Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    79
    #1

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    Насъбрах малко парички и се чудя ... Най-критичното е надежност... скорост, шум и т.н. са на второ място.... Посъветвайте, PLS... [] Става дума за 80 GB HDD.

    Ако някой се опарил с някоя марка, да пише!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    42
    #2

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    Вземи си Western Digital Caviar Special Edition 7200 / 8Mb кеш

    Model:<font color="red">WD800JB</font id="red">

    Напълно безшумен е и е с <font color="red">36 месеца </font id="red">гаранция!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    79
    #3

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    A да знаеш само как се чудя.... По-принцип хубави неща съм чел за тях... Както и за другите дискове... ExcelStore ; новите Maxtor, Seagate, Hitachi...

    Дали има някъде в нета страничка със статистика повредите на хардовете от различни фирми?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #4

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    Аз те съветвам да вземеш един 120 ГБ

    Цената е много малко повече~105-110$

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    79
    #5

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    Докато се рових в нета, намерих едно интересно сайтче:

    mhdd.com

    И също толкова интересно и полезно:

    http://onehalf.pisem.net/STAT/badblocs1.html....

    За съжаление, те са за диагностика на наличните HDD...

    За избора има развитие: чудя се между ExcelStore и WD с 8 МБ кеш... Excelstore дават с 2 години гаранция, а за WD още не знам...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    79
    #6

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    А какви фирми продават WD-та с 3-годишна гаранция? Че мостаджиите пак се правят на мнооого хитри.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    99
    #7

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    WD продават/внасят Уестех и Солитрон. И на двете места е с 3 години този диск - по малките са с 2 (тези с 2MB кеш).

  10. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #8

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Насъбрах малко парички и се чудя ... Най-критичното е надежност... скорост, шум и т.н. са на второ място.... Посъветвайте, PLS... [] Става дума за 80 GB HDD.

    Ако някой се опарил с някоя марка, да пише!



    <div align="right">оргинално мнение на srg_o</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">аз също мисля да си купя хард скоро и мн хора ми казаха да се спра на такъв с голяма гаранция ! а останалата 4аст ми препора4аха то4но този който ти препоръ4а KingDiamond WD !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    42
    #9

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    ...Копирам постинга си от една друга подобна тема:[:I]...



    srg_o[]Щом ще взимаш Western Digital Caviar SE /8MB кеш гледай да не те минат с по-малка гаранция защото той е с <font color="red">36 месеца </font id="red">пълна гаранция!!! Или направо отиди на ул"Коста Лулчев" на 100метра след ИЧС- там на първия етаж в един хотел са <font color="red">WestTech</font id="red">-- вносителите на Western Digital и ако се разберете можеш да си го вземеш направо от тях!


  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    79
    #10

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    Sorry... Забравих да уточня, че съм от Стара Загора.... Тука е някаква лудница: представители на софийски фирми бухат от 2(с гаранция 1 година + доплащане за повече) до 8 $ отгоре за WD-то... Ще питам днес в една приятелска фирма... Ако не стане - ще купувам Exelstor с 2 години гаранция... Според Моллов това е 1:1 Hitachi 7K250...

    BTW... За всички : настоятелно препоръчвам програмката mhdd от mhdd.com за тестване на повърхността на хардове - позволява да видим какво точно имаме всъщност, a също и предлага разни неща за ремапинг и т.н.... Помага и да видим дали и как се влошават параметрите на харда от температура и/или овърклок...

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #11

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    а бе я кажете една крайна цена за тоя WD с 8 МБ кеш и 3 години гаранция ! тук в Шумен е около 105-110$ !

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    79
    #12

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    Сякаш навсякъде са около 100$... Еееее, не, аз на такива жертви не съм готов... BTW, преди малко един познат си купи 40 ГБ Excelstor s 2-god. гаранция... Аз успях да го разгледам и да потествам.

    Значи сглобен е в Китай, провинция/кантон не се пишат, чиповете са ИБМ-ски, тайванска направа, отзад са абсолютно същите джъмпери, както и на ИБМ-ите... с хиляда комбинации....

    Пуснах му 2 теста: единия под ДОС на повърхността с mhdd29, а другият - htach 2.61. Повърхността му се оказала много прилична, само първите 2 позиции, най-много (60%) на втората...скоростта на сканирането беше 47-36 МБ/с.

    htach показа подобни резултати: скоростта на четене се колебаше от 54 до 36, като среден показател беше 48 МБ/с (възпроизвеждам по памет, така че може и да има малки отклонения), burst даде около 64 МБ/с... Самата крива беше учудващо гладка, тук-таме със съвсем малки пропадания - около 10%. Този диск беше с 1 плоча (20 гб/повърхност), 80 ГБ ще е с 2 плочи... Относително ниски резултати отдавам на сравнително бавен процесор (П3-800), Натоварването по време на теста почти през цялото време беше около 100%.... Така че предполагам, при по-бърз процесор, ще докара около 60 МБ/с...

    Допълнено:

    Хммммм... забравил съм да забраня антивируса и разни други щурутийки... ОС : 2000 Про.


  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    55
    #13

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    Пробвах MHDD на моя Maxtor, който между другото има около 300 кб (според друг softwear) лоши сектори и след сканиране ми даде:



    x - UNC - 33

    ! = ABRT - 1

    S = IDNF - 34

    зелено правоъгълниче - 5 бр.

    червено - 5



    Файловете с обясненията към програмката не се четат коректно, затова ще съм благодарен, ако някой ми разтълкува горепосочените резултати от сканирането.


  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    79
    #14

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    С Word от 2000 нагоре се отварят перфектно! Зелените се дават като случайни възможни грешки, а червените се тълкуват като потенциални лоши сектори... И май всичко с буквени обозначения е лошо.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #15

    Какъв 80 GB HDD ще препоръчате?

    x - UNC - 33 = лош сектор

    ! = ABRT - 1 = вероятен лош сектор

    S = IDNF - 34 = вероятно коригирани

    зелено правоъгълниче - 5 бр. = бавни сектори

    червено - 5 = много бавни сектори ( но не са бед )


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 19-10-12, 12:48
  2. 40-42'' LED кой ще препоръчате
    От bugi01 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 19:21
  3. Ще ми препоръчате и LCD за около 800 лв?
    От LEGAL във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 14-02-11, 16:33
  4. Какъв уред за отопление ще препоръчате за 25м2 стая
    От mirchev във форум Електрическо отопление
    Отговори: 4
    Последно: 09-08-10, 08:41
  5. Какъв лазерен принтер ще препоръчате?
    От saint056a във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 03-11-03, 14:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе