Резултати от 1 до 5 от общо 5

Външен харддиск.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #1

    Външен харддиск.

    Ситуацията е следната:
    Трябва ми външна памет за да разтоварвам ценни неща от два стационарни /домашни/ компа, два лаптопа и няколко /4/ смартфона. Мисля че около 1-2ТВ би трябвало да ми свърши работа. Чета, че има модели с WiFi, та си мисля дали не са по-удобни за трансфер - без излишно включване и изключване на кабели /бързина на трансфер не гоня/?
    И втори въпрос - мога ли да си взема обикновен хард за лаптоп и да го сложа в кутия, ако ми е по-евтино от оригинален външен - какви са плюсовете и минусите?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Външен харддиск.

    Нали се сещаш,че моделите с WiFi са с батерии.

    - - - - - - - - - -

    По-евтино е да си вземеш готово 2.5" решение,отколкото вътрешен диск + кутия. И ако ти са много важни нещата,добре е да ги дублираш на 2 диска.Колкото и да е , това е механика и може да дефектира.

    - - - - - - - - - -

    Лично аз имам SEAGATE Backup Plus Slim Portable Drive 1TB Blue и ADATA HV620 1TB BLACK. С дублиране на информация.
    Този пост е редактиран от emil vasilev; 07-03-18 в 15:29.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    София
    Мнения
    118
    #3

    Отговор: Външен харддиск.

    Това за батериите не се бях сетил. Засега отпада WiFi-то.

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    157
    #4

    Отговор: Външен харддиск.

    Аз мога да ти вкарам една друга идея. Може да си вземеш някое малко сървърче. Има ги тук https://bazar.bg/%D0%BE%D0%B1%D1%8F%...B0%D0%BD%D0%B5 за по 140-150 лева. Идват ти с харддискове по 1-2 терабайта, колкото струва и хубав външен хард. Аз имам външен на WD, който си беше много добър и ми е вършил много работа, ама с времето започва да си прави проблеми. С един такъв сървър можеш да си сигурен, че няма как да загубиш нищо, защото има по няколко бекъпа, които ти връщат всичко. Не искам да си натрапвам мнението. Външния хард си е малък и удобен, но това според мен е доста по-дългосрочно и професионално решение. И двете неща съм ползвал и ти го казвам просто, за да го помислиш.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #5

    Отговор: Външен харддиск.

    Колкото по-голям диск,толкова по-малка вероятност за проблеми, в предвид геометрията на устройството.
    Ето една изгодна оферта- 6TB Seagate Backup Plus Hub.
    Според мен това от доста време е най-добрата оферта за съотношение GB/цена.Даже има допълнителни USB портове за добавяне на още дискове.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външен харддиск –> Linux + Windows?
    От ockac23 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 14-03-13, 20:44
  2. Купувам външен харддиск 2,5 " USB до 1TB
    От legiadb във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 13-12-11, 14:47
  3. Продавам нов външен харддиск 750 GB USB2.0
    От Fourplay във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-11, 12:42
  4. Избор на външен харддиск
    От Smurfa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 02-09-08, 19:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе