Резултати от 1 до 12 от общо 12

Принтер Brother DTC-4120DW, вид мастило?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. 4md
    4md е офлайн
    Novice Аватара на 4md
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #1

    Принтер Brother DCP-J4120DW, вид мастило?

    Здравейте сеткомъри. От вратата за краката - имам принтер Brother 4120. Питането ми е свързано с мастилото му - какво е - на пигментна или на водна основа? Чета разни неща, но не мога да открия точна информация, уж черното било на пигментна, а цветното на водна, ама? Или как мога да го тествам, за да съм напълно сигурен?
    Този пост е редактиран от 4md; 03-06-16 в 03:58. Причина: Грешка в заглавието

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #2

    Отговор: Принтер Brother DTC-4120DW, вид мастило?

    Принтера не се ли казва DCP -j4120dw?
    Brother и Epson използват пиезоелектричния метод на печат и там мастилата не са на водна основа.

  4. 4md
    4md е офлайн
    Novice Аватара на 4md
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #3

    Отговор: Принтер Brother DTC-4120DW, вид мастило?

    Опс, по навик, че често при мен се използва ДТЦ съкращението. Да, DCP-J4120DW е. Значи и черното, и цветните са пигментни, благодаря за информацията. Скоро мисля да поръчам мастилници с други чипове с възможност за ресет без програматор и набавям теоритията все още

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #4

    Отговор: Принтер Brother DTC-4120DW, вид мастило?

    Иначе Brother се хвалят, че тяхното мастило Innobella™ има повече от 100 съставки и е получено след много експерименти. Много ме съмнява ,дали съществува успешен заместител. При HP и Canon нещата са по-лесни. Иначе,като гледам себестойноста на отпечатване на 1 лист при малките консумативи е ~ 23 ст., докато при големите е ~ 15ст.(което не е чак толкова много).При калпави консумативи бързо се скапват главите, а те са скъпи.

  6. 4md
    4md е офлайн
    Novice Аватара на 4md
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #5

    Отговор: Принтер Brother DTC-4120DW, вид мастило?

    Принтирам малко и 1 черна вероятно ще ми стигне за повече от година, цветните още повече, но пък... Султанът обича смелите, нали така
    Виж какво намерих: в началото говорят за разни картриджи, кои са съвместими с модела и "The Brother inks are from the innobella ink series, that mean the black ink is pigmented and cyan, magenta, yellow are dye based inks." Намерих го на няколко места като информация, но пък Линкълн казва, че всичко в нета е истина... :D
    Значи черното и цветните са различни? Трябва да потърся ако капна от резервоарите на лист или нещо друго дали мога да разбера какви са в действителност.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #6

    Отговор: Принтер Brother DTC-4120DW, вид мастило?

    Отпечатай един лист и после веднага с пръст опитай се да размажеш отпечатаното. Ако е с водна основа няма да изсъхне веднага. От друга страна много бързаш, щом има повече от година.За твоя сценарий хората са измислили специални принтери. Може да допълваш мастилото когато искаш и с оригинални консумативи себестойноста на отпечатана страница е около 1 ст.

  8.  
     
  9. 4md
    4md е офлайн
    Novice Аватара на 4md
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #7

    Отговор: Принтер Brother DTC-4120DW, вид мастило?

    За жалост не съм го видял този вариант, когато избърах моя. Гледам пак са от DCP серията, предполагам, че мастилата са напълно еднакви. Цените на черното са около 14 лева за шишенце, на цветните - по около 11, мисля, че си заслужава напълно. Много благодаря за информацията, това с оригиналните мастила честно казано никога нямаше да тръгна да го търся, очаквайки, че или не съществуват, или са сериозна цифра.
    Сега остава да реша като дойде време за пълнене дали да използвам оригиналните резервоари или да поръчам ей тези с ресетващите се чипове.

    Разглеждайки ги по-подробно, както и оригиналните резервоари - имат допълнителни отвори, от които влиза въздух, за да не става вакуум вътре. При тия, които са цял картридж - глава с резервоар в едно са или тампонче, или резервоар от фолио, който се свива, а тук са пластмасови с въпросния допълнителен отвор. Мастилата засъхват ли вътре в самия резервоар, когато има такъв отвор за изравняване на налягането?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #8

    Отговор: Принтер Brother DTC-4120DW, вид мастило?

    DCP серията е 3 в 1, а MFC е 4 в 1(има факс). Оригиналните LC223 са за 550 л. ,тези които си показал дават само количеството мастило. Не мога да преценя колко точно е сметката. Тия от Brother T.... много лесно представят пълненето на резервоарите с мастило. Хората са го измислили, не съм ги виждал на живо. Но моделите са от миналата година. Canon също от тази година има подобни модели. Трите модела на Brother и Canon и съответните им мастила се продават в Т-полис и Т-маркет, като ми остане време,ще отида да ги разгледам по-подробно. Epson има много по-богата гама от подобни принтери, но имат много слаба дистрибуция във България.
    Това си е революция в принтирането. Едно е отпечатването на 1 лист да струва около 20ст.,както досега. Друго е да струва около 1ст.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 06-06-16 в 22:59.

  11. 4md
    4md е офлайн
    Novice Аватара на 4md
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #9

    Отговор: Принтер Brother DTC-4120DW, вид мастило?

    Тия дни имах няколко страници със схеми да рзпечатам и веднага се отрази на нивото на мастилото на първоначалните мастилници. Октрих обаче нещо много интересно и не смятам да поръчвам чипове, ще си помисля и дали да поръчвам изобщо други мастилници или да ползвам тези, въпреки, че са малки. Избързах да ги разглобя, за да разгледам, преди да са свършили и мога да направя "адаптор" за пълнене без разглобяване, за да не се отварят всеки път, както правят по видеата в Youtube и да се дупчат. Както и да е, не е интересно това в момента. Окрих, че като извадя мастилницата и я вкарам обратно, принтерът пита дали съм сменил съответния цвят, ако му кажа да - ресетва нивото на мастилото и я показва като пълна.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #10

    Отговор: Принтер Brother DTC-4120DW, вид мастило?

    И като излъжеш принтера по този начин, какво печелиш?
    Освен при някоя важна разпечатка да се наложи да си купуваш спешно мастило?

  13. 4md
    4md е офлайн
    Novice Аватара на 4md
    Тук е от
    Jun 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    7
    #11

    Отговор: Принтер Brother DTC-4120DW, вид мастило?

    Тия мастилници са с прозрачен визьор, може физически да се види колко остава в тях. Иначе печеля при презареждане - ако презаредя оригиналните или ако взема други (като от по-горните постове), мога да ресетна след като съм ги напълнил и да разчитам ориентировъчно на софтуерния индикатор. Ако чиповете не са ресетнати си принтира, но свети в червено нивото, до колкото гледах клиповете.

    По повод визьора - в него има и един поплавък, светих в принтера да огледам къде влиза, предполагам, че е някакъв инфрачервен четец (като скролерите на мишките), който отчита дали са напълно празни, не знам защо има и поплавък, и чип, който брои.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #12

    Отговор: Принтер Brother DTC-4120DW, вид мастило?

    Това поведение може да е отчетено ,като грешка от Brother и да е поправено в следващите версии на firmware, така че внимавай с ъпдейтването му.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Driver за принтер Brother mfc 420cn
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 25-12-11, 18:59
  2. Отговори: 1
    Последно: 17-11-10, 18:44
  3. Тонер за принтер Brother HL1240,какъв и от къде?
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 31-03-06, 06:28
  4. Проблем с лазерен принтер Brother HL1240
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 16-03-06, 14:59
  5. Проблем с Принтер HP 510 и мастило
    От nniki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-06-04, 12:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе