Резултати от 1 до 12 от общо 12
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By Людмил

Струва ли си цената този компютър?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #1

    Question Струва ли си цената този компютър?

    Здравейте,
    от промоциите на Емаг гледам този компютър:

    Настолен компютър HP EliteDesk 705 G1 MT с процесор AMD Quad-Core A10-6800B 4.1Ghz, 8GB, 1TB, AMD Radeon™ HD 8670D, FreeDOS, Мишка + Клавиатура

    На компа игри няма да се играят, а ще се използва основно за филми,работа с програми (не графични) и като цяло ми е необходим компютър, който дълги години да не се нуждае от ъпгрейд за да си работи без забавяне при сърфиране и работа с няколко програми едновременно.
    В перспектива този компютър ще ми върши ли работа?

    Мен ме притеснява,че няма HDMI. Друго нещо трябва ли да ме притеснява?

    Забравих да спомена,че мога да го взема за 640 лв крайна цена. Струва ли за тази цена и може ли да си сглобя нещо по-добро или подобно на цена до 700 лв от фирмите предлагащи компютърни компоненти?

    Предварително благодаря за отговорите!

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: Струва ли си цената този компютър?

    Странно би било да няма hdmi.
    В заглавието е написано 8670, а в описанието 8570 видеоускорител?
    Дали може да се сглоби нещо по-добро - сигурно може, но машинката е прилична според мен. Пък и е HP, не нонейм

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #3

    Отговор: Струва ли си цената този компютър?

    Да, и аз забелязах това несъответствие в описанието на видеокартата.
    Дали има съществена разлика между двете видеокарти?
    А този Display Port дали е с пълната функционалност на HDMI?
    Гледам,че продават преходници DP-HDMI на цена 5-20 лв и се чудя дали ще се предава и картина и звук по тях и дали ще бъдат с качеството на HDMI?
    Лошото е,че описанието е много постно и не знам нито какво е дъното,нито каква е паметта,нито харда... От това може ли да излязат неприятни изненади?

  5. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #4

    Отговор: Струва ли си цената този компютър?

    Това, че няма HDMI порт, не е повод за притеснение. Има преходници> DisplayPort to HDMI. Няма разлика в качеството. Пренася се само цифровия сигнал на картината, а звука се взима от изхода звуковата карта.

    Иначе по принцип за настолната машина, всеки един компонент си е има значение за системата. То и в това е чара - да може ОПТИМАЛНО да се подберат. Важно е също да се знае и на какъв монитор я гласиш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Отговор: Струва ли си цената този компютър?

    MOST Computers
    MOST Computers
    MOST Computers
    MOST Computers
    MOST Computers

    = 553$ с ДДС крайна цена ,но въпреки всичко по-добра машина.

    но колкото и да не харесвам АМД - е по-изгодно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #6

    Отговор: Струва ли си цената този компютър?

    AMD A10-Series A10-6800B
    Integrated graphics
    • GPU Type: Radeon HD 8670D
      Base frequency (MHz): 844
    За тия пари не е зле конфигурацията, няма HDMI, но има DP и може с преходник Display Port - HDMI. Още повече, че е маркова машина с всички предимства произхождащи от това. В тия машини се ползват ОЕМ компоненти и охлаждането със сигурност е много по-тихо и качествено от обикновения BOX процесор на AMD, захранването макар и с малка мощност(280W) е кораво и също много качествено с 93% ефективност.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #7

    Отговор: Струва ли си цената този компютър?

    Марковите машини имат минуси а не плюсове. От много пестене простете имах предвид мислене се получава няква супер окастрена гадост.
    А най-хубавото е че гаранцията е по-малка и да не ни пука че за всяка дреболийка ще ходим в сервиза или и без малкото гаранция ще останем.
    Между другото гаранцията към HP ли е или към Емаг понеже последния е регистриран в Букурещ и ще има бая ходене по-мъките?
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 10-12-14 в 00:33.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #8

    Отговор: Струва ли си цената този компютър?

    Аз като гледам този Е-маг е като Амазон.Предлага стоки на други търговци и чат-пат свои стоки.

    Много от компютрите са от Jar computers от които аз лични нищо не бих си купил.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #9

    Отговор: Струва ли си цената този компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от sunabouzu2 Виж публикацията
    Марковите машини имат минуси а не плюсове.
    Yeah, right... Не знам колко маркови машини си ползвал или са ти минали през ръцете, но единствения им минус е, че са малко по-трудни за ъпгрейт в определени случаи. Иначе по-горе обясних. Тиха и безпроблемна работа, дълъг период на експлоатация без нужда от профилактика, качествени компоненти, които няма да сдадат бажаца след 2-3 години работа и т.н. Виж например банки и държавни институции какви машини ползват(масово HP и Dell) и колко време работят с тях. В старата работа имаше HP-та с едноядрени Celeron-и 775, които още вършеха работа на счетоводството, без да са отваряни и почиствани никога, и въпреки това работеха почти безшумно за разлика от една почти нова асемблирана машина с Core i3.
    stenly одобрява това.

  12. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #10

    Отговор: Струва ли си цената този компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от sunabouzu2 Виж публикацията
    Между другото гаранцията към HP ли е или към Емаг понеже последния е регистриран в Букурещ и ще има бая ходене по-мъките?
    Освен ако не си от Русе, Тутракан или Силистра.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Отговор: Струва ли си цената този компютър?

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Аз като гледам този Е-маг е като Амазон.Предлага стоки на други търговци и чат-пат свои стоки.

    Много от компютрите са от Jar computers от които аз лични нищо не бих си купил.
    Нищо лично , но в последно време нещата на пазара са от 3ма вносителя и са едни и същи. Това от къде си го купил вече не етолкова съществено , а какво си купил - no name дъно или някое по-висок клас.

    Людмил
    Това със HP Celeron срещу I3 асемблиран от мен - ела да видим кой ще шуми повече. Не изкарвай всички под един знаменател. Марковите понякога са такива "прахосмукачки" и като шум и като мръсотия , че е много относително. Спор няма че са направени наистина хубаво , но при конкурентна цена за 100бр, и екстрата да не се заминаваш си е по-изгодно , но и по-скъпо. В банка ако видиш събран комп. ще ги гледаш с друго око.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #12

    Отговор: Струва ли си цената този компютър?

    Изчакай някой и друг месец и направо скачай на ПРАВЕЦ 64М

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Цената на отоплението - 2013г
    От Lupus във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 24-09-13, 00:36
  2. Струва ли си този климатик за 499 лева
    От PValkov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 11
    Последно: 28-06-13, 14:25
  3. Цената на тока...
    От babati във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 08-07-12, 15:40
  4. Относно цената на ASHB12LD.....
    От cuci във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 7
    Последно: 22-07-09, 18:45
  5. Добра ли е цената?
    От izwerga във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 7
    Последно: 21-03-08, 10:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе