Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Кутия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #1

    Кутия

    От доста време съм решил да сменям кутията на компютъра, но след доста ровене в нета едвам си харесах една. Търся нещо по-голямо от стандартните (сървърските не ми ловят окото). На старата едвам сложих дъното с "леко напъване и мазане с вазелин"; Няма почти никаква циркулация на въздуха, въпреки че имам две перки на захранването + две допълнителни на кутията - като я отворя след работа ме лъха доста топъл въздух. Засега съм се спрял на

    http://www.antec-inc.com/pro_details...p?ProdID=01001

    Дайте мнения за нея (тя ли беше с калпавия лак) или препоръчайте нещо друго?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    79
    #2

    Кутия

    аз съм с подобна кутия - SX1040II - само мога да кажа, че е невероятна... и ако си намериш и по-хубаво захранване от стандартното просот няма да имаш никакви грижи... малко е тежка... []

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #3

    Кутия

    Наитина е много готина тази кутия!!!Взимай я без да се замисляш



    P.S.Би ли ми казал къде я има и колко пари струва?


  5. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #4

    Кутия

    Malkia - е аз съм със същия Антек. Наиситина изключително солидно нещо със много място вътре, но и доста тежи. Другия проблем е, че струва доста пари, като за кутия, но за мене всяка стотинка си залужава

    Ето и сам можеш да се убедиш


  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #5

    Кутия

    Кутията се предлага тук: http://www.comprod.net/html/pc_cases.html . Цената и е 144 лв (незнам дали има ДДС или е крайната цена). Тя е без захранване - аз си имам HIGH POWER 420W. Спрях се на нея, защото в момента разтоянието между вентилатора на процесора и захранването ми е точно един пръст - имам чувството че се завихря въздуха около вентилатора и не се получава хубаво охлаждане (засмуква топъл въздух). Отделно и видеокартата пече яко - абе мога да си печа "прасенца" в кутията.

    "Кайсо", колко ти е разтоянието между дънната платка и захранването? Пише че върви стандартно с два вентилатора и въздушен филтър - тихи ли са вентилаторите? Някъде бях чел (но не помня за кой модел), че са с някакъв специален лак който бързо се драскал - да не е такава?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #6

    Кутия

    Харесах си и това: http://www.chieftec.de/images/big/DX-01B-D-U.jpg - ама е с 360 ватово захранване. Някой ако иска да правим партия - да се обади!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #7

    Кутия

    Е да пиша ли аз нещо или си се спрял на Чиифтек-а ?

    Ако искаш повече ифо кажи, ще ти направя и снимки и всичко ще ти обясня, каквото искаш да знаеш

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #8

    Кутия

    Кайсо давай информация! За Чифтека ми трябва някой да си я разделиме, пък не съм и сигурен дали я има?

    Някой ще ме поправи ли или двете кутии са почти идентични? Абе тия май си правят кутиите и захранванията на едно и също място?

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Кутия

    На Кайсията е с джам и те уверявам, че си струва.

    Избери Antec, това е моя съвет.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #10

    Кутия

    Доколкото си спомням наистина двете кутии са идентични. Освен прозорчето не би трябвало да има други съществени разлики. Все пак не съм 100% сигурен, но мисля на времето имаше такива теми за двете кутии.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #11

    Кутия

    Като преглеждах сайта на Чифтека и те предлагаха капак като аксесоар с прозорец. Засега Anteca води, ама и Чифтека натрупа точки.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #12

    Кутия

    Утре, ще седна и ще ти напиша едно ревю с много снимки и инфо, че ся мноо късно и ми се спи

    Поизчакай малко да видиш

    Ае до утре

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Враца
    Мнения
    69
    #13

    Кутия

    Кайсо много си несериозон! Взех си Антека. На пръв поглед не беше нищо особенно, но като взех да прехлърлям частите от старата кития се изкефих максимално. Без никакви усилия монтирах дъното - доста е просторна. Ако река да сменя процесор, няма да ми се налага да "разнитвам" нитовете! Сега остава да ми препоръчате някакви по тихи вентилатори (около 1500 до 2000 оборотни, два лагера), че тия мойте Титани са по на 2500 оборота и са малко шумнички. За справка, преди бях с два вентилатора които си регулираха оборотите (термодвойка) и най - шумното нещо в кутията ми беше харда.

  17. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #14

    Кутия

    E несериозен съм да, ма ми се счупи апарата

    Водих го на ремонт и ми смениха целия команден блок, каквото и да значи това ...

    Та честита да ти е кутията

    Тихи вентилатори можеш да си направиш по следния начин:

    размени мястото на червената и жълтата жица, на букстата на вентилатора. По този начин го пускаш на 5 волта и нямаш никви проблеми с шумовете

  18. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #15

    Кутия

    Malkia, би ли ми казал крайната цена в левове, за която си я взел кутията и с какво захранване е, ако има такова?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам Кутия за PC ATX
    От Pat във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 06-09-13, 20:29
  2. Отговори: 0
    Последно: 30-06-13, 08:30
  3. Купувам PC кутия
    От rexxar_tm във форум Приключили продажби
    Отговори: 5
    Последно: 28-05-12, 12:18
  4. Купува ATX кутия
    От dragozow във форум Купува
    Отговори: 2
    Последно: 29-05-11, 15:53
  5. Кутия за CTX PR711
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 01-03-06, 18:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе