Резултати от 1 до 10 от общо 10

Конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    18
    #1

    Конфигурация

    Първо да ви поздравя за добрата работа,която вършите тук.Не съм сигурен дали тази тема е за тук,но се надявам да не я триете ако е била за друга стая[:D].Така,а сега по проблема:

    Компа ми е старичък,но още има живот в него:

    <font color="red">Дъно :Acorp 6VIA89

    Процесор :Celeron 633Mhz

    2x128 SDRAM

    HDD-Maxtor 20GB 5400

    Video :Riva TNT 2 32Mb</font id="red">

    Значи проблема е следния:

    Искам да си купя някаква записвачка и видео карта с TV out ,за да мога да си гледам филми от компа на телевизора.Значи препоръчаха ми LiteOn 52x32x52 или LG 52x24x52.Коя е по-добра от двете,а съшо има ли смисъл да зи взема DVD+CDRW ? Изобщо приемам всякакви съвети за каква записвачка е добра за цена някъде до 80лв[^]

    По другият въпрос целта ми е да си гледам филмите от компа на TVto.Казаха ми,че качеството на картината зависи и от видео картата ти.Каква видео е най-удачно да си взема.Мислих за GeForce 4 Mx 440 ама с моето дъно няма да мога да използвам потенциала и напълно.

    И последно искам да оптимизирам системата си малко.От начало мислих да си взема Athlon 1800+ Mb Gigabyte Video Ati Radeon 9200SE 128ddr Tv out .Но след като прочетох постовете за Overclocka искам да ви питам дали и моят комп може да се оптимизира чрез Clock ?

    Надявам се някой да отдели малко време и да ме посъветва какво да правя като цяло[:I]


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #2

    Конфигурация

    За LG само съм чувал не съм ползвал иначе аз карам с NEC и съм много доволен.За видеото да ти кажа картина 1:1 с тази която примерно имаш от видео или телевизията не съм виждал.Винаги има някакви смущения или пък картината стой някак си замъглена и леко квадратизирана.Би трябвало да може да си overclock-неш процесора като му качиш шината , може да стане доста бърз.Моя който е на 500 съм го пукскал на 999 с волтаж и си работеше

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #3

    Конфигурация

    Lg e mnogo po dobre ot LITE ON

    Imah takava 40/10/40 edna godina zdrava rabota - no problems

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    18
    #4

    Конфигурация

    Така до тук разбрах,че LG e по-добра от LiteOn.А сега ако може да ми кажете има ли смисъл въобще от TV out след като образът прескача или е размазан.Също как да си клокна процесора но в нормални граници,че да не вземе да изпуши(знам,че този въпрос си е за тема Clock,но не виждам смисъл да отварям много теми)

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #5

    Конфигурация

    Първо трябва да имаш някаква възможност да следиш температурата с някоя програма и тогава ще правим изводи колко може да клокваш

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #6

    Конфигурация

    4ove4e, az sum s BX440, Cel na 333@500Mhz i 440MX 64MB na Chaintech, Tv Out-a si e PERFEKTEN! Vsichki karti nad 440 predlagat otlichno kachestvo na tv izhoda. Syvetyt mi e samo da tyrsish markova karta, za da si siguren v tova, koeto kupuvash! Mozhe za igri da e kutza, no za filmi e idealna! Nqma da suzhalyavash! Za men Lite-On e po-dobyr variant, dosta hora pokrai men se oplakvat ot LG... Az sum s TEAC 52x24x52 no e ot purvite, koito izlyazoha - Fevruari mesetz 2003, sledvashtite TEAC-ove ne struvat...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #7

    Конфигурация

    На Ti 4200 картината не мога да кажа че беше хубава на 29 inch Sony 100hz.Пак на Chaintech

  10. Member Аватара на zayo bayo
    Тук е от
    Feb 2004
    Мнения
    207
    #8

    Конфигурация

    Ако видиш и самсунг 52/24/52 или по точно sw252b не я отминавай.Преди няколко месеца в тестовете на тукашните списания CHIP.Tr /не съм в българия/ я бяха писали като най добрата по отношени цena техническа характеристика.Аз си купих такава и наистина е много добра.Предишното LG ми први въртели и го смених с тази.

    П.С.Каквото и да купуваш.Купувай го Box.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    18
    #9

    Конфигурация

    И последен въпрос по темата да не става скучно.За да се извлече максимума от качеството на картината ще ми трябва 440 и нагоре?

    Дъното ми щи играе ли някаква роля ,защото е старичко и не знам даже дали има AGP4x.Смисъл не искам чудеса от образа,но поне да е с качеството,с което го гледам на монитора(Sony15'A100 май)

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    261
    #10

    Конфигурация

    Ami i az sum sus staro duno, AGP x2, tova nqma znachenie kato gleda6 filmi. Monitoryt mi e s Trinitron truba. Na televizora se vizhda po-kachestveno, zashtoto zamazva malko obraza, vse pak ne e s takava razdelitelna sposobnost, malko sa mu tzvetovete i t.n. Da ti kazha i az byah kato teb, v sushtata dilema, byah govoril s edin priyatel, toi mi kaza che TV-out-ite davali kofti kartina i t.n. Ама chovekyt, imashe dosta stara video karta i prosto ne beshe v chas... Zimai smelo 440 MX, moya Chaintech si vadi idealen obraz! Razbira se vsichko si zavisi ot kachestvoto na filmcheto (Divx-a,XVid-a), koeto gledash, no ne se trevozhi, kartinata pri kachestven Rip e po-dobra ot originalna video kaseta na Alexandra gledana na videokasetofon!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. конфигурация
    От martosblack във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 31-12-10, 11:06
  2. конфигурация за 265 лв.
    От petrchev във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-03-08, 17:57
  3. конфигурация
    От gonzolito123 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 15-03-05, 09:27
  4. конфигурация
    От A_L_E_X във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 18-01-05, 15:35
  5. Конфигурация
    От MixMan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 05-12-04, 19:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе