Резултати от 1 до 6 от общо 6

Трябва ми мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    13
    #1

    Трябва ми мнение

    Ето я и моята компютърна ГЕЙМ конфигурация на достъпна цена, която направих.
    Трябва ми вашето мнение дали всичко е изрядно и хубава ли е :? .
    JAR Computers - ASRock FM2A55M-VG3, FM2, AMD A55, DDR3, PCI-E (D-Sub), SB5.1, Lan1000, 4xSATA RAID 0,1,10, mATX - Дънни платки за AMD процесори - дъно
    JAR Computers - Athlon II X4 750K четири-ядрен (3.4GHz (Turbo Freq. @4.0GHz), 4MB L2, 100W, FM2) BOX, Black Edition - Процесори AMD - процесор
    Компютри Пловдив - Рама 1х8гб или 2х8 още не съм решил, зависи от средствата.
    JAR Computers - Захранване 650W, Corsair VS Series™ VS650, ActivePFC, тих 120mm вентилатор, 3г. гаранция - Захранвания до 500W - захранване
    NVIDIA GeForce 8800 gtx | GeForce - Видеокарта ( ще я взимам 2ра ръка, тъй като е малко стара , но много добра)
    Очаквам съвет за хард диск и кутия, която да събере всички тези ра'ути.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #2

    Отговор: Трябва ми мнение

    Цените в ЖАР са далеч от изгодни та не е подходящото място за пазар когато парите имат значение. За по-малко пари се взима по-добрия оптимизиран процесор - 760К.
    A55 е най-скапания чипсет за платформата и не само не е подходящ за клок (все пак взимаш отключен процесор) но и няма елементарни неща като sata3 и usb3.
    Ориентирай се към GIGABYTE GA-F2A85XM-HD3. Изгоден вариант за захранване и кутия е този комплект - Cooler Master K350 + 600W. А само за кутия някой вариант на RAIDMAX.
    Ако държиш на качествено захранване нито това в кутията нито тоя Корсар дето гледаш са вариант. Най-доброто за около 100 лв. е Сеасоник. Това е много над необходимото ти.
    Корсар VS е най-бюджетната серия. Същото се отнася за CX и GS. Добрите им модели са на Сеасоник но заради сменената лепенка и боята излизат неизгодно.
    Хард реално няма особено значение кой ще е.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 23-08-13 в 00:11.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    13
    #3

    Отговор: Трябва ми мнение

    Мисля да взема съвет от теб и да сменя захранването с това.Но ще издържи ли видеокартата и процесора тн.Процесорът също ми хареса.
    http://nikem-bg.net/cart/1153p1r1143...48826p1rf.html
    Така + същата видеокарта
    NVIDIA GeForce 8800 gtx | GeForce - Видеокарта ( ще я взимам 2ра ръка, тъй като е малко стара , но много добра)
    Този пост е редактиран от pheox; 23-08-13 в 00:08.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Трябва ми мнение

    видеокартата е стара като света и почти толкова немощна

    не знам какво искаш да играеш, но след поколение 8*** идва 9***, след което е 2**, след което е 4**, след което е 5**, след което е 6** и най-накрая е последното и най-актуално 7**

    вместо да се загробваш с тази антика по-добре комбинирай парите и вземи А10-6800К, чието видео e в пъти по-добро...

    за другото sun2 добре го е казал

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    691
    #5

    Отговор: Трябва ми мнение

    Привет, колега

    Като геймър ще те посъветвам да решиш в полза на 2х8 гиги памет.
    И ако можеш да си уредиш такава с чипове с Max. Bandwidth 800 MHz няма да съжаляваш. В спецификациите им са означени така: 800MHz fCK или разпознавани от дъната като 1600 MHz по дефолт . Намират се по-трудно, наистина, от тези с 667 Mhz fCK /1333MHz/ , предлагани под път и над път на пазара ни, но и без оувърклок, прираста на фреймовете, който осигуряват при игрите никак не е за подценяване.
    Като пример мога да ти дам тази:
    Kingston HyperX Predator KHX18C9T2K2/16X 2x8GB

    До скоро беше в промоция при онлайн поръчка в ЕMAG на супер цена: 160-170 лв.
    Рекламата му често е във форума.

    Относно хард дискове Seagate на 7200 об. за мен са супер. И като скорост, и като тишина при нон-стоп работа на компа. За кутия ще ти препоръчам CM Elite 120.
    Едновременно е компактна и осигуряваща макс. габарити на видео картата, ако един ден решиш да ъпгрейдваш към по-мощна геймърска такава.

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #6

    Отговор: Трябва ми мнение

    При товар видеото го дават 155W а проца 100W така че захранването не е проблем. Картата като гледам е по-скоро на ниво 7770 ама двойно по-лакома и гореща. Не бих казал че е добра та дано поне е евтина.

    пс. Две плочки рам са за предпочитане заради двуканалния режим. По-подразбиране се поддържа до 1866MHz та не се ограничавай до най-скапаната.
    http://www.emag.bg/dual-channel-king.../pd/ECK0KBBBM/ Много добра цена въпреки кофти гребенчетата.
    Ако тръгнеш да сменяш охлаждането ще бъдеш ограничен от към възможности но си заслужава.

    пс2. 2х8GB е изсилване при положение че нито е необходима нито е евтина. Ако говорихме за тройно по-скъпа машина за видеообработка щеше да има някъв смисъл, вероятно.
    Тук обаче се търси бюджетна машина. Най-добрият процесор 760К реално ще спъва всичко над 650 TI Boost та може да се каже че купува мъртва платформа.
    Ако ще дава повече пари трябва да се ориентира към по-добра видеокарта и подходяща за висока резолюция ако е с FullHD монитор а не повече рам.
    Например 7790 2GB или още по-добре 650 TI Boost 2GB и ще има завършен кошник.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 23-08-13 в 00:50.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Трябва ми линукс
    От Usera във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 19-03-10, 19:35
  2. TXTSETUP.SIF трябва ми ...
    От connect във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 03-10-06, 15:26
  3. Трябва ми драйвер за ....
    От mitak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 02-11-04, 14:00
  4. Трябва ли...
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 12-09-03, 12:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе