Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 61
Like Tree16Одобрявам

Нов или употребяван офис компютър

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #31

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    А защо съхнат или дават "фира" кондензаторите? По две причини - загряване (висока температура) и превишаване на допустимото максимално напрежение или работа на ръба на допустимото - това изцяло се дължи на калпаво захранване. ( в много малко случай на оставен съвсем малък запас на кондензаторите). То уврежда не само собствените си кондензатори но и тези на дъното и видеото.
    Затова в така наречените маркови конфигурации са взети две основни мерки - проектирани са за добро охлаждане на системата като цяло и е поставено качествено захранване. Може 200W да е но е много по надеждно от някое 400W "ne марково".
    Всичко друго се е като на останалите компютри.

    Подмяната или почистването на вентилатори е профилактика и времето през което трябва да се извършва зависи в каква среда работи машината. Без значение дали е маркова или не... Смяната на термо паста пък изцяло зависи от температурния режим на работа. Ако е с добро охлаждане и не прегрява с оригиналната си паста може да изкара и 10 години. Но има случаи в които се налага по 2 пъти на година ас е сменя. Но това пак не зависи дали е маркова машина или не.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #32

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Излишно споменах (НЕ става въпрос големите вериги).
    Тръгни по кафената и заведения и квартални маркетчета и ми преброи коилко нови компютри ще има...
    Без проблем бих си направил офис с 100 компютъра втора ръка... И няма да имам никакви проблеми.
    Принципно аз като си вземам компютър втора ръка си го профилактирам. Почиствам го, сменям термо паста. и между другото компютрите които съм взел втора ръка се сменят от старост не заради някакви проблеми...

    По темата. За тези цели без да сд замисля, бих взвл втора ръка...
    Този пост е редактиран от glowndark; 09-08-15 в 12:05.

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #33

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Всички маркови машини които съм виждал имат ПЕРФЕКТНО охлаждане и там греенето не е фактор. В офиса ползвам Dell Optiplex 990 (от нова) и вече три години и седем месеца тази машина НЕ Е ИЗКЛЮЧВАНА и работи 24х7, вижда рестарт само при ъпдейт на кърнъла и до сега не ми е създала никакъв проблем. Сигурен съм, че и следващите 3-4 години ще си работи по същият начин.

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #34

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Стенли а за кои марки са ти добри впечатленията?

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #35

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Стенли а за кои марки са ти добри впечатленията?
    Почти всички. Dell, compaq, ibm, Hp

    Между другото тези машини са предвидени и се използват като работни станции в големи офиси и корпорации.
    Там рядко ще видиш сглобяван компютър...

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #36

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Dell (всички модели без VOSTRO desktop-ите които са направени малко ...хъм евтино), HP tower-ите (имам лоши спомени от легналите малки кутии и странните захранвания които HP бяха сложили, това нещо нямаше ремонтиране ако се счупи). Старите IBM и първите Lenovo. Естествено винаги трябва да се има едно на ум за дисковете и гимнастики да се чупи райда само заради повечето място са безсмислени. По-добре да си работи в райд 1 и да се реагира бързо ако евентиуално някой от дисковете умре.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #37

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    HP ELit 489лв , Core i5 2400 , 4GB RAM DDR3, 250 GB HDD , small for faktor , DVD , front usb, HDMI , Com port , WIn 7 Professional Лиценз, и всичко това с ддс и 6м гаранция ,Изключително тих и бърз.

  10. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #38

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Е как за 380 лв.?!? Много ясно , че ще е боклук (даже не знам как може да се сглоби такава конфигурация, че и ОС)...Бюджета е нисък!
    Е що да го сглобявам...за 270лв си взимам SUN X4150, 30лв за доставка до БГ, вмъквам му една AMD R7 250 или каквато и да е друга карта без доп 12в и съм пушка
    ей това го бях сложил към наблюдавани миналия месец и както виждаш приключи без продажба при цена 100 паунда, напихме се и го изпуснах, не че ми трябва, имам си, ама при тия пари....
    Sun X4150, 32GB RAM, 2 x E5450 3.0Ghz CPU, 4 x 146GB SAS disks, 2 x PSU | eBay
    подобно го търкалям 4-та година...и не се скапва и не прави проблеми и изобщо...работи...щото е правен да работи...

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #39

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    подобно го търкалям 4-та година...и не се скапва и не прави проблеми и изобщо...работи...щото е правен да работи...
    А случайно да си номиниран за изгонване от къщата...? Щото един колега преди години си позволи да вкара сървър в офиса и само след няколко часа бе заплашен със самоуправство.

  12. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #40

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    10-12 Ома 1w съпротивление на червения извод на всеки от вентилаторите и .....мърка като котенце

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #41

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Мдаа.... това е най-подходящото за фактурираща програма + офис

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #42

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow Виж публикацията
    10-12 Ома 1w съпротивление на червения извод на всеки от вентилаторите и .....мърка като котенце
    Остава да кажеш, как си сборил и датчика на Хол. Или си пренаписал фърмуера /като еди от климатичния форум/?

  16. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #43

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Не съм ги борил, стойността на съпротивленията напипах експериментално, той следи за някакъв минимум обороти под които приема, че вентилатора е дефектирал. Просто застанах малко след този праг.
    Температурите са ок, а ако някой се зачуди дали консумацията не е много голяма при сървърите - не е...освен ако средно 288W е голяма, аз аз работя с тежки програми, не пиша по форумите
    Не съществува по-добро отношение цена/производителност/надеждност от това решение.
    proliant_power.jpg
    Този пост е редактиран от Tommorow; 11-08-15 в 18:57.

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #44

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Че къв е тоя Sun с IL-o на HP ?!?!

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #45

    Отговор: Нов или употребяван офис компютър

    Цитат Първоначално публикувано от stenly Виж публикацията
    Че къв е тоя Sun с IL-o на HP ?!?!
    Хакнат?
    stenly одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Употребяван монитор FujiSiemens 17''
    От MatZo във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 28-05-12, 21:47
  2. Продавам LG 37LE2R употребяван
    От mitak1969 във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 30-09-11, 08:54
  3. Отговори: 6
    Последно: 23-08-10, 14:05
  4. Отговори: 2
    Последно: 22-10-09, 19:48
  5. Продавам офис компютър и дъна за 478
    От plamen22 във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 16-07-09, 00:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе