Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 61
Like Tree16Одобрявам

Нов или употребяван офис компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    312
    #16

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Някой може ли да ми обясни какво точно им е "марковото" на марковите компютри? Почти винаги, когато съм си купувал нещо втора употреба съм се прецаквал и след това съм съжалявал за похарчените пари.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #17

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Някой може ли да ми обясни какво точно им е "марковото" на марковите компютри? Почти винаги, когато съм си купувал нещо втора употреба съм се прецаквал и след това съм съжалявал за похарчените пари.
    Основното марково е: сглобката - от което се предполага или се доверяваш да са подбрани по надеждни електронни компоненти, добро захранване, спойки и т.н.

    оффтопик:
    Ако си купиш китайска кола има и хубава страна!
    Хубавото е, че ще имаш само оригинални части за нея...

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #18

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    ноември месец упгрейднах офиса с две машинки леново 58м
    двуядрено на 3гхз с 4 рам ддр3 и някакъкъв твърдиск - добавих и 22" монитор какъвто имаше, излезе ми 280 лева с ддс фактура... аутокада лети...
    сега машинките са с по 30-50 лева надолу.

    само да кажа че оригиналното захранване е 230 ватово но тежи колкото , а може и повече от 750 ватово кулермастер... сега съм боднал една р9 270х и играя танковете на всичко пуснато на макс. то толкова и играя де ... на тия години а и както и през последните 20 бирата и манжата е по-важна от игрите... но ми се упгрейдваше та си поиграх с това - по забавно е от игрите.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #19

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Ако е само за ползване като пишеща машина и за интернет и ако трябва да се спестяват пари за по-важни инвестиции, например офис, то новата машина е необосновано харчене на пари.Ползваш старата докато може, след това ъпгрейдваш или хвърляш и купуваш нова.

    Аз например 5 години ползвах един стар кошник който ми вършеше прекрасна работа.След това купих отново 2 употреба, тъй като старият нямаше интернет карта и дъното беше от миналия век.Ползвах старият монитор.След като си купих офис, по-скоро няколко месеца преди да си вляза в новия офис купих всичко ново.В новия офис не занесох нищо старо.

    За мой късмет след като закупих лаптопа и 2 месеца преди да се нанеса в новия офис монитора сдаде багажа.Не купих нов монтор, а направо минах на лаптопа, вторият закупен втора употреба го подарих.По пътя към казана за боклук един циганин се зарадва на стария развален монитор.Беше произведен в САЩ...Можеше да се направи може би, но беше направо допотопен в сравнение с новите плоски...

    Е, сега съм "върха" на техниката.Мобилен нет, лаптоп, безжично свързване с принтер, скенер...Облачни технологии ...

    Това помага и улеснява работата, донякъде, но съвсем малко те прави "по-добър" професионалист, но основата на всичко отново е човека, а не технологиите ...И занапред ще е така -ще е необходима една техническа основа(база) и всичко след нея ще е от способностите на човека ...

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #20

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Цитат Първоначално публикувано от Joro711 Виж публикацията
    Някой може ли да ми обясни какво точно им е "марковото" на марковите компютри? Почти винаги, когато съм си купувал нещо втора употреба съм се прецаквал и след това съм съжалявал за похарчените пари.
    разликите са доста .. подбрани и тествани за съвместимост компоненти ,хубава кутия която не е с дебелината на капачка за буркан .. качествено захранване и охлаждане .. поддръжка - пишеш модела в нета и си теглиш официален имидж/драйвери/биос - улеснено ..ако е втора употреба получаваш на безценица лицензиран уиндоус - за офис работа е задължително ако искаш да си изряден
    blue1 и tony34al харесват това.

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2015
    Живее в
    София
    Мнения
    9
    #21

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Даааа, най-добре втора ръка обновен/рециклиран/рифърбишд компютър!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #22

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Е как ти се вързаха мислите с думи от сорта "втора ръка" и "най-добре"?!? Ако имаш в предвид за твоя случай - може би!

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #23

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Ivodivo, я сглоби нов компютър с монитор за 380 лева и дай да разгледаме частите. Първото което ще направи впечатление е много китайското захранване което не става и за подпирачка на врата. Второто ще е кутията, гарантирано ще се получават чудни вибрации при работа и собственика ще се налага да я поучава като я рита или бие шамари (което пък въобще не се харсва на диска). За да се вместиш в бюджета няма да можеш да купиш и читаво дъно заради цената и ще се вземе поредният евтин буклук и те така ...имаме имитация на нов компютър за малко пари и шанс често да се срещаме със сервиза на фирмата.

  11. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #24

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Ако въпроса е евтин нов боклук, или надежден марков компютър втора ръка. Отговора е ясен. Може да се сглоби хубав нов компютър, но с качестввни части цената ще поне x2 на тази на втората ръка...
    Не разбрах какво е несериозното да ползваш за бизнес втора ръка. По супери(не говоря за големи вериги), заведения... масово се ползват маркови desktop машини, и то на наи натовареното касата и няма никакви проблеми...

  12. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #25

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Е как за 380 лв.?!? Много ясно , че ще е боклук (даже не знам как може да се сглоби такава конфигурация, че и ОС)...Бюджета е нисък!
    Въпроса бе за втора ръка или не! Но ако бюджета и за двата варианта е един и същ - то няма как да се мисли за нов и предварително е обречен избора към втора ръка...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark Виж публикацията
    Ако въпроса е евтин нов боклук, или надежден марков компютър втора ръка. Отговора е ясен. Може да се сглоби хубав нов компютър, но с качестввни части цената ще поне x2 на тази на втората ръка...
    Не разбрах какво е несериозното да ползваш за бизнес втора ръка. По супери(не говоря за големи вериги), заведения... масово се ползват маркови desktop машини, и то на наи натовареното касата и няма никакви проблеми...
    Къде е това дето няма проблеми със стари дори и маркови машини? Точно по касите всяка уважаваща се верига инвестира в нови ПОС-ове... Имат си жизнен цикъл (да речем 5г.) и ако ИТ отдела е на ниво се подменят с нови - няма такова нещо да се купи стар ПС за касова машина!
    Специално за проблеми по касовите машини - бол - но това е друга тема!

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #26

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Нов компютър под 600-700 лева без монитора си е приемлив минимум. Макар, че и тогава бих предпочел втора хубост заради по-добрият избор на компоненти.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #27

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Нов компютър под 600-700 лева без монитора си е приемлив минимум. Макар, че и тогава бих предпочел втора хубост заради по-добрият избор на компоненти.
    За къде обаче би го предпочел?
    За офисите би ли накупил 100 компа втора употреба и да те търсят за всяка повреда? И да ти пилят на главата що ми набута този боклук - щото няма как от 100-те всички да продължат да работят поне още 5 г. Не, че ако са нови няма риск от повреда но гаранция и т.н.
    Компонентите стареят...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #28

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Човекът попита за бюджетно решение за фактуриране, ти го прати на корпорация със 100+ машини Ясно, че ново с качествени компоненти и дълга гаранция е най-добре, ама не живеем в Щатите. Фирмите с чужд капитал не ги гледайте, съсредоточете се върху тези с български и то ясен

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #29

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Айде сега ми кажи кои точно компоненти стареят? Щото така както говориш имам чувството, че по цял ден компютри ремонтираш? Знаеш ли колко е живота на един полупроводник и от какво евентуално би му се скъсил живота?

  18. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #30

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    Айде сега ми кажи кои точно компоненти стареят? Щото така както говориш имам чувството, че по цял ден компютри ремонтираш? Знаеш ли колко е живота на един полупроводник и от какво евентуално би му се скъсил живота?
    Ако не бъркам точно твърдеше, че си се занимавал с хардуер - ремонти и такива неща. Ако е така много добре знаеш, че кондензаторите (електролитните) съхнат и се налага подмяната им, вентилаторите също, термопасти примерно! Та ако си бил в сервиз колко от компютрите дето периодично се налага профилактика идват? Отговора е ясен за мен и е риторичен. В много от случаите в следствие на греенето се пържат и чиповете...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Употребяван монитор FujiSiemens 17''
    От MatZo във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-12, 21:47
  2. Продавам LG 37LE2R употребяван
    От mitak1969 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 30-09-11, 08:54
  3. Отговори: 6
    Последно: 23-08-10, 14:05
  4. Отговори: 2
    Последно: 22-10-09, 19:48
  5. Продавам офис компютър и дъна за 478
    От plamen22 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 16-07-09, 00:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе