Резултати от 1 до 12 от общо 12

Компютъра забива...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #1

    Unhappy Компютъра забива...

    Здравейте,
    Имам следния проблем - компютъра ми забиваше спорадично, но тази вечер е рекордьор - поне 5-6 пъти - картината забива, не показва син екран. Последния забив беше докато създавах темата, та сега я преписвам, но при последното забиване размаза редовете.
    Подозирам видео картата която е сапфир 7750, с захранване само от дъното.
    При включване на ХДМИ в картата пц не зареди изобщо (теста го правих тази вечер след като пц беше забило, на изключени и двете устройства).
    Останалия хардуер е C2D E5200 и асус-ко дъно. Не видях подути кондензатори.
    Предположения за причината?
    Софтуер който да направи някакъв тест на хардуера?
    п.с. след като сложих видео картата преди 3-4 месеца пц почна да ми прави проблеми, макар и доста редки.
    п.с.2 - ПОМОЩ!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Компютъра забива...

    недостатъчно мощно захранване + повишена околна температура

  4. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #3

    Отговор: Компютъра забива...

    Ами температурите не са се покачвали значително. Евереста не показва нищо над 43 С
    А относно захранването, мисля че 550w corsair не би трябвало да се затрудни с тея компонентчета - това по моите лаишки познания.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Компютъра забива...

    хм, при тази допълнителна информация наистина предположенията ми са неоснователни, но иначе точно на това приличат симптомите...

    остава да я пробваш на друг комп, защото категорично проблемът е в нея

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #5

    Отговор: Компютъра забива...

    Благодаря за помощта все пак.
    Преди време имах и втора машина, ама я разпродадох, тъй като само събираше прах и сега няма резервни части.
    Уф, така ми се искаше да не трябва да нося pc-то във фирмата от която си пазарувам, ама май ще го мъкна целия, да го проверят.
    Най ми е тежко да се разделя с масива си от филми и музика на хардовете.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Отговор: Компютъра забива...

    това, че захранването е 550W, не пречи никак да е виновно то. Платката няма развалени кондензатори, добре. А в захранването фърли ли един поглед? А видео драйвера кой е? Въпреки, че според мен е физически проблем - захранване видео...

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: Компютъра забива...

    7750 иска малко ток, така че надали амперажът точно пък на 550В корсар няма да е достатъчен, освен ако не е остаряло, но regned казва, че проблемите са започнали още при слагането на картата така че първо тя трябва да отиде на тест на друг комп

  10. Novice
    Тук е от
    Jun 2013
    Живее в
    в клуба
    Мнения
    1
    #8

    Отговор: Компютъра забива...

    С Windows 7ца ли си, много е възможно да е от windows-a или някой драйвер? Най-вероятно е от драйверите на видео картата. Пробвай да ги преинсталираш, ама първо трябва добре да премахнеш старите драйвери, за да може инсталацията да е чиста.
    Забелязал ли си кога става това забиване, например когато натоварваш повече видео картата или като се натоварва повече процесора?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Отговор: Компютъра забива...

    нагледал съм се на дефектни видеокарти със симптоми като описания, но първо залагам на драйвери и после на хардуер.
    С интегрираната как се държи компа ?

  12. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #10

    Отговор: Компютъра забива...

    А тая карта защо е включена само към дъното?На захранването трябва на имаш 6 пина PCI-E.

  13. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #11

    Отговор: Компютъра забива...

    @johny01
    в грешка си. Има много видеокарти, дето не изискват допълнително захранване. Малките модели или скопените. Е на ти пример с тази сапфир 7750

    11202-00_HD7750_1GBGDDR5_DP_HDMI_DVI_PCIE_C01_634648147145807054_600_600.jpg

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    314
    #12

    Отговор: Компютъра забива...

    Да споделя развитието по проблема - във фирмата правиха тестове и компютъра правеше проблеми до момента в който сложиха друго захранване. За щастие корсара ми му изтичала гаранцията септември месец ( хубаво е като има 5 годишна гаранцийка :D ), та сега е в сервиза и аз съм с оборотно такова.
    Друга е работата, че като го занесох в къщи и го пуснах, малко след като зареди уиндоуса си направи едно забиване - това беше петък. От тогава насам не е забивал, а и аз не съм го рестартирал де :P.
    Та за сега чакам да се обадят от фирмата да кажат каква е развръзката със захранването.
    Иначе обмислям една нова чиста инсталация на уиндоуса, че май са му омазани драйверите - доста често монитора остава включен на черен фон с мишката в центъра като курсор, не като стрелкичка, като това е свързано с някакъв поп-ъп от таск-бара (примерно изтеглен нов торент или някакво съобщение от активните програми в иконките до часовника).
    Това е за сега

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Компютъра ми забива на черен екран
    От Миленчо Ве във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 03-01-14, 02:24
  2. мишката забива ???
    От eror във форум Общ - софтуер
    Отговори: 17
    Последно: 13-02-08, 15:49
  3. Хора помагаите!!!! XP забива.
    От ivanov_km във форум Windows
    Отговори: 19
    Последно: 15-02-07, 10:31
  4. Radion 9200 забива
    От lil във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 24-02-04, 05:19
  5. забива PC
    От mxkolev във форум Windows
    Отговори: 11
    Последно: 23-09-03, 23:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе