Резултати от 1 до 6 от общо 6
Like Tree4Одобрявам
  • 1 Post By Rakeem
  • 1 Post By FearMe
  • 2 Post By avenge

Mагията наречена SSD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #1

    Mагията наречена SSD

    За втори път ъпгрейдвам със SSD, в случая лаптоп, и не мога да си позная машината след това, преди това забивания, бавни реакции, в общии линии много нерви, след това всичко се случва на мига, без помен от замисляне.
    Та действително ли са толкова зле тези HDD-та или аз все съм попадал на някакви боклуци?
    estqwerty одобрява това.

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    981
    #2

    Отговор: Mагията наречена SSD

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    За втори път ъпгрейдвам със SSD, в случая лаптоп, и не мога да си позная машината след това, преди това забивания, бавни реакции, в общии линии много нерви, след това всичко се случва на мига, без помен от замисляне.
    Та действително ли са толкова зле тези HDD-та или аз все съм попадал на някакви боклуци?
    Според/зависи с какви параметри/"желязо" е лаптопта. Ако, е с някой таблетен процесор/Intel Atom/Celeron" едно SSD, няма да го направи да "литне"
    П.П.От малкото използване забивания на лаптоп със HDD, не съм имал до сега. След, като си го конфигурирам/настрой за комфортна работа, разбира се.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,534
    #3

    Отговор: Mагията наречена SSD

    Настолния ми е с Intel e8400 3ghz на 12г, преди повече от 5г. му сложих SSD и работи толкова добре, че въобще не мисля да го сменям докато не се счупи.
    Лаптопа е с Intel i3 1.7ghz, така че не е кой знае какво, но разликата е поразителна.
    Имам и едно Сони Вайо, не му знам процесора, но преди 2г. му смених харда отново с HDD, защото ми трябва сторидж, уж висок клас, но същата боза, ако му сложа SSD съм сигурен, че ще литне.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,169
    #4

    Отговор: Mагията наречена SSD

    Ключовия момент идва от времето за достъп . При HDD той е от порядъка на няколко милисекунди, докато при SSD е по-малко от 0.1 ms.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Mагията наречена SSD

    добре дошли в 21 век

    единственият таралясник, на който нямаше НИКАКВА разлика, беше античен 8" нетбук със селерон на 1 гхц
    угодих на човека, само защото хардът му заминаваше, а беше чел за "магията SSD"

    според него имало подобрение, но самовнушението е голяма работа, така да знаете
    Gena_bs одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    438
    #6

    Отговор: Mагията наречена SSD

    Цитат Първоначално публикувано от emil vasilev Виж публикацията
    Ключовия момент идва от времето за достъп . При HDD той е от порядъка на няколко милисекунди, докато при SSD е по-малко от 0.1 ms.
    Механичен десктоп диск 3 TB 7200 K - 20+ милисекунди достъп. Старо SSD Samsung 850 Evo 500 GB - 0.10 ms. M.2 SSD Adata 500 GB SX8200 Pro - 0.08 ms.

    Със сигурност ще има положнителна разлика замяната на механичен диск със SSD. Още повече, че лаптопските механични дискове в повечето случаи са на 5400 оборота. А и един компютър е толкова бърз, колкото е бърза най-бавната му част. Ако е и с windows 10, който обича да прави много четения/записи, нещата съвсем се влошават при наличиетно на механичен диск. Още повече, ако се четат/записва малки файлове, които са на различни места по диска. При SSD този проблем го няма, понеже достъпа до файловете се осъществява мигновено, независимо в коя част са, докато при механичния диск, за да се получи това, главите трябва да се преместят механично.

    - - - - - - - - - -

    Добавих и един бавен 500 GB механичен лаптопски диск:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Gena_bs и ivodivo харесват това.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Машината на времето наречена Carrefour
    От wrathchild във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 5
    Последно: 28-07-15, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе