Резултати от 1 до 14 от общо 14
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By FearMe

Проблем CD-ROM устройсвото

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #1

    Проблем CD-ROM устройсвото

    Въпросът ми е относно устройството за запис върху CD дискове , което не мога да разбера защо не ми работи ? Преди работеше безпроблемно , записвал съм на дискове снимки и видеофайлове с цел освобождаване на място . Сега ми се наложи да поразгледам някои стари снимки и , не чете и не показва нищо, не ще и да записва на нов диск, излиза ми съобщение че няма поставен диск ,или празен диск? При сканиране на устройството съобщението е че няма проблем и устройството работи.
    При преглед на свойствата му капацитетите му за използвано и неизползвано пространство са 0? Това значи ли че вече няма да върши никаква работа?? Възможен ли е и от какво друго може да се получи този проблем, и как да се справя с него? Благодаря!

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Проблем CD-ROM устройсвото

    Аз бих сменил кабелите и бих пробвал пак. Ако не се случи е време за друга оптика.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Отговор: Проблем CD-ROM устройсвото

    1. зацапана леща - евентуално може да се почисти, но недей разчита особено на това
    2. повреден носител - евентуално на друго устройство може да се спаси нещо, но какво и колко - не може да се обещае
    3. "сканирането" (каквото и да значи това) на устройството е безпредметно - нито ще получиш полезна информация, нито ще установиш дали проблемът е в т.1 или т.2
    4. основният проблем се нарича "остаряване въпреки липса на експлоатация" и е нещо съвсем нормално (особено ако в помещението се пуши )

    справянето с проблема е носене на дисковете на друг компютър и опитът да се прочетат там

    избягването на проблема се състои в ползването на подложки различни от "принко", "офис-1" и др.под. , както и правенето на 2-3 идентични копия, плюс съхраняването на външен хард и флашка

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #4

    Отговор: Проблем CD-ROM устройсвото

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    1. зацапана леща - евентуално може да се почисти, но недей разчита особено на това
    2. повреден носител - евентуално на друго устройство може да се спаси нещо, но какво и колко - не може да се обещае
    3. "сканирането" (каквото и да значи това) на устройството е безпредметно - нито ще получиш полезна информация, нито ще установиш дали проблемът е в т.1 или т.2
    4. основният проблем се нарича "остаряване въпреки липса на експлоатация" и е нещо съвсем нормално (особено ако в помещението се пуши )

    справянето с проблема е носене на дисковете на друг компютър и опитът да се прочетат там

    избягването на проблема се състои в ползването на подложки различни от "принко", "офис-1" и др.под. , както и правенето на 2-3 идентични копия, плюс съхраняването на външен хард и флашка

    Благодаря , иначе забравих да спомена че става въпрос за лаптоп , по тази причина това с кабелите го изключвам.Колкото до опит с четенето на друг компютър , и там няма успех като изключим съвсем мъничко появяване на част от информацията но след поставянето отново на лаптопа ,същото. И пак на друг , отново проблеми с четене и поява на съобщение Not Responding ??

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Проблем CD-ROM устройсвото

    случайно дисковете да са зацапани отдолу с яйчен жълтък, или шоколад, или някой да се е пързалял върху тях по мозайката?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #6

    Отговор: Проблем CD-ROM устройсвото

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    случайно дисковете да са зацапани отдолу с яйчен жълтък, или шоколад, или някой да се е пързалял върху тях по мозайката?
    Не колега, няма видими зацапвания и увреждания, дисковете са пазени в пликове.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: Проблем CD-ROM устройсвото

    все още имам вербатим и тдк, които са безотказни
    не може обаче да се каже същото за гореизброените от мен "марки"...

    успех с четенето
    можеш да пробваш и някоя програма от рода на AnyReader или да се опиташ с побитово копиране с CloneCD

  10. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #8

    Отговор: Проблем CD-ROM устройсвото

    "... не ще и да записва на нов диск..." - няма смисъл да се опитваш да си прочетеш дисковете на това устройство, не и докато не (ако) заработи правилно.
    Намери някой компютър с доказано работещо оптично устройство и тогава опитвай да спасиш важната информация, например с BadCopy Pro.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #9

    Отговор: Проблем CD-ROM устройсвото

    Та така , сега след доста пробване на кажи -речи все диск що ми се намираше в къщи като и такива дето съм въртял в DVD-то, резултатът е че някои ги чете и отваря един път като при второ пускане на същите, засечка Някои като филмите , тръгват направо, някои питат какво действие да избера? Май ще си купувам нов лаптоп, но този е на година и два месеца?

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Отговор: Проблем CD-ROM устройсвото

    Като спукаш гума на колата, нова кола ли си купуваш? Сменяй оптиката и си свиркай.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Смолян
    Мнения
    227
    #11

    Отговор: Проблем CD-ROM устройсвото

    На година и два месеца не е ли в гаранция?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #12

    Отговор: Проблем CD-ROM устройсвото

    Мерси! виж за това изобщо не се сетих? Утре ще му търся документите и ще видя но.. съмнявам се че дори и да е валидна гаранцията все още ще ми го оправят безплатно?? Все-пак аз съм променил доста неща по настройките и обикновено при проблеми съм прибягвал само до този и други сайтове , където съм търсил помощ , така че... Не става въпроса за отваряне от моя страна но , знам ли?

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Отговор: Проблем CD-ROM устройсвото

    проблемът е хардуерен и е 100% покрит от гаранцията
    grischa одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    27
    #14

    Отговор: Проблем CD-ROM устройсвото

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    проблемът е хардуерен и е 100% покрит от гаранцията
    Проблемът беше в самото устройство! Поради някаква причина се е била зацапала доста яко оптиката . Както ти предположи. Приятел ме посъветва да пускам от онези дискдве за почистване, който ми даде по- продължително време, и наистина проблемът се реши колкото и да не ми се вярваше. Сега ще си поръчам от някой сайт който предлага по куриер.
    Благодаря на всички !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе