Резултати от 1 до 10 от общо 10

DVD & DTS Sound

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #1

    DVD & DTS Sound

    Е тва не знам къде да го постна, тъй че модераторите да го преместят ако трябва.



    Каква е разликата между Dolby Digitall и DTS.Четох някаде че DTS бил по-добър, обаче като си го пусна и никакав звук не се чува.Доколкото знам Аудижи поддържа DTS ама не съм сигурен.Трябва ли да взимам Аудижи2 или проблема не е в картата?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    105
    #2

    DVD & DTS Sound

    По-добре прочети дискусиите в клубовете на dir.bg, по специално DVD Mania (http://clubs.dir.bg/postlist.php?Cat=172&Board=DVDMania)

    Накратко: DTS е многоканален звуков формат, както Dolby Digital, но използва много по-малка компресия, и е по-качествен. Разликата не е само в техническите параметри, а и в различния микс на звука при DTS. За да го слушаш на компютър трябва най-напред плейъра да го поддържа, после ако искаш да го слушаш на 6 канала, трябва и звуковата карта да има декодер за DTS. За плейър мога да ти препоръчам PowerDVD XP Deluxe, за звукова карта нищо не мога да ти кажа. Аз не ползвам компютър за DVD.

    Има и комплекти тонколони за компютър с вградени декодери за Dolby и DTS. Но сигурно не са евтини. Прегледай дискусиите в dir.bg, там ще получиш повече информация

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #3

    DVD & DTS Sound

    10x

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    71
    #4

    DVD & DTS Sound

    Az izpolzvam PC-to za domashno kino imam 5+1 koloni i Audigy karta ,DTS sum go puskal s WIN DVD Platinum ,ako ti kaja che e neshto super ste te izluja .Ima razlika i tia e osezaema ,obache istinata e v kachestvoto na DVD filma ili souda kum nego ,vseizvestno e che vsichki polzvat Gladiator za da si testvat zvuka ,tam naistina ima kakvo da chuesh ,i ne naprazno si vze Oskarite ,obache ima mnogo DVD-ta razni polski ,cheshki ,ruski deto sa s dosta sumnitelno kachestvo .Ako izkash da prochetesh poveche za tova si nameri spisanie Hardware ot 05 .02 ili yanuarskia broi ot tazi godina tam ima dosta raboti ...

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #5

    DVD & DTS Sound

    А с WINDVD като пуснеш филм с DTS как го гледаш ???

    При мене се чува звук ама едвам едвам и то само от средната колона !!!

    И това с WINDVD,POWERDVD - и двете поддържат DTS звук !!!

    Я кажи с кои драйвери си , че аз сам с хакнати за Аудижи2 - едва ли това е проблем ама ....

  7. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #6

    DVD & DTS Sound

    Aбе DTS не е ли формата 7.1 или се бъркам ?

    Нормално е да не чуваш нищо, просто не го подържа хардуера Само по кината има такава кирия май

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #7

    DVD & DTS Sound

    DTS e 5.1 channel

    DTS EX май беше вече е 6.1 channel - демек трябва ти Аудижи2 за този стандарт.



    Но защо не се чува както трябва.?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    71
    #8

    DVD & DTS Sound

    Ако картата ти е Креатив , трябва да си дръпнеш официалните драивери от саита ,има бая проблеми с техните драивери едва последните почнаха да вадят звука от средната колона , що се касае до софтуера за гледане и там има някои проблеми ,едва последните версии на програмите имат включена потдръжка на DTS , аз съм с Аудиджи плейър карта и постоянно имах раэни проблеми относно драиверите . Пробвах разни и накрая се убедих , че по-добри от теэи на производителя няма , то и за останалия по-претенциозен хардуер е така .Що се касае до звук 6+1 само Аудиджи 2 я потдържа ,технологията е THX и е лицензирана от Лукасфилм. Няма смисъл ако хардуера не потдържа тези функции да се опитваш да лъжеш системата с разни други *подобрени* драйвери ,най-много да се скапе нещо и да се наложи преинсталация и бая работа в регистъра...

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2001
    Мнения
    664
    #9

    DVD & DTS Sound

    Хехе, ми те драйверите са си най-новите само че са пригодени за Аудижи1(99.9% съм убеден че и с оригиналните драйвери на Аудижи1 ще е така.Тези на двойката са по-добри, разликата е огромна.Виж някой сайт с инфо за тези драйвери.).Колкото до сфтуера - ми всяка програма (последна версия) поддържа DTS.

    Друг е въпроса дали на аналоговите Inspire 6700 ще се усети разлика между DD и DTS?

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sound за PC
    От hipopotama във форум Аудиотехника
    Отговори: 25
    Последно: 19-12-08, 00:52
  2. PCI Sound
    От qni във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 13-07-06, 16:15
  3. ECS sound help
    От seso във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 6
    Последно: 14-11-02, 23:20
  4. DVD rip with AC3 sound
    От lightmaster във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-08-02, 22:37
  5. Help.Sound 5.1
    От ilko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 3
    Последно: 08-05-02, 22:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе