Резултати от 1 до 11 от общо 11

Ремонт на HDD Maxtor DM9 80GB.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    29
    #1

    Ремонт на HDD Maxtor DM9 80GB.

    От токов удар ми изгоря HDD Maxtor DM9 80GB.Един от чиповете му е с дупка по средата и с 2 откъснати крачета.Възможно ли е да се смени електрониката му и евентуално колко ще ми струва подобна услуга.Също така ако можете да ме насочите към някоя фирма която извършва подобни ремонти.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #2

    Ремонт на HDD Maxtor DM9 80GB.

    като ми се скапа диска ми казаха 4е ако е от токов удар напараво да си купужам нов !ремонта струвал по4ти колкото нов , може и да са ме излагали ! но из4акай да жидим какво ще кажат разбира4ите !!!



    П.П. защо не си купи с ПЦ-то и контакт или разклонител с защита от токови удари, аз мислях 4е е излишно но има ефект от тях, моя наколко пати сработи то4но на време !!!

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    632
    #3

    Ремонт на HDD Maxtor DM9 80GB.

    Този хард би трябвало още да е в гаранция. Няма ли стандартно 1 година гаранция? Ако е в гаранция, защо не го върнеш - пък кой те кара да казваш токов удар. Скапала се е електрониката и толкова.

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #4

    Ремонт на HDD Maxtor DM9 80GB.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Този хард би трябвало още да е в гаранция. Няма ли стандартно 1 година гаранция? Ако е в гаранция, защо не го върнеш - пък кой те кара да казваш токов удар. Скапала се е електрониката и толкова.



    <div align="right">оргинално мнение на trastikata</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">ДА го варне ама те там трева пасат ! нали 6те видят 4е е от токов удар ! и 6те му кажат 100$ за нов !!! но нека да опита може и трева да хапват []

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    29
    #5

    Ремонт на HDD Maxtor DM9 80GB.

    С дупка на единят чип и 2 скъсани крачета ми беше трудно да прикрия токовият удар :-(

    Гаранцията не покривала токови удари.


  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #6

    Ремонт на HDD Maxtor DM9 80GB.

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">С дупка на единят чип и 2 скъсани крачета ми беше трудно да прикрия токовият удар :-(

    Гаранцията не покривала токови удари.





    <div align="right">оргинално мнение на Stefan</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">Нов приятелю нов ! И този път не забравяй еднин разклонител с филтър струва 10-15лв !

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    166
    #7

    Ремонт на HDD Maxtor DM9 80GB.

    Забрави просто !!!!!!!!Ако намериш часовникар може и да ти върже[]

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #8

    Ремонт на HDD Maxtor DM9 80GB.

    Хммм, гилдията, която се занимава с ремонт на хардове, никога не е на едно мнение. Аз прецаках харда на една фирма (свързах го при работещ компютър, защото съм много отворен) и после почна едно 8 месечно ходене по мъките, от препоръчан специалист, та на корифей в областта... Всеки ми казваше нещо различно, но общото мнение беше, че ако имам няколко дсетки хиляди долара и връзки в NASA, евентуално мога да разчитам, че ще ми изтеглят инфото (вътре бяха данъчна информация, оферти и фактури на фирмата) на CD-та. Говореха ми за реформатиране само върху фабричен контролер, инициализиращи токове и т.н. Случайно попаднах на фирма "Итема - В", тел. 9718269; 91969 вътрешен 534, и човека го погледна, каза:"Елате след 3 дни, защото сега имам много работа!" и след 3 дни дадох $10 и си взех харда, работещ и с цялото инфо върху него. Твоят проблем е по-тежък, но защо не пробваш?

    Поздрави!

    И пиши после, дали и как си се справил!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    29
    #9

    Ремонт на HDD Maxtor DM9 80GB.

    Благодаря ти много.До няколко дни ще им звънна.Пък дано проработи харда.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    29
    #10

    Ремонт на HDD Maxtor DM9 80GB.

    И тука ударих на камък.Просто тоя диск няма да го бъде май.Казаха ми да попитам пак най-малко след половин година та ако случайно имат тогава резервни части за него.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    101
    #11

    Ремонт на HDD Maxtor DM9 80GB.

    Sorry. Е поне не го изхвърляй...[]

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам харддиск Maxtor 80GB PATA
    От xristo във форум Продава
    Отговори: 8
    Последно: 06-12-08, 14:11
  2. Продавам хард Maxtor 80GB SATA
    От the_v00d00 във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 27-12-07, 14:33
  3. Търся електроника за HDD Maxtor DiamondMax Plus 9 80GB ATA/133
    От wireman във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 06-07-06, 13:28
  4. DMA Maxtor&XP
    От FOX007 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 06-06-03, 13:18
  5. Maxtor...
    От toofy във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-03-02, 09:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе