Резултати от 1 до 11 от общо 11

Премигване на екрана.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    24
    #1

    Angry Премигване на екрана.

    Здравейте.Имам следният проблем.Имам монитор LG 26" , който се ползва за PC и TV.Когато си гледам TV, нямам никакви ядове.Но когато го ползвам за PC, се случва да премигва екрана за секунда.Докато един ден както си работеше ми замръзна изображението.Ресетнах компютъра и ми изписа "No input signal".Сменям видео карта и тръгва.След известо време ,пак почва да премигва.Преинсталирам WIN. Докато не сложих видео драйвери всичко беше ОК.Драйверите са си фабричните за съответната видео карта.Направо се чудя вече къде да търся проблема

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Премигване на екрана.

    Във видео картата я търси. Пробвай я на друг компютър как се държи, ти пробвай с друга видео карта и ще откриеш проблема.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    24
    #3

    Отговор: Премигване на екрана.

    Както писах по-горе, вече пробвах с друга видео карта.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Отговор: Премигване на екрана.

    сигурен ли си и във втората
    каква е картата - може да не стига захранване ?

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Отговор: Премигване на екрана.

    Кога премигва екрана, при зареждане на операционната система или произволно ?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    24
    #6

    Отговор: Премигване на екрана.

    Произволно.

    - - - - - - - - - -

    Пропуснах да спомена ,че съм сменял и захранване, тествал съм паметите, няма подути кондензатори по дъно.Единственото което не съм пробвал, е с нов монитор, да не би да е нещо по вход !?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #7

    Отговор: Премигване на екрана.

    да не е от кабела или от самия вход(при мен е такъв проблема)

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Отговор: Премигване на екрана.

    Цитат Първоначално публикувано от rump Виж публикацията
    Произволно.

    - - - - - - - - - -

    Пропуснах да спомена ,че съм сменял и захранване, тествал съм паметите, няма подути кондензатори по дъно.Единственото което не съм пробвал, е с нов монитор, да не би да е нещо по вход !?
    преди години се сдобих с много голям монитор на смешни пари, за подобен дефект - оказа се ............................кабела на монитора !!!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #9

    Отговор: Премигване на екрана.

    Здравейте. И аз имам премигвания на екрана с загуба на сигнал. Монитор нямам, а ТВ и връзката с РС е с HDMI 5м с позлатени накрайници за 16 лв, Пробвах и с другуят на лап топа. пак същото. А през лап топа, няма и не е имало премигване дори с кабела на РС! Лошо според мен че станаха доста чести, тези премигвания. До три едно след друго в рамките на 30 секунди ПРЕЗ МИНУТИ, ЧАСОВЕ. Произволно . Някой път и по 2, 3 секунди се задържа без звук и картина и се връща. По къс кабел ли да взема? Мислех че ще ми трябва задължително монитор, но тук и този човек има премигване с монитор. Опааа. В момента изчезна за 6 и 3 секунди. Само картината. Звука си е от компа към усилвателя. До вчера бе от ТВ към него. Проблем ли ще е, ако компютъра ми стои близо до тонколоната ми обаче, заради по късия кабел? Или монитор но с друга връзка към компютъра. Аз съм гола вода. И ако трябват настройки ще викам някой от тези които сглабяха компютъра. Но едва ли ще трябват. Явно е слаб контакта между кабела и входа за HDMI на компютъра. Само го докоснах и премигна екрана. Както и на ТВ Панасоник. Кабела виси и при двата случая. Ще трябва явно кабел с други ръкохватки. Съжалявам!!! Не знам технически как се казва точно. Моите са заоблени и плоски, а на Вивакомската вафла от която няма премигване, при включването и, и изключване, са квадратни и дебели. Кабел с такива ще търся, а и по къс за да не го закача може би жената като мие. Сигурно от това мърда, а и от там картината и звука изчезват. Или майсторите да слагат нов HDMI вход. По стабилен. Включени са в контакта който си е на бушон/развивам бушона и само този контакт спира!!!/ ТВ, компа и вафлата на Виваком. Не вярвам да е много. Зимата като го купих компа бе така и спря. Сега преди седмица пак се явиха тези премигвания. Изчезване картина и звук. СТРАХ ДА НЕ ИЗГОРЯТ И КОМПА И ТВ.
    Този пост е редактиран от skaiuokar; 22-06-19 в 13:45. Причина: р

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #10

    Отговор: Премигване на екрана.

    Такива неща се получават ,когато захранващия кабел не е влязъл докрай, затиснат е някъде или много се е усукал.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    88
    #11

    Отговор: Премигване на екрана.

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Такива неща се получават ,когато захранващия кабел не е влязъл докрай, затиснат е някъде или много се е усукал.
    Благодаря Ви за отговора. Моят захранващ кабел не бе и не е затиснат, усукан или не влязъл до край нито на ТВ, нито на компютъра. Много внимателен съм по тази част, както и чистота. Ако е проблем обаче че кабела на компютъра е с фабрични гънки /изваден от торбичката както бе навит в нея/. Та такива гънки. Прекарах 3.4 пъти за изправяне с пръсти, но пак се е огънал. Сега е с два метра HDMI кабел плетен и се чувства още с вкарването че този е по добър. Няма напрежение на входа за HDMI. И на компютъра и на ТВ Защото може би е по тънък, и не пада веднага надолу като ползваните до сега. Но и аз съм виновен заради чистотата. Сложил съм капака на ТВ, който предпазва кабелите от прах и нараняване и заради него се е развалил HDMI кабела ми. Ем е в края е отвора и пак върху HDMI кабела ми имаше отпечатък от аудио кабела тип жак. Явно не достатъчно широко. Сега ще е без него. От сутринта до сега няма проблеми. Дано така и продължава.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Премигване на дисплея на лаптоп
    От gnf във форум Мобилни устройства
    Отговори: 0
    Последно: 23-11-13, 19:49
  2. БЯЛ ПИКСЕЛ на екрана?
    От soon във форум Мобилни устройства
    Отговори: 5
    Последно: 06-08-13, 00:14
  3. Премигване на тв Самсунг
    От avenger във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 09-07-13, 08:05
  4. Петна по LCD екрана
    От kerat във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 20-02-11, 09:52
  5. Отговори: 0
    Последно: 05-06-10, 19:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе