Резултати от 1 до 5 от общо 5

Облачен принтер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #1

    Облачен принтер

    Здравейте!
    Купих си принтер Canon Pixma TS5150.Освен стандартните блутут ,USB и WiFi принтиране,устройството има възможност и за облачно принтиране.
    За последното ми е въпроса.Облачното значи ,че след като съм свързан в облака с име и парола,мога да печатам от всяка точка на света,свързан независимо в каква мрежа,нали така.Щото телефона ми е винаги на мобилни данни,не на WiFi.Пък и искам когато съм на работа да си отпечатам нещо вкъщи.
    Ама нещо не ми се получава.В Канонското приложение не се позволяват мобилните данни,само WIFI,затова инсталирах Cloud Print от Гугъл.Принтера казва че е регистриран там,в chrome:// devices принтера също се вижда че е регистриран.
    Някъде пропускам нещо.Може ли някой да посочи къде бъркам?Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #2

    Отговор: Облачен принтер

    Принципа на облака е такъв ,че когато искаш да правиш нещо с някакъв файл(печатане,редактиране) файл трябва да се качи в облака. С Cloud Print евентуално трябва да се изтегли файла , после отвори и печата. Разгледай внимателно опциите на Cloud Print.

  4. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #3

    Отговор: Облачен принтер

    Сега пробвах с PrinterShare™ Mobile Print- става точно така както си мислч че трябва,обаче самото приложение има някой рестрикции,затова искам да разбера как става с гугълското приложение.Проблемът е че като отворя документ за печатане на телефона и му дам печатане,при опцията избор на принтер ,цикли безкрайно без да го открие.


  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #4

    Отговор: Облачен принтер

    Принципа на облачното приложение е, че върви изцяло в браузер. Това е различно от това,както е свикнал досега потребителя ,т.е отваряш си например файл ,избираш си принтер за печат и печаташ.Затова внимателно разгледай Cloud Print .

  6. Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    196
    #5

    Отговор: Облачен принтер

    Ами от няколко дни това правя -основно чета.И мисля че това което искам е това което трбва да се случи.Просто гугълския плъгин не вижда принтера,докато приложение от трета страна го видя на секундата и отпечата документ.Телефона си беше само на моб данни с изкл.ВиФИ и блутут,а принтера е свързан с домашния рутер по вифи.
    Просто не искам да ползвам други приложения.
    И така,някой знае ли защо гугълския плъгин не вижда принтера,а другото приложение го вижда на секундата?
    Този пост е редактиран от Julius Caesar; 15-04-20 в 18:43.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Принтер
    От patra6kov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 18-03-08, 00:25
  2. хартия и принтер
    От IBANEZ_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 08-03-08, 12:34
  3. въпрос за принтер
    От iovkito във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-05-07, 15:03
  4. Принтер
    От casba във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 28-12-04, 10:20
  5. Принтер
    От paco във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-03, 13:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе