Резултати от 1 до 2 от общо 2

Компютъра ми забива на черен екран

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    36
    #1

    Компютъра ми забива на черен екран

    Здравейте ще започна още от начолото на моя проблем за да придобиете представа за какво става дума. Преди 2 седмици се прибирам от училище и майка ми ме посреща с думите компютъра не работи, разбира се аз отидох да видя какво има и се оказа че при натискане на копчето за вкл. не се чуват нито вентилатори нито нищо умрял напълно. Пробвах с друго захранване, същата работа. Купих си дъно втора употреба смених го всичко заработи, до едно време. Когато реши компютъра прави каквото си иска например, екрана става черен, понякога влиза в слееп режим и светва оранжевата лампичка на монитора, понякога просто става черен и лампичката си остава синя, понякога освен че става черен екрана всичко забива имам в предвид когато цъкам бутоните като Num Lock,Caps LK и т.н лампичките на клавиатурата изобщо не изгасят и те забиват... ако пусна музика също забива, процесора за момента е без термопаста (грам няма), чипсета заграва доста бързо особенно северния (АМД) този проблем (черния екран) обикновенно се появява още преди линдолса (7 ултимейт 32бит.) да зареди, понякога успява да зареди но не след дълго същата работа.. понякога екрана става син, общо взето доста различни ситуации съм виждал, искам да попитам според вас къде е проблема има ли вероятност да е хард или захранване в тях се съмнявам най-много но нямам с кого да се консултиирам а по сервизи не искам да го давам, искам само да намеря проблема и ще закупя необходимата част евентуално захранване или хард и ще си я сменя сам доста дълга тема се уформи и съм пропуснал доста неща да спомена за което се извинявам ако е необходимо ще давам още информация в коментарите, въпроса ми е ако сте на мое място какво бихте предприели, защото нямам намерение да купувам излишни чаркове който са си здрави на всичкото отгоре и бюджета ми не е голям ще се радвам да видя всяко едно мнение по въпроса ! Имам още един проблем, става въпрос за интернета, когато сложа кабела за интернета в компа лампичката светва че е вкл. но на иконата за интернета до часовника имам хикче и не мога да се свържа, нямам на идея драйвери ли липсват или какво ... и общо взето компютъра освен че няма интернет не може и да се ползва за нищо а имам мерак да го подкарам защото без компютър не е работа, в съм в един приятел и пиша от неговия комп. но ще следя и проверявам темата редовно от телефона ми. лека вечер и благодаря предварително на всеки един отзовал се на "зова ми за помощ".

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Компютъра ми забива на черен екран

    т.е. процесорът е без термопаста и ти се чудиш защо забива?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Компютъра забива...
    От regned във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 02-07-13, 15:29
  2. Проблем: CROWN TFT-черен екран
    От wizli във форум Други телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 09-02-13, 17:53
  3. проблем с тв Funai черен екран
    От petleto във форум Телевизори
    Отговори: 4
    Последно: 03-06-12, 18:24
  4. Черен екран?
    От vanko68 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-09-09, 20:56
  5. Отговори: 6
    Последно: 17-05-09, 17:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе