Резултати от 1 до 5 от общо 5

DivX домашно кино.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    107
    #1

    DivX домашно кино.

    Значи много народ си купиха едни пръчки, наречени гордо “система за домашно кино”. Това е DVD плейър с 5 колони и субуфър. Цените са около 600-900 лв. в зависимост от марката.



    И така и така има отличен компютър за DivX с и не само. С какво да го настоя за да:

    1. Гледам отлична картина на 28’ телевизор. Какво видеокарта да сложа с ТВ аут. Казаха ми приятели да търся GB Radeon 7500/64DDR, ама в момента навсякъде е свършила и има само някаква китайска пак с АТИ чипсет.

    2. Искам оптималният СУПЕР звук на разумна цена. Това значи до звукова калта 5,1 и добър набор от колони с дистанционно. Какви да са картата и колоните.

    <font face="Verdana"></font id="Verdana">

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #2

    DivX домашно кино.

    1. Видеокартата: най-хубав TV-OUT от картите които съм пробвал имат Matrox G400 Dual Head. Не съм пробвал по-новите модели G450 и G550, но предполагам че трябва да са още по-добри.

    2. За звукова карта не мога да ти дам лично съвет, (имам компонентна DVD система и не ползвам компютъра за това). Но може да прегледаш този форум: http://forum.doom9.org/showthread.ph...threadid=18318, там има списък с препоръчвани карти за SPDIF. Разбира се звука на филма трябва да е Dolby Digital (AC3). Тонколони ще трябва да си харесаш сам, по чужди съвети е рисковано.



    Освен това за да гледаш наистина качесвени DivX филми, ще трябва да си ги направиш собственоръчно от DVD, като спазваш всички правила за постигане на максималното възможно качество. Стига да ти се занимава, разбира се. Можеш да следваш това ръководство: http://dhv.data.bg/DivX_Manual, разработвал съм този метод 2 години за да постигна нещо което ме удовлетворява.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    5
    #3

    DivX домашно кино.

    Ako si ima6 komp i toi e qk sliji si edin DVDrom Pionreer. 20Euro

    Za zvuka :



    SB : HERCULES FORTISSIMO 3 7.1 - 50euro



    koloni:

    prodavat se v bg ama 6e trebe da zvunka6 n pove4e telefoni



    ta : CORAL 5.1 100W SL BOXE - 130 euro



    Kolonite moje6 da gi vidi6 v google napi6i to4no tozi model.

    Az sum s takiva i sa naistina ne6to stra6no. A kartata e velika prosto.

    Creative da go duhat .

    Za videoto sloji nekakuv radeon .Az slagah 9000pro i rezulta be6e super, a s 9100 horata kazvat 4e e po dobre . Televizora be6e 24"

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    107
    #4

    DivX домашно кино.

    Благодаря за инфото. Ще разгледам.

    Иначе като казах хубав комп забравих да добавя че е с DVD/CD-R Toshiba. Много е стабилно, нищо че е по бавно като скорост на четене и запис.

    Иначе нямам проблем в рипването на ДВД под наем, само субтитрите не си играя да ги вадя, а направо ге дърпам готови от dvd.box.sk.



    Интересно ми е да разбера дали картата при подаване на нормално стерео го преработва на 5+1, сиреч моно звуците на центъра, ляв и десен канал предни и задни (със закъснение спрямо предните), субуфъра е ясен. Това го прави всеки стандартен surround receiver вече. Дано съм точен и не греша в обясненията си!

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    5
    #5

    DivX домашно кино.

    може го и картата и колоните защото имат декодер вграден

    Тези колонки са мноо яки и ги няма почти никаде, имат дистанционно и входове за ТВ ,радио,ДВД, абе сичко. ОТ дистанц. си избираш на кой канал искаш и така.Дано да сум помогнал!!

    Ина4е във форума на комекса може да видиш данни да се свържеш с мене.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Blu-ray 3D домашно кино
    От HukuT0 във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-13, 09:18
  2. Домашно кино
    От blag0 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 30-01-13, 17:42
  3. Продава Домашно кино PANASONIC SC-HT535 DIVX - 600W!
    От phantasm във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 10-01-12, 03:29
  4. Домашно кино?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 3
    Последно: 30-12-11, 19:26
  5. Домашно кино
    От durexx във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 28-12-06, 22:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе