Резултати от 1 до 8 от общо 8

leased line - problem

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #1

    leased line - problem

    Zdraveite.

    imam problem i se nadivam niakoi da moje da pomogne, poneje se okaza che iavno neshtata ne sa tolkova prosti kakto izglejdat.

    kak stoiat neshtata:

    iskam da napravia vruzka, posredstvom telefonne kabel mejdu 2 modema, na moiat komputer i na servera na dostavchika, koito e na 50-na metra ot men.

    modemite sa Accorp External, oshte ne sum gi kupil, no me posuvetvaha, che takiva stavat za celta.

    Ideiata mi e da se svurjat dvata modema posredstvom telefonen kabel (ne telefonna linia) kato po tozi nachin se izbegne BTK.

    Samo che niamam poniatie kak da se nastroiat modemite, tozi pri men i tozi pri dostavchika.

    az sum s Windows 98, a dostavchika e s Linux.

    kak triabva da se procedira, obiknoven kabel za telefon stava li, za 50-60 metra ?

    kakvi natroiki triabva da se napraviat ?

    ako niakoi moje da mi otgovori i tova pomogne da se svurshi rabotata shte buda mnogo blagodaren i ima edna goliama pocherpka.




  2.  
     
  3. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    leased line - problem

    Ot strana na doostavchika - redpolagam che toj shte si go nastroi - ako ne sht5e triabva mnogo da si pishem tuk .

    Ot tvoia strana s Win98 - Pravish vse edno dial-up connection - primerno da nabira 1 e dostatachno - modema vdiga i se svarzva s otsreshtnia. Niama znachenie pri teb slave ili master e modema. Ako iskash mreja posle slagash edin winGate i gotovo. Pravil sam takiva neshta s shortrange modemi - raboti idealno. Ama zashto s takiva modemi??? Ako si na 50m. ne moje li LAN??

    Ili ako ne moje kupi dva shortrange modema - ne znam kolko sa im padnali cenite no predpolagam che dvoika Patton-i na 115200kbps shte mojesh da namerish za okolo 150-180$. A skorostta e 3 pati po-barza...




  4. jay
    jay е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    251
    #3

    leased line - problem

    za 50 m si pusni LAN

    20 lv UTP kabel + $20 - 2 100 Mbita ethernet karti - nqma modemi , nqma nastroiki!






  5. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #4

    leased line - problem

    znam che zvuchi po tozi nachin malko neestestveno no polojenieto e slednoto :

    dostavchika ne znae izobshto kak da podkara modemite, tova e fakata

    ne iska da mi pusne lan, znam che e evtino i udobno, no prosto se opasiava che shte mu probia murshavata zashtita i shte mu... mrejata. ne mi se razpravia da mu obianiavam che hora ne iam komp. mreji oshte po-malko... ama kakto i da e. iska da me pusne po modem za da mi ogranichi trafika, za da ne durpam s poveche ot 4 kb/s, taka che i shortrange modemite otpadat, poradi tova che niama smisul zaradi cenata.

    sviknal sum, dostatchno mi e, no prosto ne znam kak da nastroia samite modemi, t.e. vzimam modemite i kabela, gotov sum, no kak po diavolite da nakaram da se svurjat kogato gi pusna, nali triabva da se nastroiat s niakavi komandi, deto az tupoto parche ne goi znam, vseki koito pitam kazva, che bilo prekaleno lesno, pishelo go v knijkata, tam bili komandite, ama kato tribvat niakolko kmandi v kombinacia... ?

    ako niakoi moje neka mi obiani kak da gi napisah i da gi podkaram, ako ne... zdrave da e.

    tova e ot men, shte chakam.






  6. DIL
    DIL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    138
    #5

    leased line - problem

    Абе аз нямам много опит в тия неща, но знам че някои модеми имат специални функции за работа с наети линии. US Robotics Courier, Zixel, Telebit и т.н.

    при директна връзка между Acorp-ите няма кой да подава ток по линията за да могат да оперират. това го върши телефонната централа на БТК.

    определено ще е по евтино да платите на някой който разбира от Linux

    за да настрои PC-то на оня. и по LAN може да се ограничава трафика

    успех




  7. kod
    kod е на линия
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    leased line - problem

    Ami moga da ti izmislia string za US robotics, Motorolla ili Penril. Kaji vse pak kakvi modemi shte polzvash...




  8.  
     
  9. jay
    jay е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    251
    #7

    leased line - problem

    1 dobar sawet

    ako ti e takaw dostawchika - da ne znae kak da ogranichi trqfik, da go strah da ne do haknat, da ne znae kak da si pusne 2 modema, 2 lan karti i t.n ... - po-dobre ne se zanimavai s nego waobshte!

    Ne si zaslujawa da plastash za internet deto go ima ot dajd na wqtar i ako ima problem da si winowen samo ti postoqnno.




  10. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #8

    leased line - problem

    Така...

    Значи ето какво стана

    Доставчиците в Пирдоп са само два, като другия ми иска към 80 долара на месец, което не ме удволетворява за трафик от около 1 кб... просто няма смисъл, другият минус е че тогава ползвам линиа на БТК, която поради старите централи, таксата от около 200 лв. за нейното откриване (когато се сетят да дойдат техниците естествено) и наема за нея от около 50-70 лв на месец. Просто по този начин се набутвам доста повече и няма смисъл.

    Сега съм с наетата линия.

    Доста перипетии бяха докато успях да я подкарам. Първо с акаунт по телнет ми сложиха скрипт за модема при доставчика. След това на 2 пъти виках човек от София за линукса, за да настрои модема там, както и скрипта, да слойи подходящото IP и т.н.

    Линията тръгна без напрежение с два различни модели Acorp, външни естествено, с кабел, снаден на едно място, понеже не ми стигна като дължина с още един.

    При мен се се прави една конекция и се набира нещо произволно, напр. "," или "0", за да може само да се направи ATD (мислия че правилна команда) и отсреща вдига и се свързавт. Единствения минус е, че понякога самия скрипт зависва и трябва да се рестартира сървъра (дано и тогава да си тръгне, че пак ще имам гости от София :-) )

    Важното е, че стана. В самия скритп има стринг с командите, които се оказаха някакви стандартни, както и при мен advanced настройките на модема също.

    Това е в общи линии.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. APC Smart-UPS On-Line 2000VA
    От active във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 23-03-10, 23:23
  2. Vista mute line-in
    От get във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-08, 22:45
  3. On-line пазаруване от Japanka.com
    От 4a4i във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 10
    Последно: 10-01-08, 17:45
  4. Link: On-line игри
    От crdf във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 21-02-06, 14:50
  5. Скрипт за on-line посетители?
    От Ivo Wolfen във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 23-06-03, 13:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе