Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Мнение ... ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #1

    Мнение ... ?

    Какво мислите за следната конфигурация:



    ASUS P4P8X Dual DDR400, 800 FSB, 2xSATA, 3Com Lancard, Intel 865P

    Intel CELERON 2.4 GHz

    PQI 512 MB DDR PC3100 (400Mhz)

    ATI RADEON 9200 128MB DDR (128bit interface), DVI, TV-OUT

    Rockwell 56K, PCI, Hardware

    ATX 300W 4x5.25" 2x3.5"

    Mouse & Kbd



    за 400$



    Monitor, HDDs, CDs, FDD, SB 5.1, etc от предишното ми PC... ? Чарковете са си с гаранция.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #2

    Мнение ... ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">PQI 512 MB DDR PC3100 (400Mhz)

    <div align="right">оргинално мнение на Korg</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    pc3200 е []



    като разхвъля цените по чарколаците ми се вижда нормална, даже малко повечко... []

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #3

    Мнение ... ?

    Asus A7N8X DELuxe NFORCE2, DDR400, SB5.1, 2xLan, ATA133, SerialATA, USB2.0, 1394 -121$

    GF4 MX440, 128MB DDR AGP8x TV Out - 61$

    K7 2500+ Barton, 333Mhz - 96$

    Цената е същата , а ако се поразтърсиш малко мойе и по-ефтино да излезе

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #4

    Мнение ... ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Цената е същата , а ако се поразтърсиш малко мойе и по-ефтино да излезе



    <div align="right">оргинално мнение на kafka</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    ех ама

    човека не пита `какво да си взема за 400 доалара` [!]

    а дали това което е избрал е толкова... []

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #5

    Мнение ... ?

    не трябваше да казваш какъв ти е процесора пак ще почнат едни спорове един ще каже по добре е AMD друг Pentium а че ти не питаш за съвет а такава ли е цената това може и да обърнат внимание

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #6

    Мнение ... ?

    Всъщност най-голямото ми притеснение е фирмата - Мулти електроникс, като чувам мненията за нея... страх ме хваща, ама само там имам вътрешен човек, а иначе съвсем не знам какво ще ми пробутат.



    А до процесорите... е и двата са си напълно еднакви [:0][:0]

    ОБОСНОВКА:



    1. CELERON - скъп и сигурен (като пише 2400 си е 2400 а може и нагоре...)



    2. AMD - евтин и по-несигурен (1700 ~ 1400), но ако не ти стигат пари е супер.



    Тъй, че наистина получаваш толкова за колкото си платил и в двата случая.




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #7

    Мнение ... ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Какво мислите за следната конфигурация:



    Mouse & Kbd



    <div align="right">оргинално мнение на Korg</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Пиши поне какви Mouse & Kbd , защото има от 10$ , има и от 100$......


  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #8

    Мнение ... ?

    Ami za 10$ Kbd i 8-9 mouse with scroll-4e iskah da mi probutat opti4na, no ne6to... ne iskam takava

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    855
    #9

    Мнение ... ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ami za 10$ Kbd i 8-9 mouse with scroll-4e iskah da mi probutat opti4na, no ne6to... ne iskam takava



    <div align="right">оргинално мнение на Korg</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    виж сега.. не те знам какво ще го правиш, нито как си с парите

    но лично аз бих инвестирал повече пари в клавиатура, мишка и монитор... []

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #10

    Мнение ... ?

    Ами монитор си имам от далечната 2001:

    CTX 17" PR705F 1024x768@100 Hz/ Trinitron / Flat и не е мръднал

    и +това има изкл. "живи" цветове и трудно ще ме убедят да го сменя за някой боклучлив LCD... но това е друга тема.



    като става дума за Keyboard да наистина много инвестирах в нея, но ми е в дясно и има черни и бели копчета [] и май я ползвам повече от тази дето пиша на нея в момента. Тъй че нещо със 101-US стандарт ще ми свърши работа.



    За мишка - AutoCAD, ArchiCAD, 3D Studio и всичко дето е CAD i 3D - единствено необходим е скрол (за zoom, pan...) а дали е оптична или не... само да не е Logitech - купувам и едно килимче и но пробс.



    Хммм, то май най-важното на едно PC е това дето се вижда [?] Така ли ?












  13. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #11

    Мнение ... ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Ами монитор си имам от далечната 2001:

    CTX 17" PR705F 1024x768@100 Hz/ Trinitron / Flat и не е мръднал

    и +това има изкл. "живи" цветове и трудно ще ме убедят да го сменя за някой боклучлив LCD... но това е друга тема.



    като става дума за Keyboard да наистина много инвестирах в нея, но ми е в дясно и има черни и бели копчета [] и май я ползвам повече от тази дето пиша на нея в момента. Тъй че нещо със 101-US стандарт ще ми свърши работа.



    За мишка - AutoCAD, ArchiCAD, 3D Studio и всичко дето е CAD i 3D - единствено необходим е скрол (за zoom, pan...) а дали е оптична или не... само да не е Logitech - купувам и едно килимче и но пробс.



    Хммм, то май най-важното на едно PC е това дето се вижда [?] Така ли ?

















    <div align="right">оргинално мнение на Korg</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    И това дето смята[^] ArchiCAD и 3D Studio на CELERON...???

    А за сумата (400$) мисля че е нормална.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #12

    Мнение ... ?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">И това дето смята[^] ArchiCAD и 3D Studio на CELERON...???

    <div align="right">оргинално мнение на kafka</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Хм, какво му е на CELERONA, в момента съм със една единица и Г-Форс 400 (32 МБ) и 3D Studio-то няма проблеми, а до ArchiCAD това нещо почти нищо не позлва от 3D функциите по процесора и картата а просто си смята, т.е всичко минава през процесора през парадния му вход и решаваща е тактовата му честота... а фалишивите 3D допълнения на AMD изобщо не ме блазнят.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #13

    Мнение ... ?

    Зависи какво правиш на 3D Studio[:D][:D][:D]

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    т.е всичко минава през процесора през парадния му вход и решаваща е тактовата му честота... а фалишивите 3D допълнения на AMD изобщо не ме блазнят.



    <div align="right">оргинално мнение на Korg</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    А това отказвам да го коментирам[)]

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    72
    #14

    Мнение ... ?

    ... става дума за ArchiCAD и си е така - всичко си го пресмята той => видео картата не играе много голяма роля (real-time почти не се намира) - много е дървен, и изобщо не е пестелив на ресурси !



    А до AMD... м'да никой не може да ме убеди, че е сериозно решение за работа... Нищо лошо не казвам за амд - но да ми кажат, че Celeron не става за 3D Studio при това на 2.4 еее тва не е ли малко тъпо ?



    P.S. Все пак съм благодарен (na kafka) за оценката на посочената конфигурация... а на 3D Studio правя къщички, планинки, и цветенца [:D] с около 5-6 триъгълника по тях, че иначе горкия ми селерон ще издъхне [)][)]

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #15

    Мнение ... ?

    и цената и конфигурация мисля 4е са добри !!! ако настояваш може да направят и коледно намаление

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за тв НЕО 3D
    От rupi във форум Други телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 01-03-14, 14:13
  2. Мнение за ТВ
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 30-11-11, 17:04
  3. мнение за
    От vladeee във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 0
    Последно: 14-05-10, 12:39
  4. Мнение
    От hunter79 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 21-04-07, 17:30
  5. Мнение
    От temuchin във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-02-07, 08:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе