Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Проблем със скоростите на CD-RW-то

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    186
    #1

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    Ами проблема е там че писачката ми е ограничена със скоростите

    значи почва 1х,4х,8х,16х,44х и ако сложа някое 32 скоростно сиди

    и му дам примерно 44-та то аутоматик дава на 16-та, че въпросът ми

    е дали има нещо такова че да мога да пиша и на 24х,32х,40х,

    а не да има такова гадно ограничение. Писачката е Ямаха Ф1

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #2

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    Ако ти се занимава виж да упдейтнеш firmware-а на писачката. Направи го само ако знаеш какво правиш, защото е много вероятно ако не знаеш, писачката ти да не проработи повече...

    Но на твоя място, при положение че имаш толкова яка писачка, нямаше да се занимавам с firmware-и, ами щях да си купя хубави подложки... дори и на марковите такива вече цената им е достатъчно ниска...

  4. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #3

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    Грамотните писачки сами определят качеството на подложката и коригират скоростта, така че да стане записа, а не да изхвърлиш подложката или да се чете само на твоята писачка. И наистина по-добре да пишеш на по-малка скорост, отколкото да си напълниш една торба с повредени бланки.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #4

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    Забрани OWSC(Optimum write speed control) и ще ти се появят и другите скорости, това че CD-то се записва на 16x, означава че не е читаво, читавите се записват на 44х. Като забраниш опцията (поддържа се от неро-то, Choose recorder->Advanced), ще ти пише на каквото му сложиш.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    186
    #5

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    -СТРАХ- тенкс мее , стана . Иии да знаете мислех си че няма да стене еии, баси .



    Да ама след като на СД-то пише 48х , аз слагам съответно 44х (мах.) и то автоматично

    отива на 16х, щото няма други под 44-та и направо на 16х.



    Обаче ся искам да питам ква е разликата, след като сега е няма отметката.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #6

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    [quote



    Обаче ся искам да питам ква е разликата, след като сега е няма отметката.



    <div align="right">оргинално мнение на Shakedown</div id="right">

    [/quote]



    Разликата е че сега е възможно да стане некачествен записа ако не внимаваш с празните дискове. ВИНАГИ ПРАВИ ПО ЕДИН ТЕСТОВ ЗАПИС за всяка марка дискове, преди да записваш на висока скорост на тях. И най добре остави Неро-то винаги да проверява записания диск.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #7

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    Виж сега, когато OWSC ти е разрешено, Yamaha-та проверява сд-то преди запис и определя аптималната скорост. В тоя случай скоростите 16х и 44х са ти максималните, които искаш. Ако сложиш 44х, в зависимост от сд-то тя може да смъкне на 24х или 32х, но принко-то си ги пише на 16х, това е положението, нищо че пише 48х. Ако сложиш 16х, ще ти записва на 16х и надолу. Разликата е, че 44х е Full CAV, а 16х ти е Full CLV, което означава, че записвачката не прави резки промени на оборотите, както става при евтините модели, където сд-то става на етажи, ако го погледнеш отдолу :-))) Абе въобще бъди със самочувствието, че си си взел едва ли не най-качествената записвачка на пазара.

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    186
    #8

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    ехеее

    незнам , ама ся като махнах тази отметка , сложих едно СД на 44х , тръгна няма проблеми

    ама харддиска ми неможе да насмогне , да дава данните. Щото 44х е 6 600 МБ/с ,

    а на харда незнам колко ми е ама, буфера се празни за секунди, спира писачката

    пълни го пак, и на ново , и в краина сметка пак се записа колкото да бях го сложил на 16х



    А как може да увлича производителността на харда че да мога да пиша на 44х.



    Дали щото фаиловете са малки по размер и затва харда да се бави така , да дава данните.

    Щото ако е голям файла (пр. 500 МБ цял един файл), си мисля че няма да е чак да пада

    толкова бързо буфера, като имате предвит че допулнителния буфер е 8 МБ, е не че има

    някво значение ама да кажа, докато малките файлове по 4 - 5 МБ (емпетройки примерно)

    да са с големина 500 МБ/ 150 мп3-ки , и са пръснати из харда и за тва да е бавен харда

    и съответно да падат толкова бързо буфера на писачката.



    Харда е Сийгеит 20 ГБ 5600 рпм/мин.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    94
    #9

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    Дефрагментирай си харда редовно, сложи харда на Primary Master, писачката на Secondary Master, виж дали и на двте у-ва е включен DMA...

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    186
    #10

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    thanks 6te se probva tva, ne bqh se setil za tiq raboti za DMA , ama inache mu dadoh speed disk s NU

  13. Deo
    Deo е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    28
    #11

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    Kupi si 1 Verbatim i probvai . Az li4no polzvam samo Verbatim. Princota,optical storagove i tem podobni BG menteta stavat samo za filmi i za grugi ne 4ak tolkova vajni neshta. Pri men mi pravi sushtite problemi s Multidisk - svalia vuzmojnostta do 16x ot 40x.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #12

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    1. Shakedown препоръчвам ти да пробаш с PADUS DISK JUGGLER 4.xx да записваш нещо... може да виждаш активната скорост в реално време... (а тя се мени и това че задаваш нещо изобщо не е гаранция че записва на толкова).

    2. Това с харда е пълна глупост кеширания трансфер трябва да е над 10MB/sek да не говорим че теоритичния е много повече. (Btw. ако си с Intel може да си сложиш Intel Application Accelerator, трансфера се вдига значително).

    3. Макар и малко вероятно е възможно софтуера да не поддържа добре записвачката, затова провери за последната му версия.. (*особенно ако е тъпото Nero*)


  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #13

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    виж също дали нямаш включена антивирусна програма - примерно при мен McAfee-то бая ми бавеше стария компютър, и доста често когато е включена буфер-а падаше, сега съм с F-Prot и той работи много по-леко дори и на слаби машини


  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #14

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    Ей, DeathKnight , счупих се да търся работещ крак за Джъглера верия 1060-1063...с дженерик крака се краква, ама като дойде момента да пичеш, и да цъкаш СТАРТ и да не цъкаш - се тая, не отлепя (

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    186
    #15

    Проблем със скоростите на CD-RW-то

    DeathKnight



    Да с Интел съм, как става номера с това, ако обичаш ми разясни. тенкю.

    Тенкю и на сичките. Да м/у другото съм с Нерото, ама да ви кажа чесно

    мноооу ми спича тва неро бе хора, преди маи не беше така, незнам не са

    сещам, а пък и маи скоро го бях преинсталирал с 10.15

    то да зема някой фаил, половин час докато го моувне в другия прозорец

    дето я , за записването, да дам плазгача (скрол бар маи беше) , абе да го дам надолу

    пак половин час, мноу е мудно . Що така са получава незнам .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Разделяне на скоростите
    От King Nothing във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 18-07-03, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе