Резултати от 1 до 5 от общо 5

Как да поправя USB-то?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #1

    Как да поправя USB-то?

    Всъщност заглавието на темата не обяснява добре, но...



    Става дума за едно PocketPC, вързахме го към USB, дето е било грешно свързано с дъното. Сега устройството се разпознава като се включи, но не може да прехвърля данни през USB порта. Някой има ли идея това може ли да се оправи и как?



    Предполагам, че има някакъв предпазител на този порт вътре в PocketPC-то, но... не знам какъв и дали е поправимо. Не е в гаранция и незнам дали и къде има сервиз за тези неща - Toshiba е.



    Много ще съм ви задължен ако имате идеи.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Как да поправя USB-то?

    За Toshiba, няма да е пресилено, ако ти кажа, че шансовете за ремонт в квалифициран сервиз, клонят към нула! Това го знам от личен опит, защото ми се е налагало да търся такъв сервиз за у/ва на Toshiba. Имаш късмет, обаче, че устройството работи, защото съм виждал, как гърми с звук и трясък неправилно вързано USB и включено към него устройство.

    ----------

    Има малка вероятност да не си повредил устройството, за това го пробяай с друг USB кабел и на друг компютър, ако се окаже, че работи направо си късметлия.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #3

    Как да поправя USB-то?

    Ядец , не работи - пробвано е - навсякъде като го включа се вижда че включвам устройство, но е unknown и не може да му се сложи драйвер и т.н.



    Жалко. Все пак ако на някой му хрумне нещо... още имам нужда .

  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Как да поправя USB-то?

    Както преположих изгорил си порта. Е тъкмо повод да си купиш по-хубав PocketPC и по-нов модел, може би с цветен дисплей. :-)

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #5

    Как да поправя USB-то?

    Благодаря за идеята, но... този си е чисто нов - с цветен дисплей си .



    Както и да е, благодаря ти наистина за помощта. В края на краищата се прежалихме и го отворихме - на пръв поглед нищо, но при внимателно разглеждане се видяха изгорелите съпротивления - оправихме си го сами .



    Поздрави и благодаря пак.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. програма да "поправя" CD-RW
    От helios1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-07, 13:58
  2. Отговори: 3
    Последно: 08-01-07, 19:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе