Резултати от 1 до 10 от общо 10

Мнение за монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #1

    Мнение за монитор

    Здравейте! В момента съм с Dell S2721DGFA, дали има смисъл да го сменя с Dell S3222DGM с оглед по-големия диагонал (16:9) май е предимство пред
    G34w-10 34 Lenovo или да взема Lenovo?

    Вие дали бихте сменили монитора за някой от двата? Единствената причина да искам да го сменя е че за същите пари мога да взема 32-ката и за доплащане от 180лв мога да скоча на Леновото.

    Благодаря!

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Мнение за монитор

    от няколко години насам съм на 21:9 - първо на 29", сега вече на 34" 3440*1440

    никога не бих се върнал на 16:9, а за curved имам особено мнение (не е положително )

    според мен 34" 3440*1400 на 144 хц дори на средностатистическата в момента цена от 899 лева си е супер оферта
    колкото по-надолу, толкова по-добре де

  4. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #3

    Отговор: Мнение за монитор

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    от няколко години насам съм на 21:9 - първо на 29", сега вече на 34" 3440*1440

    никога не бих се върнал на 16:9, а за curved имам особено мнение (не е положително )

    според мен 34" 3440*1400 на 144 хц дори на средностатистическата в момента цена от 899 лева си е супер оферта
    колкото по-надолу, толкова по-добре де
    Проблема е, че повечето UltraWide са VA.... А IPS-a го превъзхожда.
    Извитите също не ми допадат.

    Благодаря!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #4

    Отговор: Мнение за монитор

    Аз пък винаги съм предпочитал субективно VA пред IPS.
    И двете си имат предимства и недостатъци в различни аспекти.

  6. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #5

    Отговор: Мнение за монитор

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Аз пък винаги съм предпочитал субективно VA пред IPS.
    И двете си имат предимства и недостатъци в различни аспекти.
    За ТВ и аз съм привърженик на VA, за монитор обаче с Black Smearing... И предимно за работа, мисля че не е най-удачния вариант.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Отговор: Мнение за монитор

    първият ми 21:9 беше IPS LG 29", вторият ми е 34" Samsung VA

    честно казано цветовете на LG-то бяха по-добри, но след малко калибриране Samsung-ът стана доста по-малко "пастелен", така че поне за мен това не е болка за умирачка

    по-сериозният проблем на IPS LG-то беше замазването при бързи движения, забелязващо се дори при скролване на текст, снимки и т.н., а за мен това е истински deal breaker и когато вече ми писна (а и цените на 34" 3440*1440 вече не бяха по 1,2-1,3К) го смених с по-големия

    VA е добър компромис между двата свята, ако се опитваш да стоиш с по един крак във всеки един от тях

  8.  
     
  9. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #7

    Отговор: Мнение за монитор

    Това за замазването, е типично точно за VA, но не и за IPS. Няма как VA да е с по-бърз response time от IPS!
    Благодаря за мнението. Това за размазването е именно неизменна част от VA панелите така наречения Black Smearing.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Отговор: Мнение за монитор

    четенето "на хартия" е много полезно нещо, но да имаш продукта на бюрото си е нещо маааалко по-различно

    въпросният LG IPS беше този: https://www.lg.com/us/monitors/lg-29...rawide-monitor и съжалявам, че не съм записал описания от мен дефект, просто може би защото не съм очаквал някой да се усъмни в способността ми да описвам с думи това, което виждам с очи

    поиска мнение, дадох го въз основа на почти 4 години ползване на LG-то и около половин година на Samsung-a

    най-важното обаче е да отидеш някъде и да видиш продукта, който сио си харесал, на живо... всичко останало е само ориентир

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9

    Отговор: Мнение за монитор

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe Виж публикацията
    четенето "на хартия" е много полезно нещо, но да имаш продукта на бюрото си е нещо маааалко по-различно

    въпросният LG IPS беше този: https://www.lg.com/us/monitors/lg-29...rawide-monitor и съжалявам, че не съм записал описания от мен дефект, просто може би защото не съм очаквал някой да се усъмни в способността ми да описвам с думи това, което виждам с очи

    поиска мнение, дадох го въз основа на почти 4 години ползване на LG-то и около половин година на Samsung-a

    най-важното обаче е да отидеш някъде и да видиш продукта, който сио си харесал, на живо... всичко останало е само ориентир
    Колега, 6 битова матрица, ниско опресняване.... нз какво сте очаквали. Но няма как не се заяждам, IPS-а да маже пред VA, точно обратното е! Ще видя през седмицата дали ще го сменя.

    Благодаря!

    P.S Аз не чета на хартия а гледам видео ревюта https://www.youtube.com/watch?v=MwfMtfBB07w
    Този пост е редактиран от Dominator; 06-02-22 в 16:56.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #10

    Отговор: Мнение за монитор

    В крайна сметка се отказах да сменям монитора е перфектен!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 23-02-12, 11:32
  2. Мнение за монитор SAMSUNG 931 BF?
    От zdravkich във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 4
    Последно: 23-05-11, 16:56
  3. Мнение за LCD монитор LG W2261VP-PF
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 07-10-09, 23:53
  4. Мнение за нов монитор?
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 12-01-04, 14:31
  5. Мнение за монитор LG E700B 0.25
    От sol във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 02-01-03, 23:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе