Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

моля за съвет при избор на климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    30
    #1

    моля за съвет при избор на климатик

    Здравейте ,

    чета от доста време форума за климатици, но не немарих мнения за избраните от мен модели може би поради факта, че са нови .
    Спрял съм се на два промоционални модела с монтаж поради тавана на заделените ми пари (до 1000 с монтаж)

    http://www.climastyle.net/product.php?id=263 -- цена в техномаркет 899 с монтаж

    и

    http://www.technopolis.bg/b2c/detail...9038End;saplb_*=%28J2EE2264500%292264550 -- цена в технополис 799 с монтаж

    помещението е около 17кв.м. няма външни стени, с дограма и затворен балкон отпред, до сега се е отоплявало с печка тип "духалка" , питането ми е кой от тези двата е по добър за топлене . на ясно съм с ценовия клас на тези които топлят, но бюджета ми е толкоз

    за Haier-a по телевизията върви реклама,че работи при -15 но на брошурата със спесификаците не видях такава информация .

    Благодара Ви предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    H3 е СЪММИТ серията за 2011 година.Модела е с доста занижени показтели в сравнение с Н2, продавана в предходните години и не бих я взел.Разликата на Н3 и Н2 е само дизайна на вътрешното тяло, като са свалили КОП и ЕЕР на новия модел, неясно защо.Бих си купил Н2 серията.Него го имам и си върши добре работата в студа.ХАЙЕР имат доста проблеми, като се разровиш из форума.В заключение, не бих избрал нито един от двата, а около този бюджет бих взел Е10Н2.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #3

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    за тези пари,сашо от форума ще ти измисли страхотна ИЗХВЪРЛЕНА ЯПОНКА.

  5. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #4

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    В сегмента 900-1000 лева има доста предложения, но моят съвет е да се поинтересуваш как стоят нещата със сервиза, защото тази цена е продукт на състезание между отделните фирми и са възможни изненади и ако няма части следва...
    Можеш да направиш простия експеримент - да попиташ доставчика, който си избрал какъв е срока на доставка и цената на турбина за вътрешното тяло на избраното от теб Хитачи например. Ако чуеш нечленоразделно мънкане - това не е твоят доставчик и твоята марка...Най-големия проблем при избора на климатик е, че клиентите не съзнават факта, че над 50% от предлаганите на пазара климатици нямат никакъв сервиз и доставката на части по време на гаранцията стана посредством "разчастване" на друг климатик, а след гаранцията (която апропо е една година, защото уловката с задължителната профилактика работи успешно) части НЯМА!
    1000 лева са достатъчно голяма сума и трябва малко повече да се внимава.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    694
    #5

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от climamarket
    Най-големия проблем при избора на климатик е, че клиентите не съзнават факта, че над 50% от предлаганите на пазара климатици нямат никакъв сервиз и доставката на части по време на гаранцията стана посредством "разчастване" на друг климатик.
    Е с такова мнение човек много трудно ще направи избор на климатик. Ако трябва да бъда честен не мисля че процента климатици, които са с неуреден сервиз и бърза доставка на резервни части е чак толкова голям и даже бих предположил, че реалния процент е като се махне нулата зад цифрата.

    Не знам как стоят нещата със сервиз на Hitachi, но и мисля че пазарния дял на марката не е чак толкова голям.

    От друга страна избор на климатик за отопление трябва да се прави много внимателно и бих казал че в сегмента ниски цени е необходимо още по-голямо внимание

  7. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #6

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    Съгласен съм, че трябва да се избира внимателно, но не съм съгласен да се маха нулата зад цифрата 5 по-горе. Хитачи е с двата крака в тези 50% и има не малък пазарен дял. Нека да не бъда разбран неправилно - нямам нищо против Хитачи, просто няма части за тях.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    7
    #7

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    Аз лично за Hier и Hitachi не съм чувал кой знае какви отзиви. Hitachi не са лоши но като параметри са слаби а цената висока. На този не е толкова зле но провери данните колко са верни. За Hier нямам особени впечатления но защо не провериш примерно за General или Fuji. Примерно виж този модел http://www.fujielectricbg.com/articl...D=238&prod=240
    По принцип с General са еднакви ама този модел не знам дали се предлага още защото не го виждам трябва да питаш, но иначе може би този http://www.bulclima.com/klimatici-i-...ral/asha12lkc.
    Но са по-скъпи но мисля че ще си по-доволен защото имам приятели коти са с такива и са доволни. А иначе ако не държиш да е инвертор може и този да погледнеш сощо много добър модел http://hvac.srlogics.com/content/general-ash12ub.
    Като вземеш кажи на кой си се спрял и дали си доволен, че и аз ще трябва скоро да вземам още един.

  10. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #8

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от gotiiin
    Аз лично за Hier и Hitachi не съм чувал кой знае какви отзиви. Hitachi не са лоши но като параметри са слаби а цената висока.
    Готин,ще си навлечеш гнева на феновете на хитачи-а иначе за качеството което предлагат си стоят доста добре ценово.Чуват се кофти отзиви за сервизната база,но който си купува климатик, мисли как да го ползва ,а не как да го поправя.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    7
    #9

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    Ами Hitachi и LG преди бяха супер, просто нямаха грешка, но после се овапсаха. Hitachi работи спор няма но като характеристики на отдавани мощности и консомирана ел.енергия се представят по-зле от конкурентисе си. Това поне са моите наблюдения, но като гледах този модел сега е добре може да са ришили малко да инвестират в нововъведения.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #10

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    Никакви нововъведения, точно обратното ннаправи ХИТАЧИ.Остави високия клас SX8, по-ниския ЕХ3, но тотално е скапал показателите на Н3, наследника на Н2.Върви по пътя на ДАЙКИН с онези китайски боклуци клас В за малките машини.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    30
    #11

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    Мерси много за споделената информация, много се замисих и незнам какво да избера . За втора употреба японски ми препоръчаха магазин на ъгала на Черковна и Оборище който още не съм посетил. Сега тамън се връщам от технопоис и там и консунтантите и хората които монтират ми се кълнат, че промотирания HAIER е с нагревател на външното тяло и нямал проблем с темп. -15С* плюха по Panasonic от малайзия .

  14.  
     
  15. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #12

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    Това лято е кирия да си вземеш MSZ-GC35VA или CARRIER 35M GOLD както и TOSHIBA 137 SAV-E. Не са последна мода, обаче работата им е на високо ниво.Миналото лято всеки от тях се харчеше с по 200-300 лв над сегашната цена.Така чеее

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    32
    #13

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    Втора ръка японски ти препоръчвам да не си вземаш:
    Първо дистанционното на японски с което ще свикнеш може би.
    Ще работи, но до кога
    Били много икономични- да ама като работят в Япония на 110 волта ама като му сложат трафа защо не казват само там колко процента директно губиш в преобразуване. Потърсете информация за са сте сигурни но като видите цифрата на зугубата сами ще се откажите. Отделно тоя траф на вън го вали дъжда. В кутия е да ама от влагата се разпада лаковото покритие и след 3 годинки късо.
    Взими си едно Fuji или General или Fujitsu и ще си предоволен. Работят тихо и адски рядко правят проблеми. Успех.

  17. Senior Member Аватара на bobovo
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    гр. Петрич
    Мнения
    2,196
    #14

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    shper взимай едно Fujitsu или http://klimatici.biz/product/500/kli...e-gwh12kf.html или http://www.midea-bg.com/bg/products/...s9_v_12_hrdn1/

    За 1000лв. това е което мога да ти предложа като вариант за нов климатик.
    Успех.

  18. Senior Member Аватара на diksanal
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    2,107
    #15

    Re:моля за съвет при избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от v.donchev
    Втора ръка японски ти препоръчвам да не си вземаш:
    Първо дистанционното на японски с което ще свикнеш може би.
    Ще работи, но до кога
    Били много икономични- да ама като работят в Япония на 110 волта ама като му сложат трафа защо не казват само там колко процента директно губиш в преобразуване. Потърсете информация за са сте сигурни но като видите цифрата на зугубата сами ще се откажите. Отделно тоя траф на вън го вали дъжда. В кутия е да ама от влагата се разпада лаковото покритие и след 3 годинки късо.
    Ей v.donchev ,какви са тез апокалиптични прогнози?Три години и бум-бам?-хората са достатъчно интелигентни да ги ''плашиш'' по този начин,а и запомнете 100/200V. са в Япония.
    Е чак ,толкова ли ви бъркат, тези ''изхвърлени'' климатици?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на климатик - моля за съвет
    От Jikata във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 73
    Последно: 13-10-14, 17:38
  2. моля за съвет относно избор на климатик
    От vankata09 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 05-11-13, 19:42
  3. Подходящ климатик - моля за съвет
    От Desislava S Teneva във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 55
    Последно: 22-12-12, 20:29
  4. Избор на климатик. Моля за съвет!
    От HYordanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 10
    Последно: 17-09-12, 13:16
  5. Моля за съвет за покупка на климатик
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 13
    Последно: 05-08-12, 16:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе