Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28
Like Tree12Одобрявам

Препоръка за Рутер 2023г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #16

    Отговор: Препоръка за Рутер 2023г.

    Здрасти бе специалисти, едно питане. В едната стая която е най-далече от рутера безжичният сигнал е на една чертичка и като зяпам ТВ от таблета (приложението на Булсатком) постоянно картината се размазва и засича, е има и моменти върви гладко но.... По принцип има опция да преместя рутера в коридора и да оправя нещата но... трябва да дупча стена после сума ти кабели да преправям (а как ще ги скривам акъла не ми го побира даже) абе голяма кушия е и изобщо не ми се захваща. Видях това това , имам свободен контакт в стаята и според вас би ли ми свършило работа .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #17

    Отговор: Препоръка за Рутер 2023г.

    Контакта е хубаво да е в коридора, или по-точно някъде по средата м/у рутера и стаята.И като си в стаята се вързваш към него(удължителя).Прави още една мрежа.

  4. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #18

    Отговор: Препоръка за Рутер 2023г.

    Предполагам щото в стаята сигнала е слаб и тая джаджа няма да може да го усили, демек трябва и добър сигнал това ли е причината. В коридора има само един контакт и той доста често се използва, но гледам че джаджата има LAN букса а в съседната стая има прекаран кабел за един телевизор и ако ползвам този кабел за сигнал а ТВ-то и таблета да станат с безжична връзка предполагам ще стане(там мога да му уредя ток). Правилно ли схващам нещата.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #19

    Отговор: Препоръка за Рутер 2023г.

    Да, точно така.Ако е в съседна стая, ще ти е силен Wi fi сигнала.

    п.с. само не знам тоя Лан, да не е само изход…, на ТР Линк(моя беше такъв) може да се конфигурира вход/изход.

    п.с. Сега видях - има режим аксес пойнт .
    Този пост е редактиран от ccankov73; 12-01-23 в 21:47.
    vencifcl одобрява това.

  6. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #20

    Отговор: Препоръка за Рутер 2023г.

    Минавам само да доложа че ME30 е страхотна джаджа. В настройките има 3 нива за сила на сигнала при мен не е необходимо да е на най-голямата, ще пестя ток .
    Under666 одобрява това.

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #21

    Отговор: Препоръка за Рутер 2023г.

    Препоръчайте някакъв читав рутер че нищо не вдявам, нещо за вкъщи да не е кахърно добре работещо и да е на прилична цена.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #22

    Отговор: Препоръка за Рутер 2023г.

    Да не си узрял за меш?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #23

    Отговор: Препоръка за Рутер 2023г.

    Здравейте ...
    +1 за MESH система ... единственото което трябва да се съобрази при избор е да поддържа wired / ethernet backhaul. Аз лично ползвам ASUS ZenWifi ET8 в апартамент 110м2 и имам покритие на 6GhZ във всички точки..

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #24

    Отговор: Препоръка за Рутер 2023г.

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Да не си узрял за меш?
    Чисто зелен съм си още, ME30 ми върши идеална работа .
    Мисля си (до колкото ми се отдава) че рутера ми прави проблем, ама може да е интернета де. Последните 2-3 вечери м/у 20 и 23ч. докато зяпаме ТВ в къщи с приложението на Булсат картината доста накъсва а то по принцип не е голям консуматор. В същото време като направя тест на интернета уж всичко е точно , за по-сигурно хвърлям по едно око във фейса ама и там никой не е надигнал вой та за туй си мисля че проблема може да е в моя рутер който сигурно е от миналия век Repotec RP-WR5441L . Та преди да ревна на Булсат си викам що пък да не го сменя (рутера) с нещо по-ново може годинките вече да му натежават, ей го на снощи пък нямаше проблеми.
    Гледам хората доста са купували TP-Link Archer C6 AC1200 v4 Archer C6 ама като знам че съм на Вие с тези играчки викам първо да питам че да не се окаже старият да е по-добър от новия . Погледнах и рутерите на MERCUSYS заради ME30 ама .... пак толкова ми станаха ясни нещата .

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,172
    #25

    Отговор: Препоръка за Рутер 2023г.

    Ако рутера и телевизора са в една стая , свържи ги с кабел. Колкото и да е добър и мощен рутера , безжичните карти на телевизорите са слаби и дава насичане на картината.

  13. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #26

    Отговор: Препоръка за Рутер 2023г.

    И двата телевизора са с кабел, компютъра и мултимедийния плеър също са с кабели.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    47
    #27

    Отговор: Препоръка за Рутер 2023г.

    този рутер е гигабитов нали https://techmart.bg/%D0%9C%D1%80%D0%...82%D0%B5%D1%80

    с кабел би подавал скорост над 100 mbps?

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #28

    Отговор: Препоръка за Рутер 2023г.

    Рутерът е с гигабитови лан портове. За ТВ да се има предвид, че са с лан портове само 100Mb.
    banksy одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Препоръка за Рутер
    От Dominator във форум Общ - хардуер
    Отговори: 34
    Последно: 27-07-21, 20:45
  2. Отговори: 22
    Последно: 05-02-21, 10:07
  3. Препоръка за рутер
    От Tyna във форум Мрежи
    Отговори: 7
    Последно: 09-08-10, 15:34
  4. Препоръка за безжичен рутер!
    От teoget във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-08, 13:37
  5. Моля за препоръка за безжичен рутер.
    От fiorino във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 01-08-08, 03:22

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе