Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с дъно или процесор!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    4
    #1

    Проблем с дъно или процесор!

    Здравейте,

    звучи супер тъпо но имам дъно Абит КТ7 Раид и Дуронче на него, та когато е студено в стаята (по малко от 20 градуса) компютъра не работи захранването работи но не включва нито хард -а нито монитор -а в последствие се оказа че не тръгва и процесор -а(т.е. махнах вентилатора сложих си ръчището отгоре и студено лед)

    Забавното е 4е ако пусна духалката сресхту него за 5 мин и след това тръгва и си работи перфектно докато не се изключи за по дълго време например за презноща. И се почва отначало (



    Ако някой е имал подобен проблем или има някаква идея как може да се оправи това нещо пишете.



    П.С. проблема се появи тази зима от 2 години го имам и не е имало никакви дефекти.



    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Проблем с дъно или процесор!

    Вероятните причини може да са две - лоша връзка в цокъла на процесора (лош контакт или студена спойка) или дефект в самия процесор.

    Опитай следното:

    При свален вентилатор се опитай да го запуснеш. Ако не тръгне натисни внимателно процесора с ръка и наблюдавай има ли ефект. Ако пак не тръгне, извади процесора и отново го постави в гнездото <font color="red">(при изключено захранване!)</font id="red">. Ако пак не тръгне след пускане на захранването, леко се опитай да размърдаш цокъла в различни посоки. Ако и тогава не тръгне, остава втория вариант - проблема да е в самия процесор. Дали е така може да се разбере със сигурност само ако се сложи на друго дъно. Ако и там се държи по същия начин това вече е 100% сигурно.

    Успех.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #3

    Проблем с дъно или процесор!

    За мен това намирисва на студена спойка или лошо контактуващ цокъл на захранването. С две думи почти същото което ти е казал Лупус. Само дето се съмнявам че е от процесора тъй като щом харда не тръгва най вероятно проблема е още в захранването. Опитай и с друго захранване.

  5. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #4

    Проблем с дъно или процесор!

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Забавното е 4е ако пусна духалката сресхту него за 5 мин и след това тръгва и си работи перфектно докато не се изключи за по дълго време например за презноща. И се почва отначало (



    П.С. проблема се появи тази зима от 2 години го имам и не е имало никакви дефекти.



    <div align="right">Originally posted by rinceuind*-*16/02/2004*:* 20:53:10</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Най-вероятно е от захранзването.

    Като го включиш, вентилатора му вие ли?

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    4
    #5

    Проблем с дъно или процесор!

    Не е от захранването пробвал съм с две други.

    иначе захранването тръгва тръгва и поне част от дъното, защото жидеото започва да стопля пък винтилаторите на чипсета и процесора тръгват.



    Сега като ми остане малко време в събота ще го разфасовам и ще пробвам съветите на Лупус и ще пиша.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 22
    Последно: 05-04-14, 12:45
  2. Дъно, процесор s.939, RAM, CD/DVD
    От mi_taka във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 22-11-13, 16:38
  3. Отговори: 0
    Последно: 07-09-12, 14:23
  4. Процесор и дъно ???
    От kyrk във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 28-09-03, 22:04
  5. дъно+преходник+процесор проблем
    От paco във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 18-09-03, 11:27

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе