Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 34
Like Tree1Одобрявам

Лексмарк s 405 как да печата само черно?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #1

    Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    От няколко месеца цветните мастила на принтера не са ми нужни. Явно са съвсем приключили, защото на дисплея на принтера пише, че няма да печата докато не се смени еди си кое мастило. Въпросът ми е как да накарам говедото да печата само с черно независимо, че цветните са празни? Малко висок разход ми е да купувам още 3 мастилници (нищо че неоригиналната е "само" 15 лв). Опитах с настройките от менюто на принтера, не става. Опитах с настройките през компютъра, пак не става. Има опция "печатай само с черно", но само ако и в другите мастилници има мастило.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    няма да стане. Забрави го този принтер. Отделно са проблемни.
    Ползвай го като скенер и факс към копютъра си.

  4. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #3

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    а като махнеш празните, тоест цветни, и оставиш само черния цвят не става ли? Би трябвало да стане, не може да откаже просто така.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    може Фанта , може

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #5

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Разгадах говедото. Не може да печата без която и да е от мастилниците извън него. Ето как си реших проблема и най-вероятно вече няма да ми се налага да купувам мастилници. Всичките са ми неоригинални и се сетих, че като съм ги сменял в инструкцията за монтаж имаше нещо от сорта на "ако принтера не разпознава касетата прекъснете еди си кое мостче на платката на самата касета". Не пазя никоя инструкция, но все пак намерих мостчето и го прекъснах. След това напълних с вода от чешмата цветните мастилници, черната ми е нова. Самите те са прозрачни и се вижда, че отвътре са пълни с нещо като дунапрен, та останалото по дунапрена мастило просто се поразреди. МФУ-то веднага отчете пълни мастилници и след почистване на печатащата глава и тестване с печат смея да твърдя, че резултата е повече от задоволителен, дори мисля да купя фотохартия и да опитам със снимки. Следващото зареждане ще е с бутилирано мастило.
    Иначе за да печата само черно преди самия печат има бутон "properties" и там се избира дали само с черно, дали само с цветните. Има бутон и на самото МФУ, но той май е само като се копира. Ако има въпроси питайте.
    Дано съм полезен и на други...

  7. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #6

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Здрасти, исках да питам като цяло как се представя аз го купий от ТехноМаркет намален при Великденската промоция от 180лв на 90лв. И понеже не съм имъл принтер до сега реших да се обзаведа с такъв.
    http://www.technomarket.bg/products/...interpret-s405
    Регистрирах го в саита за да му важи гаранцията от 3 години. като за начало имам проблем когато принтирам черно до прави на ивици от по 1 см. с по светли и тъмни ньоанси. И понеже нищо не разбирам от принтери го занесъх на сервиз и ше видим какво ще излезе, казаха ми че е възможно и да е от консуматива.
    Надявам се да не е сериозен проблема... исках да разбера дали е изгодно да печатам снимки на фото хартия или ще ми излезе солено.
    Друго не се сещам да питам но когато го взема от ремонт ще пиша пак.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    от консуматива е. Трябва да се почистат главите, и да се калибрират, има си опция, за тази работа в него.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #8

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    И моя правеше от време навреме такива магарии. В менюто има опция почистване на принтиращата глава, принтера сам си я чисти, не е нужно да е в сервиз. Досега съм печатал снимка само на обикновена хартия като беше нов. Бива. Скоро ще направя опит с фотохартия. Комплекта цветни мастила за зареждане в "Метро"струва 16,60 лв., черното е към 13 лв. на кутийката пише, че стигат за 4-6 пълнения. Не е като 15 лв за цяла мастилница

    И не съм сигурен, че XL-касетата може да изпечата 500 страници

  11. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #9

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Благогаря за намесата, аз намерих тази опция (самопочистване)и я пуснах още преди да забележа за проблема. След като установих пак пуснах но ефет нямаше, както и да е вчера ми звъннаха от сервиза и ми казаха че е готов. Проблема бил в печатащата глава, сменили са я и днес ще отида да го взема.
    Един приятел ми каза че в техномаркет има фото хартия 10/15 за около 14 лв 60 бр. Струва ми се изгодно.
    Като разпечата няколко снимки ще пиша пак.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1334834340[/time]_________________________________________________

    - взех го от ремонт, обаче иска пълнене черното почти свърши.
    Купих от Метро мастила черно и цветни.... на цени който колегата е споменал по горе, но още не съм пълнил чакам да свърши нацяло. Исках да ви питам след като черната мастилница е по голяма дали няма да поеме цяла бомбичка 20мл или и на нея да слагам по 10 както е указано? А цветните ако не са нацяло празни мога ли да ги допълвам или да чакам да свърши?

    За снимките, СТРАХОТНИ - поразен съм, просто надмина очакванията ми направих 4 брак докато улуча как да слагам хартията и да настроя формата, ама петата едва ли някой може да си помисли че не е от фото.
    Купих от метро фото хартия SIGMA 180gr 50 бр. за 4 лв на промо. Направо безпари.
    Като заредя мастилниците ще пусна 50 снимки и ще видя колко мастило ще изпръска за да си направя някаква сметка дали е по евтино от Фото
    http://www.fotosviat.net/index.php?o...d=13&Itemid=27

    Като принтирам 250 снимки и си избивам принтера

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    като заредиш мастилниците (ако изобщо ги заредиш, че тъпата машинка, ще ти ги бори, за празни и няма да иска да принтира с тях) ще принтираш снимки, на които синьото, няма да ти е свястното синьо, червеното пак така и така...

  13. Member Аватара на boiski
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    251
    #11

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Ти ми удари главата в мозайката, направо ми скърши интосиазма. Дано не си прав в моя случай, че от написаното боли.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    2
    #12

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Цитат Първоначално публикувано от vnedel4ev
    Разгадах говедото. Не може да печата без която и да е от мастилниците извън него. Ето как си реших проблема и най-вероятно вече няма да ми се налага да купувам мастилници. Всичките са ми неоригинални и се сетих, че като съм ги сменял в инструкцията за монтаж имаше нещо от сорта на "ако принтера не разпознава касетата прекъснете еди си кое мостче на платката на самата касета". Не пазя никоя инструкция, но все пак намерих мостчето и го прекъснах. След това напълних с вода от чешмата цветните мастилници, черната ми е нова. Самите те са прозрачни и се вижда, че отвътре са пълни с нещо като дунапрен, та останалото по дунапрена мастило просто се поразреди. МФУ-то веднага отчете пълни мастилници и след почистване на печатащата глава и тестване с печат смея да твърдя, че резултата е повече от задоволителен, дори мисля да купя фотохартия и да опитам със снимки. Следващото зареждане ще е с бутилирано мастило.
    Иначе за да печата само черно преди самия печат има бутон "properties" и там се избира дали само с черно, дали само с цветните. Има бутон и на самото МФУ, но той май е само като се копира. Ако има въпроси питайте.
    Дано съм полезен и на други...
    Може ли да дадеш повече информация , къде се намира това мостче, защото моето упътване е на английски. Все още нямам проблем с главата, но ако ми се наложи - да не се чуда какво да права.(Принтерът ми е s405).

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #13

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    https://www.youtube.com/watch?v=_tF7VR4yEtc#ws

    Ето тук е показано. След 30-тата секунда. Това го открих впоследствие. Отлепя се малко от лепенката на мастилницата като я гледаш така, че надписа да е към теб(все едно четеш нормално). Мостчето е точно под надписа XL, до ръба на мастилницата. Като гледам клипчето май е правено колкото да покаже как се прави, но се вижда чудесно кое и какво

    Принтера няма да ги брои за празни след като се прекъсне мостчето

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    2
    #14

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Моя принтер е с по малък дисплеи http://www.technomarket.bg/products/...interpret-s405 а касетата като отлепа лепенката има по средата една намотка и отвори през който сигорно се капе мастило знамли такова мосче няма.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #15

    Re:Лексмарк s 405 как да печата само черно?

    Точно де, и моя е такъв. На клипчето може да не е същия модел, но всичко си е както при 405. Ако са оригинални касетите ти може и да го няма мостчето. При мен е както на клипчето

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. HELP: принтер Канон не печата черно
    От wizli във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 22-04-13, 17:07
  2. МФУ Лексмарк - мастило
    От vnedel4ev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-11-10, 09:03
  3. pdf файлове принтера печата йероглифи
    От Pit във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 22-11-08, 17:36
  4. проблем с печата на Minolta Page Pro 6
    От vlado_vd във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 08-02-07, 02:53
  5. Принтера ми печата на черти....
    От deveca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 23-09-04, 20:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе