Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 35
Like Tree20Одобрявам

Препоръка за Рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    Препоръка за Рутер

    Здравейте,
    Искам да Ви попитам за препоръка на Рутер до 100-на лева за що-годе свестен обхват.
    Интернета ще бъде 100Мбит, та не намирам причина и нужда рутера да бъде гигабитов.

    Сегашния е TL- WR1043ND,
    дали има нещо по-добро или да взимам втори такъв макар че на местото където ще се ползва няма да има повече от 100Mbit.
    5Ghz няма да се ползва защото много "облъчва".

    P.S. Чета коментари на потребители че този рутер който всъщност имам TL- WR1043ND, но се чудя дали има по-добро от него ,
    съответно може да се увеличи сигнала сиреч обхвата.

    Как става врътката?
    Благодаря!


    Благодаря!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,171
    #2

    Отговор: Препоръка за Рутер

    От няколко месеца съм с Tenda ac10u - смених стария Archer - добър обхват и работи стабилно.

  4. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #3

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Вземай гигабитов рутер, защото не се знае след време дали няма да ти потрябва.
    5 GHz и облъчване. Пусни един WiFi скенер app, да провериш около теб колко други потребители те облъчват?
    Да не говорим и мобилните оператори от техните антени...
    Винаги може да спреш 5 GHz на рутера.
    Пък и вече има и WiFi 6.
    npb, justify и gogogogov харесват това.

  5. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #4

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Винаги втори рутер свързан като точка за достъп, е по добре от един скъп и ужким с много голям обхват. Всички не модифицирани рутери са със стандартна мощност на излъчване и през много стени не можеш да постигнеш високо ниво на сигнала. Някой с повече антени имат по добър обхват но в режим МИМО, ама не искаш 5гхц да ползваш. Ако може да си свържеш втори рутер си вземи един от най евтините N рутери на ТП линк и твоя. Ако не поне си смени канала на твоя рутер на празен в стаята която е проблемна , ако има такъв.
    Dominator одобрява това.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Благодаря колеги!
    Рутера няма да се ползва от мен.
    Има ли по-добър избор от посочения в ценовия диапазон до 80лв,
    или да взимам него.

    Благодаря!

  7. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #6

    Отговор: Препоръка за Рутер

    В момента наблюдавам един Xiaomi Mi Router 4C. Не е мой, но е купен точно от там.
    За тези пари ... работи доста прилично!

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    В момента наблюдавам един Xiaomi Mi Router 4C. Не е мой, но е купен точно от там.
    За тези пари ... работи доста прилично!
    Здравей,
    Благодаря за съвета, понеже вече не намирам като моя модел WR1043ND, мисля да се спра на някой от вариантите TP-LINK Archer C6U AC1200 , 450M TL-WR940N , TP-LINK Archer C60 AC1350 , TP-LINK Archer C80 AC1900. Държа да отбележа че интернета ще е оптика 100Мбит, не знам дали си заслужава да е гигабитов рутер и дали тези с по-големи скорости ще допринесат за качествена безжична връзка 100 мегабита, както и за стабилен обхват.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #8

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    В момента наблюдавам един Xiaomi Mi Router 4C. Не е мой, но е купен точно от там.
    За тези пари ... работи доста прилично!
    Офтопик: Взех един за теста, работи си добре. Ndraft 300 мегабита. Слагах му и openwrt и xwrt и padavan и ... няма файда от тях, работят си, но вифи-то е една идея по-зле, върнах си стоковия фърмуер . Който го вземе, да не си играе да флашва, да кара със стоковия фърм.

  11. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #9

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Държа да отбележа че интернета ще е оптика 100Мбит, не знам дали си заслужава да е гигабитов рутер и дали тези с по-големи скорости ще допринесат за качествена безжична връзка 100 мегабита, както и за стабилен обхват.
    Едно уточнение - „интернета ще е оптика ДО 100Мбит“ - едва ли доставчика ще пусне повече и рядко - точно 100.
    За „гигабитов“ изобщо не говорим. Все едно - вместо билет, да си купя ... самолет!
    А обхвата на един рутер зависи най-вече от страничните фактори - нещата отстрани, като стени, плочи, разстояния, други рутери ...
    Dominator одобрява това.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Едно уточнение - „интернета ще е оптика ДО 100Мбит“ - едва ли доставчика ще пусне повече и рядко - точно 100.
    За „гигабитов“ изобщо не говорим. Все едно - вместо билет, да си купя ... самолет!
    А обхвата на един рутер зависи най-вече от страничните фактори - нещата отстрани, като стени, плочи, разстояния, други рутери ...
    Рутер не се купува всеки ден, пределно ми е ясно каква е разликата, на гигабитов порт може да подкараш повече от 100, но обратното няма как.... какво става ако след време се ъпгрейдне скоростта на нета?

    P.S.

    Плана се променя. Скоростта на нета ще е 300Мбит.
    Следователно моля да ми препоръчате рутер който да си заслужава.
    Този пост е редактиран от Dominator; 26-06-21 в 23:12.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Препоръка за Рутер

    Аз бих заложил на Микротик
    Всякакви пробвах и всички в домашни условия се държат като най-евтиния

    Микротик RB931-2ND ( HapMini ) има го от 29 до 40 лв навсякъде.


    Настройката е лесна и бърза, има някой дребни неща да се добавят - вече са и те автоматични.
    обхвата на WIFI e 1000mV което го прави доста по-ефектен от всеки друг в този клас.
    Pat, Gena_bs и Dominator харесват това.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    390
    #12

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Цитат Първоначално публикувано от Dominator Виж публикацията
    Рутер не се купува всеки ден ...
    Аз и цигари не си купувам всеки ден! по-рядко, ама 3-4 кутии наведнъж!

    И що сега, да купиш „супер-дупер-напомпания“ рутер - с идеята, че някой ден скоростта ще е ...
    Купуваш нещо евтино и работещо!

    Пп. Онова Xiaomi е 300 Mbps!

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    905
    #13

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Портовете му са по 100 мегабита. 300 е за wifi (сумарно)
    По-добре не си купувай още рутер, вероятно доставчика ще сложи някакъв и ако ти върши работа го остави.

  17. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #14

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Изчакай да видиш какво ще ти сложи доставчика и да ли ще ти върши работа. Като минаваш на 300 мБита скорост задължително трябва да ползваш 5гхц иначе на WIFI ще с не повече от 100 мбита ако ги достигнеш и тях. Рутера трябва задължително да е гигабитов иначе защо плащаш за тази скорост. Аз не слушам колеги като Жоро за евтино и работещо - рутер се купува като си определил бюджета който ще дадеш взимаш най доброто което в повечето пъти е и най скъпо. От твоите предложения ТП линк С80 е рутера.
    Gena_bs и Dominator харесват това.

  18. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #15

    Отговор: Препоръка за Рутер

    Цитат Първоначално публикувано от npb Виж публикацията
    Изчакай да видиш какво ще ти сложи доставчика и да ли ще ти върши работа. Като минаваш на 300 мБита скорост задължително трябва да ползваш 5гхц иначе на WIFI ще с не повече от 100 мбита ако ги достигнеш и тях. Рутера трябва задължително да е гигабитов иначе защо плащаш за тази скорост. Аз не слушам колеги като Жоро за евтино и работещо - рутер се купува като си определил бюджета който ще дадеш взимаш най доброто което в повечето пъти е и най скъпо. От твоите предложения ТП линк С80 е рутера.
    Няма как да изчакам доставчика, защото ще е в друга страна, рутера ще го купувам от България.
    Вече поръчах C80
    Благодаря!

    Всички устройства които ще се връзват към рутера ще поддържат AC стандарта. Но иначе дори на 2.4 по груби сметки би следвало да достигне до около 200Мбит.
    Така или иначе на AC спокойно ще достигне 300, ако скоростта е константна и стабилна по оптиката, а теоретичните максимални за рутера които така или иначе няма как да постигна предвид какво влиза са 650Мбит.

    Поздрави!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от jhoro Виж публикацията
    Аз и цигари не си купувам всеки ден! по-рядко, ама 3-4 кутии наведнъж!

    И що сега, да купиш „супер-дупер-напомпания“ рутер - с идеята, че някой ден скоростта ще е ...
    Купуваш нещо евтино и работещо!

    Пп. Онова Xiaomi е 300 Mbps!
    Кoй е казал че C80 е скъп?
    Също никъде не съм споменал че търся евтино и работещо,
    а стабилно за парите си и което си заслужава, а благодарение на колегите тук и на проверка какво се продава на пазара в диапазона 100лв,
    вече се спрях на "работещ" за целта.

    Той дори няма да може да напълни скоростта която идва но за сметка на това ще ми върши работа.
    Xiaomi 300Mbit - сега ако познанията Ви стигат, ще разберете че всъщност 300Мбит скорост по Wi-Fi е half-duplex , сиреч обявената делиш на 2 и се получава 150Мбит. Това не свършва до тук, после зависи с колко потока едновременно работят устройствата , дали това е 1x1, 2x2, 3x3. И така да предположим че има устройства които са 1x1 от 300Мбит скорост на рутера става 100Мбит.....

    Така че дилемата е решена.

    Иначе то и моя рутер в нас който е 1043nd уж е 450Мбит, но повече от 150Мбит не мога да изкарам.
    На мен и не ми трябва така или иначе ползвам по кабел 1Gbit/sec.


    Благодаря на всички за отговорите!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Портовете му са по 100 мегабита. 300 е за wifi (сумарно)
    По-добре не си купувай още рутер, вероятно доставчика ще сложи някакъв и ако ти върши работа го остави.
    Доставчика ще сложи или TP 841N който трябва да си платя а това няма как за такава антика да дам колкото и да било пари, другия вариант е TP link Archer C20, което пак идва слабо.
    Та реших го C80 е.
    Този пост е редактиран от Dominator; 28-06-21 в 18:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 05-02-21, 10:07
  2. Препоръка за рутер
    От Tyna във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 09-08-10, 15:34
  3. Препоръка за безжичен рутер!
    От teoget във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-08, 13:37
  4. Моля за препоръка за безжичен рутер.
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 01-08-08, 03:22
  5. Отговори: 2
    Последно: 23-01-04, 14:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе