Резултати от 1 до 3 от общо 3

Трябва ми линукс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #1

    Трябва ми линукс

    Здравейте,
    Искам да получа съвет дали могат да се реализират няколко изисквания за системата на база някаква дистрибуция на Линукс
    Да се инсталира сравнително лесно . Ще се инсталира на лаптоп MSI модела не го знам, 17 инчов с видео NVIDIA MCP79MVL. Идеята е от лаптопа да пуска музика и сигнал към телевизор /като втори монитор/, като към телевизора ще отива само картина , ще се въртят само снимки засега, но приемам, че един ден може и клипчета да се пускат. Има ли вграден подходящия софтуер във дистрибуцията която ще ми предложите- за музиката и за снимките? Най-много ме притесняват драйверите за звука и видеото дали ще се инсталират лесно /забравих да спомена че опита ми с линукс е много скромен/ . Засега ще се ползва само за тези неща в заведение, като много важни са снимките, за музиката може и да се измисли нещо друго.

  2.  
     
  3. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #2

    Re:Трябва ми линукс

    Запиши си на една флашка някоя live дистрибуция и пробвай. Или напиши точно модела на лаптопа, ако някой има опит да каже, така няма как да се отгатне дали има драйвери.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #3

    Re:Трябва ми линукс

    Мога да ти препоръчам Ubuntu...инсталира се лесно,при това на български...драйверите си ги слага сам...може да го пробваш като го инсталираш в Windows чрез wubi т.е. не се налага да му отделяш дял да форматираш и т.н...
    Можеш да видиш и как изглежда от линка:
    http://img406.imageshack.us/img406/3669/96938586.png

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Линукс и RD ?!
    От ru-boy във форум Linux
    Отговори: 12
    Последно: 09-07-06, 04:36
  2. Курсове за Линукс?
    От Djniki във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 02-05-05, 01:56
  3. Линукс - шрифтове
    От Cko във форум Linux
    Отговори: 5
    Последно: 15-03-05, 01:49
  4. Линукс - изисквания
    От TopBG във форум Linux
    Отговори: 6
    Последно: 01-03-05, 08:08
  5. KNOPPIX 3.1/3.2 Линукс ?
    От ru-boy във форум Linux
    Отговори: 16
    Последно: 30-04-03, 08:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе