Резултати от 1 до 6 от общо 6

Помощ за избор за монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #1

    Помощ за избор за монитор

    Здравейте! Досега винаги съм бил с 17 инчов монитор 1024 пиксела.
    Мисля че е време да взема по голям монитор!
    Засега съм се спрял на 27 инча като диагонал и резолючиця 1080 на 1920 (фулл ейч-ди)
    Ще го гледам от сравнително близко, половин един метър, но аз не съм добре с очите и без това не виждам добре, затова мисля че е добре да бъде толкова голям въпреки близката дистанция.

    Ще се ползва за гледане на игри и за филми.
    За сега реших да е IPS, въпреки бавното време за реакция мисля че си струва да имам по добра картина при филмите.
    Спрял съм се на Асус и LG като производители.
    Ето този модел на Асус ме грабна веднага:
    Asus VX279H 27" LED AH-IPS Full HD Monitor (Dual HDMI, 80000000:1, 1920 x 1080)
    няма VGA вход но компютърът ми и лаптопът ми имат HDMI изходи.

    другият монитор който ми хареса е

    LG 24" Monitor - LG 24MP58VQ-P - 24" Full HD IPS LED Monitor

    той е по скъп но за сметка на това има AntiGlare.
    Моля за мнения.
    Трябва ми мониторът да е не по малко от 75 херца и 5 милисекунди сиво-сиво, другите неща съм ги написал по горе.
    Ако има там разни допълнителни хуйнички като no-flicker, reader mode и т.д. не пречи.
    Благодаря предварително на всички отзовали се.
    И само да кажа че Gsync free-sync интерфейси не ме интересуват.
    Досеха съм играл на 5 милисекунди и не мисля че ми трябва кой знае колко по бърз монитор. По скоро да има хубава картина
    И ДА ЩАДИ ОЧИТЕ: ако има такива монитори които щадят очите и намаляват умората на очите - също препоръчвайте!
    Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Помощ за избор за монитор

    ASUS -a има много добри х-ки и е сравнително евтин. И къде пише ,че няма VGA, на сайта на Asus пише,че има D-Sub, което си е точно VGA.

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: Помощ за избор за монитор

    А аз останах с впечатлението че LG-то е по добро? В смисъл като екран LG правят хубави панели за телевизори, би трябвало и мониторите да са им хубави?
    АХ, мамка му, ЛГ-то е сам 60 Херца!! таа че автоматично отпада!
    Само че не виждам асуса на сайта им колко херца е! Щом крият явно и той е 60....

    оказва се че Асус-а поддържа 75 херца но не и на 1920на1080!! Явно че трябва да търся други монитори! Добре че не избързах с покупката!
    Този пост е редактиран от Didda; 26-11-16 в 17:22.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: Помощ за избор за монитор

    Бих обърнал сериозно внимание на този Acer:

    Монитор Acer CB271Hbmidr 27" Wide TN LED Anti-Glare 1ms на изгодна цена от PCStore.bg

    Аз също купувах монитор вчера, взех този, както и един Dell от промоциите на Emag.
    Като пристигнат е тествам двата и ще избера кой да задържа.

    Проучвах ги тази седмица и съм убеден, че Acer-ът е най-доброто решение под 400 лева на паззара ни за хора, които ще отделят сериозно внимание на игрите. Стойката му също е голямо предимство - много регулации, нехарактерни за този ценови клас.

    ПП - за тези пари ако смяташ, че ще намериш 144Hz монитор... откажи се

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #5

    Отговор: Помощ за избор за монитор

    ASUS VG278HE само ,че струва около 600лв. Дисплея не е IPS, но това не е болка за умиране.За геймър е идеален.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    6
    #6

    Отговор: Помощ за избор за монитор

    Здравейте никъде не съм написал че ми трябват 144 херца! Трябват ми 75 Херца на 1080р.
    Като че ли бих предпочел IPS нали уж имали по хубави цветове и като цяло картина?
    не пречи ако е 5ms вместо 1-2, не е болка за умиране.

    Сега прочетох в интернет че с някакви къстом драйвери можело да се увеличи честотата на опресняване и на някои 60 херцови монитори можело да се вдигне до 72-75.
    Няма да го купувам от България, защото тук всичко е една голяма измама. По магазините има само стари модели от преди една-две години на смешни цени. От Англия или Германия ще го купя, там ги има най-новите модели на супер цени.

    'код', ако решиш да продаваш който и да било монитор драсни едно ЛС с характеристики, какво ти направи впечатление и цена и може да се спазарим.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избор на LCD монитор
    От hristoslav2 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 315
    Последно: 28-11-23, 12:02
  2. Помощ за избор на монитор
    От Conqueror във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 24-07-12, 00:57
  3. Помощ при избор на TFT монитор.
    От vacata88 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 14-03-10, 05:00
  4. Помощ при избор на LCD монитор
    От SPaun във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-09-07, 10:19
  5. Помощ при избор но TFT монитор!!!
    От bukke във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-07-06, 23:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе