Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    50
    #1

    Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.
    Искам го за мултимедия (непрофесионално), не за гейминг, а за сърфиране, филми.
    Но искам да е голям,

    Заслужават ли си парите? Тези ултра широките не са ли странни за работа и гледане на медия?


    Moнитор LED IPS Dell 29", Wide, DVI, HDMI, черен, U2913WM - eMAG.bg

    Монитор LED IPS LG 29", UltraWide, Full HD, DisplayPort, DVI, HDMI, 29EB53, Черен - eMAG.bg

    Някои 27 инча бихте ли препоръчали.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    50
    #2

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    няма ли кой да даде съвет?

    Търсене за: Монитор 29" - eMAG.bg

    всичките са на адски близки цени, незнам какво да предпочета?

    Този DELL само маи марката му е гръмка ... заслужава ли си?

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #3

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    Вземи си 21:9. Лично аз бих взел LG колкото до DELL там пак ще е същият но ще платиш повече пари.

    http://www.lg.com/bg/monitori/lg-29U...de-led-monitor

    Тоя например е около 670 лв. ако е с бяла рамка иначе е доста по-скъп та подобни дреболии
    като цвят, стойка, повече входове и дали има говорители може да променят доста драстично цената.
    Например UM55 се води по-нисък клас (липсват говорители) ама е 700 лв. което са 30 лв. отгоре само защото е черен.
    Честно казано не знам нашите търговци ли са луди или производителя? TEST

    http://nikem-bg.net/computer-compone...-IPS-2560X1080
    http://nikem-bg.net/computer-compone...scription.html


    ROBOTA блурей-те са точно 21:9 та тези ултра широките са перфектния избор за филми.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 05-01-15 в 18:53.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    от доста време се оглеждам и аз, но понеже съм с 24" и не мога да се самомотивирам достатъчно

    от оглеждането стигнах до извода, че задължително искам 2 HDMI
    препоръчвам ти да огледаш и 4К моделите, има на цена около 800

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #5

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    На 4K ни има какво да гледа нито изображението е добро предвид че са TN поне тия които споменаваш.
    Както и да го смяташ тия монитори единствения им плюс е резолюцията ама дори да се абстрахираме
    от по-лошото изображение при тоя диагонал по-високата резолюция всъщност само влошава нещата.
    То и при 21:9 (2560x1080) бих препоръчал 34 инча вместо 29 ама парите сигурно няма да стигнат...
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 05-01-15 в 18:41.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    50
    #6

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    Бих дал 800-850лв повече няма смисъл. Ако намеря за 700-750 лв а то има ще е супер но не ми се свидят 100 лв.
    Проблема е че никъде ги няма тея 29ки да ги видя на живо. Предпочитам 29, но и 28 или и 27 бих взел ама 90% клоня кум 29 инча.Тея 8 милисекунди на Moнитор LED IPS Dell 29", Wide, DVI, HDMI, черен, U2913WM да ме притесняват ли , (не съм геймър) или че няма колонки, Дават го че харчи 90Вата, както и 2000000:1 контраст !!! Да ама все пак цената му е 1.02999 лв. Отстъпка 18% та това ме блазни също. С DELL сум цял живот и все пак са си корава марка мама му. Вече се побърках

    Мисля за Дела и тея двата ...

    http://www.emag.bg/monitor-led-ips-p.../pd/DQFRXBBBM/

    http://www.emag.bg/monitor-led-ips-l.../pd/DJMFBMBBM/ --- тоя е Цена : 81999 лв. и има 2 HDMA a UM65 - e po skyp i s edin i po slabi koloni????
    Този пост е редактиран от ROBOTA; 06-01-15 в 02:05.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #7

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    Цял живот си с LG само че имаш лого на DELL и си дал повече пари за него.
    Всите са около 14 мс а това дето го пишат са маркетингови трикове. Та по-тия неща не се избира монитор.
    LG-то ще ти излезе в зависимост от модела около 100 лв. до 180 лв. по-евтино за същият дисплей без да е на промоция.

    http://nikem-bg.net/computer-components/29-LG-29UB65-P

    Заеби ги тия от Емаг с големите им надценки. Освен това горе съм ти препоръчал вариант за 670 и 700 лв.
    За разликата от 150 лв. може да си купиш истински колонки и да не се занимаваш със смешни вградени говорители.
    А ти трябва един вход за да вържеш компютъра не половин дузина та и два HDMI са повече от необходимото.
    В крайна сметка каквото и да вземеш ще е едно и също с разлики в цвета, стойката и дали има говорители
    та ти си преценявай. Аз не бих дал 180 лв. отгоре за стойка или някви микрофончета ама това си е мое мнение.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 06-01-15 в 02:22.

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #8

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    LG-то е Dell колкото шкодата е фолксваген .. един монитор не е само матрица - доста важна е стойката ,захранването , менюто .. коментираните тука монитори са с 6 битов IPS нали знаете ..

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    50
    #9

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    sunabouzu2 искам черен и тоя маи 29 LG 29UB65-P - цена. ще е . кефи ме 4е се върти ... kakwo мислите за него

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #10

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    Да черен е - LG UltraWide IPS Monitor 29UB65 | 29" 21:9 Wide Screen IPS LED Monitor - LG Electronics UK

    Някой арабски шейх сигурно би платил милиони за златна стойка с вградени диаманти а рамката ще е от хималайски кристал.
    Може да вградим и кафемашина та да не ставаме до кухнята.
    Това са лични предпочитания та какво мислим е без значение важното е на теб да ти върши работа.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 07-01-15 в 18:11.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    50
    #11

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    Имате ли преки впечатления? Каква е разликата между
    LG 29UB65-P и LG 29UB65?

    Не си ли заслужават тези 130 лв разлика с ДЕЛа? Или има ли по добър модел на LG 29 incha за 800-850лв които си заслужава?
    А Phillips или дори ASUS?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    256
    #12

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    Говориш за един и същ дисплей в различна опаковка та разлика като изображение няма да има.
    Ето например Alexi като купува монитор го избира по-цвета на рамката и стойката та ако си като него има смисъл да дадеш повече пари.
    Аз като купувам монитор гледам качеството на изображението и над 100 лв. за дизайн и входове които няма да ползвам не е добър вариант.
    Колкото до "въртележката" не се занимавам с предпечат а го ползвам за забавление та всеки му според нуждите.
    За Асуса и Филипса нищо не мога да ти кажа.

    пс. Ако искаш качествен звук вградените говорителчета не са добър избор и е по-добре да си спестиш този разход и да вкараш парите в колони.
    Това поне е универсално правило та няма да сгрешиш ако вземеш без такива особено ако е по-евтин. Най-изгоден е UM55 за 700 лв.
    http://www.lg.com/bg/monitori/lg-29U...de-led-monitor
    При DELL-а също нямаш но идва 145 лв. по-скъп въпреки че е на промоция та ако купиш някви по-нормани смятай колко ще ти излезе удоволствието.
    Този пост е редактиран от sunabouzu2; 08-01-15 в 00:19.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    50
    #13

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    29 LG 29EB53-B /IPS/2560X1080 - цена.

    тоя излиза най на добра цена с наи много опции . само дето е
    Размери пиксел 0.264 mm а другите LG са по 0.262 мм, и харчи 48 Вата , но има тонколони и USB3.0.



  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #14

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    Цитат Първоначално публикувано от sunabouzu2 Виж публикацията
    Говориш за един и същ дисплей в различна опаковка та разлика като изображение няма да има.
    Ето например Alexi като купува монитор го избира по-цвета на рамката и стойката та ако си като него има смисъл да дадеш повече пари.
    Аз като купувам монитор гледам качеството на изображението и над 100 лв. за дизайн и входове които няма да ползвам не е добър вариант.
    не е важен цвета на стойката ами качеството и .. мониторите на ЛГ се клатят на стойките си щото са зле направени .. а това че входовете нямали значение го оставям без коментар не знам коя година живееш сигурно още си на D-Sub ..

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,423
    #15

    Отговор: Избор на голям монитор - 27-29 инча? Моля за съвет.

    Цитат Първоначално публикувано от ROBOTA Виж публикацията
    29 LG 29EB53-B /IPS/2560X1080 - цена.

    тоя излиза най на добра цена с наи много опции . само дето е
    Размери пиксел 0.264 mm а другите LG са по 0.262 мм, и харчи 48 Вата , но има тонколони и USB3.0.

    Не разбирам притеснението ти относно размера на пиксела. Той зависи от диагонала и резолюцията на екрана.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 06-11-14, 19:33
  2. Съвет при избор на Телевизор 32 инча
    От donchaz във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 14-08-13, 19:40
  3. Помощ за избор на голям екран 55-60 инча
    От sava14 във форум Телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 18-04-12, 00:41
  4. моля за съвет при избор на климатик
    От shper във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 19
    Последно: 22-07-11, 21:42
  5. Отговори: 1
    Последно: 05-03-10, 22:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе