Резултати от 1 до 12 от общо 12

Suvmestimost m/u duno ZX i HDD nad 20GB?!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    3
    #1

    Suvmestimost m/u duno ZX i HDD nad 20GB?!

    Imam jelanie da si upgrade malko pc-to , no dunoto mie malko durti4ko ZX-ka , olekotena versniq na BX dunata . ta me intersuva kakuv hard da si vzema za takova duno , kazvat 4e nad 20Gb ne razpoznavalo , na mne mi trqbva pone 40-ka .Qsno 4e nqma da e na ATA133 6too dunoto e na 66, taka 4e samo oborotite 6te se gledat ma imali smiusld a sa 7200 sled kato nqma da ima nujniq trasnfer ?!

    Abe vuprosa e kakuv hard kato maximum moje da a se sloji i eventulano razre6aven an problema ako ne moje!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Suvmestimost m/u duno ZX i HDD nad 20GB?!

    Какви АТА66 на ZX ве - я се поуспокой малко

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    101
    #3

    Suvmestimost m/u duno ZX i HDD nad 20GB?!

    Като за начало пиши на кирилица!

    Кажи си модела на дъното и от кога ти е БИОС-а, за да получиш точен отговор.

    По принцип ограничението в големината на дисковете е 8 GB и 32 GB /в случая/, така че това за 20-те GB не е вярно. Освен това максимума на чипсета ти е UDMA 33, а не 66 /бъркаш със скоростта на шината/, така че не ти трябва диск на 7200 оборота /освен ако не планираш друг ъпгрейд/.

    Най-доброто решение е да си вземеш един отделен PCI IDE контролер - така имаш с един куршум три заека []. Хем имаш по-бърз трансфер, хем нямаш проблем с големите дискове, а и можеш да си закачиш 8 устройства - не че ще го направиш предполагам, но поне всичките ти устройства ще са на master.

  5. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    3
    #4

    Suvmestimost m/u duno ZX i HDD nad 20GB?!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Като за начало пиши на кирилица!

    Кажи си модела на дъното и от кога ти е БИОС-а, за да получиш точен отговор.

    По принцип ограничението в големината на дисковете е 8 GB и 32 GB /в случая/, така че това за 20-те GB не е вярно. Освен това максимума на чипсета ти е UDMA 33, а не 66 /бъркаш със скоростта на шината/, така че не ти трябва диск на 7200 оборота /освен ако не планираш друг ъпгрейд/.

    Най-доброто решение е да си вземеш един отделен PCI IDE контролер - така имаш с един куршум три заека []. Хем имаш по-бърз трансфер, хем нямаш проблем с големите дискове, а и можеш да си закачиш 8 устройства - не че ще го направиш предполагам, но поне всичките ти устройства ще са на master.



    <div align="right">оргинално мнение на Miki</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Да беше ми споменато за нещо такова, но малко съм назаднал с технологиите отдавна не ги следя .Колко трябва да се ръсна за този контролер , е идея си нямам .Ако имаш възможност даа ми пастнеш някъв линк с информация за контролера да се образовам малко !

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    101
    #5

    Suvmestimost m/u duno ZX i HDD nad 20GB?!

    Линк нямам. Търси в google, чипове правят Promise, CMD Technology, HighPoint Technologies. За цена - не знам, наскоро гледах един Iwill UDMA 100 за 10-тина $ в bazar.dir.bg - там някъде ще са []

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    54
    #6

    Suvmestimost m/u duno ZX i HDD nad 20GB?!

    може и без контролер (че е бавно, бавно е, ама поне е ефтино). има една прграмка MaxBlast за Maxtor (а предполагам и за другите марки) която инсталира EZ-BIOS т.е. виртуален биос в началото на диска и всичко се оправя. аз лично така ползвах 30GB диск на 430TX (ограничение 8.2GB)

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    3
    #7

    Suvmestimost m/u duno ZX i HDD nad 20GB?!

    Modela na dunoto e 6ZX86 ver 2B , a modela na BOIS-a e 4.51PG .

    A kajete kolko ahrd podurja maksimum !

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #8

    Suvmestimost m/u duno ZX i HDD nad 20GB?!

    Тц, с този ъпдейт на биоса и 10% не е сигурно че ще стане.

    Жоро, взимай IDE-контролера и няма да имаш проблеми, 30лв отгоре ама ще знаеш за какво си си дал парите

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    54
    #9

    Suvmestimost m/u duno ZX i HDD nad 20GB?!

    то не е ъпдеит ... ето няколко цитата от сайта на maxtor:

    ....MaxBlast 3 is a one-step, ATA/IDE hard drive installation utility...

    ....<font size="3">Breaks the 528 MB, 2.1 GB, 4.2 GB, 8.4 GB, 32 GB, 64 GB and 137 GB capacity barriers.</font id="size3">

    Support both FAT32 and NTFS drive partitions.......

    за повече инфо http://www.maxtor.com/en/support/dow.../maxblast3.htm

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    101
    #10

    Suvmestimost m/u duno ZX i HDD nad 20GB?!

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by doomwalk


    Modela na dunoto e 6ZX86 ver 2B , a modela na BOIS-a e 4.51PG .

    A kajete kolko ahrd podurja maksimum !

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    32 GB максимум. Сигурация

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #11

    Suvmestimost m/u duno ZX i HDD nad 20GB?!

    В къщи имам дъно Acorp 6ZX85, като в момента на него има хард сийгейт баракуда 80 ГБ, който си върви без никакъв проблем дори и с версия 2А на биоса - разпознава се от раз [:D]. Според мен би трябвало да тръгне.



    EDIT:

    Другото нещо което можеш да направиш е да занесеш компютъра в някоя фирма и да го пробвате на място.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    84
    #12

    Suvmestimost m/u duno ZX i HDD nad 20GB?!

    Доста яко дъно се оказа тоя Акорп за годините си. Повече от 80 геги хард на него не съм закачал.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. купувам hdd < 20GB
    От ddd във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 14-04-09, 18:18
  2. USB Hard Disk Drive 20GB
    От JEITY във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-10-08, 08:33
  3. Купувам HDD 5-20GB, София
    От king_pin във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 16-05-07, 14:08
  4. prodavam iRiver h10 20gb
    От nck във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 23-08-06, 16:48
  5. Продавам HDD за Notebook 20GB за 65 лева
    От yavor44 във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 06-03-06, 10:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе