Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 45 от общо 45
Like Tree1Одобрявам

Съвет за актуална офис конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #31

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    в този ред на мисли чакам малко да се поосвободя и да я видя що за кукличка е в новото издание (защо няма емотикон на лице с течащи лиги? )

    Мисля, че ще останеш доволен от качеството на графиката. Има си бенчмарк за тестове на настройките, които при теб с видеотерминатор на 3-та генерация шина, ми е бедна фантазията за какво иде реч при, примерно, Anti-aliasing 4xSSAA и Anisotropic 16x.
    Колкото до визията на кака ни, споделям мнението на колегите фенове-еротомани, че можеше и да е по-леко облечена!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #32

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    абе то моето осакатено 7770 не може да се нарече "терминатор", но за момента нямам нито време за игри, нито желание да се качвам на по-мощно видео...

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #33

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Пичове, един малко страничен въпрос, но все пак по темата. Проблема е, че отвреме на време за 1 сек монитора примигва. Гаси и тръгва. Не е хардуерно от монитора, предполагам драйвери и съм свалил най-новия от сайта на АТИ за за сериите 7000. Дразни ме. Моля за някакви указания

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #34

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Как разбра че не е хардуерно?

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #35

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Ами проблема се появява след инсталиране на драйвер от диска, който върви с процесора и дъното. Казаха ми да изчакам новия ъпдейт от АТИ. Е, той се появи - 13,1 на Каталист. Ефект никакъв

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #36

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Пробвай с Омега драйвер
    ATI Omega Drivers
    ако пак има проблем малко вероятно е да е от драйвер. Друго - намали резолюцията на минимална и виж дали ще се прояви проблема.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #37

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Освен от монитора може да е и от кабела (за видеото но и захранващия) ако говорим за хардуерен проблем.
    Иначе не стана ясно какъв е монитора с какъв кабел е вързан и настройките на каталиста?
    На колко Hz е и на каква резолюция?

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #38

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    според мен си е от монитора

    същият монитор на друг комп?
    друг монитор на същия комп?

  11. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #39

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Мда стария комп дето остана за секретарката.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #40

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Стария комп дето остана при секретарката е пушка, в идеално състояние е. Новия го превъзхожда, по-бърз и по-леко върви. Мониторите (из целия офис) са 23" Sincmaster T200 и си работят, при мен Уин 7 го настрои автоматично на макс. резолюция 1680/1050/75хз . Според мен, новия комп има софтуерни проблеми. Жалко, изложих се - явно нещо не довидях, а и познанията в някои специфични неща не са големи.
    Мисля, че нещата се поомазаха след като правих някаква мрежа из офиса. Всичко бе настроено за XP система, а сега се оказва, че 1 ПС е с Уин 7, 64 бит, а другите са с XP. Водещ беше един с XP, сега направих този с Уин7. Вързани са с Коника Минолта Бизхъб 163 и всичко работи....но при мен премигва, на другите постоянно им иска някакви настройки на страниците при печат. Странното е, че този Уин 7 ултимейт в офиса (исталиран от друг човек) малко се различава от това, което имам да речем в къщи като уин 7 ултимейт. За мен извода е, че се налага преинсталация на Уин 7...и за съжаление всичко наново. Съжалявам, че трябваше да споделя това, но реших да го направя. Искрено се надявам, че не е от някаква несъвместимост от компонентите. Иначе премигва, да речем през половин час. Не е болка голяма, но ме дразни, защото показва, че нешо не е наред

    - - - - - - - - - -

    Иначе, вече по темата...за тези, които се чудят дали такава конфигурация е добра за офис - да, добра е и си върши задачките идеално, без никакво бавене и без да се затруднява

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #41

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    След като разполагаш с монитори, смени го този за да си сигурен на 100% че не е от него. За мрежата - няма значение кой е водещ... щом си е бил с XP и е работило всичко по-добре го върни както е било, а този с Win7 ще го направим като XP.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #42

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    вместо да питаш и да искаш акъл и да си доокъкаш мрежата , ако бе изкарал едни 50-на лв , всеки кадърен комп. специалист по пдръжката ще ти настрои принтерите.
    който иска да ти дава съвет - за мен лично не може да се справи всеки и накрая тема с бързо решение ще стане космическа.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #43

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO Виж публикацията
    вместо да питаш и да искаш акъл и да си доокъкаш мрежата , ако бе изкарал едни 50-на лв , всеки кадърен комп. специалист по пдръжката ще ти настрои принтерите.
    който иска да ти дава съвет - за мен лично не може да се справи всеки и накрая тема с бързо решение ще стане космическа.
    Прав си. Нека с това темата да се приключи

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #44

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    не се сърди ама 64 битови машини с 32 битови в една мрежа ВИНАГИ имат проблеми с принтери и не е лесно да се настроят.Доста хора предпочитат 32 битова система само заради това.
    Този пост е редактиран от Mr.TECHNO; 20-03-13 в 17:38.

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #45

    Отговор: Съвет за актуална офис конфигурация

    понеже горе се обсъждаше аутокад.

    днес попаднах на това за аутокад-а и неговата много ядрена поддръжка Какъв процесор ни трябва за AutoCAD? | AutoCAD уроци

    колко е вярно не съм ровил в нета. аз си рисувам спокойно на моя моно-ядрен su3500 на 1.4ghz, с 2010 нямах проблеми но с 13 се позабавя, става дума за 2д режим рисунки на блокчета и къщички.

    темата е много полезна, изобщо съм изтървал че са почнали да лепят видеотата вътре в процесорите - това го разбрах с ужас преди 6 месеца а в тази тема разбрах че има и цпу-та със среден клас графика, та кътам парички за нов цпу - с радост ще мина обратно към лагера на АМД след 10 годишна пауза.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Подобни теми

  1. Оптимална актуална компютърна конфигурация
    От FearMe във форум Общ - хардуер
    Отговори: 538
    Последно: 26-10-23, 20:21
  2. Актуална компютърна конфигурация
    От johny01 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 25-02-13, 13:17
  3. Съвет за нискобюджетна офис машинка
    От wizard2000bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-10-09, 18:39
  4. Съвет относно конфигурация за офис ползване
    От petkov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 06-03-09, 10:06
  5. Съвет за конфигурация.
    От MorGod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 29-02-08, 06:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе