Резултати от 1 до 2 от общо 2

Проблем - дъно или CD-RW?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #1

    Проблем - дъно или CD-RW?

    От една седмица имам проблем със разпознаването на CD-RW Teac CD-W540E от Win2kPro.Какво се случва:

    При boot-ване BIOS-a успешно разпознава записвачката.Всички опции в BIOS-а за IDE са на AUTO - така карам от година вече без никакви проблеми.И двата IDE канала са разрешени.

    След зареждане на Win2kPro на пръв поглед всичко е нормално.При поставяне на диск в записвачката обаче,WIN-а не разпознава,че такъв е поставен в нея и при опит за стартиране изписва "Please insert a disc into drive N:".Става въпрос за диск за четене.Ако Win-а се зареди с диск в записвачката,проблем няма - чете се,разпознава се и всичко е ОК.Същото се получава и на втората операционна система WIN2kPro.В същото време този проблем го няма изобщо при Win98SE(имам инсталирани 3 операционни системи - 2 - Win2kPro SP4 и една Win98SE).При нея диска се разпознава и чете без проблем.

    За опит преинсталирах едната Win2kPro,но нямаше никакъв ефект - проблемът си оставаше.

    Записвачката я слагах на другия си компютър(също с Win2kPro) - работи без проблеми,което изключва повреда в нея.

    Данни за системата - дъно Gigabyte 8PE667Pro Dual Bios,P4 2.4GHz,RAM 512 MB.

    Драйвери - Intel INF 5.1.1.1002 , Intel Application Accelerator 2.3(т.е. последните излезли,но проблемът се появи с тези преди тях и реших да ги update-вам,но няма ефект)

    Дали проблемът е във втория IDE-канал на дъното?Ако е така обаче,защо работи без проблем под Win98SE?Или проблемът е във Win2kPro?Операционните системи са легални - закупени миналата година.

    Ще бъда благодарен на всеки,който ми помогне.Хардуера ми е в гаранция,но проблемът е такъв,че...

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #2

    Проблем - дъно или CD-RW?

    Понеже виждам,че никой не е дал някакво предложение за разрешаване на проблема,а аз днес открих какво се е случило,ще го напиша защото мисля,че може би ще е полезно и за някой друг.

    Преди 10-тина дни си купих PQI Traveling Disk 2.0 Plus 128 MB.Ползвах го няколко дни и реших да инсталирам софтуера,който върви с него(за създаване на Secutity Zone) - U-Storage 2.1 и оттогава са започнали проблемите,но не съм запомнил.Именно тази програма прехваща втория IDE-канал и не дава на друг да го ползва.Тя се стартира автоматично с Win-a.А понеже под Win98 се инсталира само драйвера,там проблеми няма.

    При премахване на програмата от Task Manager-a всичко се оправи.Махнах я и от автоматичното стартиране с Win-a.Сега проблеми няма.[:D][:D][:D]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с дъно?
    От alphabeta във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 31-08-18, 22:42
  2. Проблем с дъно
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 06-11-07, 09:25
  3. Проблем с дъно
    От daniela във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 15-02-06, 08:52
  4. Проблем с РАМ или дъно
    От Malkia във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-12-04, 00:10
  5. Проблем с дъно Gigabyte 7VA
    От varbancho във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 17-11-03, 21:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе