеш обикновен хард вместо "черния" и ще излезнат към 770 лв.
    Също така може да се вземе "микро" варианта на същото дъно и да се спестят още 20 лв.
    Но и при идеалния вариант си по-бюджета - http://store.picbg.net/pubpic/26/31/...e384072631.jpg

    пс. Явно не си обърнал внимание какво съм написал в предишния си пост.
    I5-3350P излиза изгодно защото е без видео (няма вградена графика).
    Предложих го с идеята за ъпгрейд на старата машина инак няма как да стане с тоя бюджет.
    Най-евтиния с такава е по-слабия и по-скъп 3330 освен това всичките са със кастрираното
    HD2500 и чак най-скъпия с отключен множител (К) е с пълноценното HD4000.
    Както казах обаче дори най-доброто е сравнимо по-скоро с HD6450 и губи.
    Резваме и харда със стандартния "син" слагаме някво евтино дъно и по-евтината рам.
    http://store.picbg.net/pubpic/E3/26/...9c9437e326.jpg - Много рязане пада заради тоя процесор.
    Все пак ако държиш на Интел е изпълнимо в поставения бюджет а дали си заслужава е друг въпрос.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 25-02-13 в 19:46.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #13

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Колега, благодаря за изчерпателните постове. Аз малко се поразмислих за вградено видео, Интел срещу АМД и т.н. и като че ли вече окончателно съм ориентиран за офисната машина през близките 2 години, ограничена в границите на около 850 лв.
    Мисля да заложа на следното:
    Asrock FM2 A75 Pro4 (минавам от А85 (1600мхз) с поддържа 1600 мхз Рам)
    AMD A10-5800K
    Seagate 500gb 7200/16m (не ми трябва по-голям)
    Sapphire HD 7750 1 gb DDR5 (изчиствам проблема с колебанията за вграденото видео)
    2x4Gb DDR3 1600 Kingston hiperh (минавам от 1866 на 1600, понеже ще има видеокарта)
    LG GH24ns95 (нищо претенциозно)
    CM 250 series W/500W PSU (компромисно решение)
    Цената на това нещо в МОСТ е 870лв.(1 ден за работа) , ще пробвам и в Скай (надявам се да не ме бавят)
    Смятам, че машината ще е напълно достатъчна за офисната работа. Вариантите с Интел повече ми харесват, но там цената е същата без видеокарта и затова отпада

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #14

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Лош вариант е това колега. Щом ще взимаш рам с по-малка пропусквателна възможност и най-вече
    външна видеокарта разкарай тоя процесор и си вземи чист вместо да хвърляш 90 лв. на вятъра.
    Реално плащаш две видеокарти. Ето този взимай - http://sky.bg/Details.aspx?ID=21338
    Варианта за захранване е много ама много лош въпреки изключително икономичното видео.
    Кофти кутията как да е но захранването е около 16А на Thermal Master доколкото помня от тестовете
    които гледах преди време и е пълен ментак. Няма нищо общо с това на CM от другия вариант.

    пс. Да пазаруваш на клиентски цени от Мост е възможно най-голямата набутвация
    която може да направиш ама щом имаш излишни пари твоя воля.
    http://www.cmm.bg/cgi-bin/most/pricelist.pl - Четвъртата колонка гледам.
    Разбира се ако гледаме дилърските цени и тия без ддс няма лошо...
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 26-02-13 в 14:39.

  18. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #15

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    категорично друг процесор и задължително друго захранване!

    изборът на 750К е добър, защото в сходния ценови сегмент на Интел няма нищо с подобна производителност, трябва да се качиш на и3-3220, който е с поне 50-ина лв отгоре за същата мощ, а е само с 2 реални ядра, макар и по-производителни "на ядро"

    отделното 7750 е далеч по-хубаво от вграденото 7660D в А10, но крайното усещане за подобна машина е крайно... хммм... недоклатено
    нито тъй, нито онъй... дублираш видео, което е прахосване на пари, като 7750 не блести с нищо геймърско, а е ПРЕКАЛЕНО мощно за офисно. захранването ти е сглобявано от третокласници в китайска прогимназия, хардът е незнайно откога залежал по рафтовете...

    не че няма да е хубава машина, но не е оптимизирана

    като двоуменето ти е за видеото, вместо 200 за 7750 по-добре дай наполовина за ... примерно 66** (примерно 6650)... 64** и 65** не си струват, защото са доста по-слаби, а на сходна цена, и си спретни един crossfire между вградената и външната

    при това СЛЕД като установиш със сигурност, че вграденото в А10-5800К не ти стига

    така хем си с по-хубав процесор, хем си гъвкав за в бъдеще

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Оптимална актуална компютърна конфигурация
    От FearMe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 538
    Последно: 26-10-23, 20:21
  2. Актуална компютърна конфигурация
    От johny01 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-13, 13:17
  3. Съвет за нискобюджетна офис машинка
    От wizard2000bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-10-09, 18:39
  4. Съвет относно конфигурация за офис ползване
    От petkov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 06-03-09, 10:06
  5. Съвет за конфигурация.
    От MorGod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 29-02-08, 06:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе