Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Ш.....но РС.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #1

    Ш.....но РС.

    С PC-то ми става нещо странно.При първоначално включване развърта харда и CD-тата и е до там.Не може да стартира монитора,BIOS-а,да не говорим за ОС.Но при рестарт всичко се оправя.Мислех,че е захранването,но не.Смених го.Процесора ми е DURON с дъно ABIT.Кажете си мнението,че аз не знам на къде да хванаДъното ми е в гаранция до 08.11.2001 , така че ако предполагате то да е причината ми пишете,че нямам много времеDreamer в теб ми е надеждата.Да ме прощават другите




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #2

    Ш.....но РС.

    Edin poznat ima6e podoben problem. Mislehme, 4e moje da e ot bateriata, i 4e moje bi ne pravi dobar kontakt, kakto moje da e v tvoia slu4ai. No se okaza, 4e kato si smeni videokartata vsi4ko se opravi.



    Razbira se tva sa samo predpolojenia, moje da iz4aka6 super kompetentnoto mnenie na Dreamer, ako se seti da poseti tozi forum.





    PS. Po4ti sam siguren, 4e e ot bateriata, ili biosa ti ne6to se e zduhal...




  4. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #3

    Ш.....но РС.

    Стига бе!ASUS 7100 да се сдуха?Доревава ми се.Само това остава!Егати куцата работа.Все на мен ще ми се падне,като онзи виц с глухата акула




  5. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #4

    Ш.....но РС.

    Да предположим,че е видео картата.Но как да ги убедя пичовете от фирмата,че продукта им е куц?Ще трябва да влача машината чак до там..Язък!Работата отива на нежелан ъпгрейд.




  6. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #5

    Ш.....но РС.

    Като гледам само аз си говоряЗадавам си въпроси и по метода на елиминирането си отговарям.Та да си продължа монолога.Не е от батерията.Смених я току-що.Но,може наистина да се окаже видео картата.Свалих я,позабърсах я и тръгна от раз.Може и да е случайност.Де такъв късмет




  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #6

    Ш.....но РС.

    Бе, kesten, не слушай LOF - той си се ебава така - занеси си РС-то в сервиза, докато е в гарнция (досадно, ама най-читаво). Последното нещо, в което трябва да се съмняваш е ASUS-V7100, вервай ми!





    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

  8.  
     
  9. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #7

    Ш.....но РС.

    Куплунга на ATX захранването? Тъпо, но при мен това беше проблема дълго време и оплакванията бяха същите... Това е една от десетките възможности - Ghost е прав -занеси го в сервиза.

    Ако те мързи, изключи всички CD-та, дискове, флопи задължително (и това е тъпо, но ми е попадал компютър с дъно в което ако включиш кабела наопаки не изгрява ???), саунд и всичко ненужно за да запали PC-то, нулирай биоса с джъмпера до батерията.



    Почти съм сигурен, че нищо не е изпушило, а неприятностите се дължат на лош контакт някъде. Извади и сложи наново процесора, картата, кабелите. Ако не се оправи, взимаш отнякъде памет, процесор и видеокарта временно и едно по едно сменяш, докато се установи коя част е. Ако по никакъв начин не тръгне - дъно или кабели на захранването към дъното.




  10. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #8

    Ш.....но РС.

    РС-то ми е сбирщайн т.е. сглобявал съм си го сам.Няма две части от една и съща фирма.Много от тях са с изтекла гаранция..Не,че много разбирам,но чета вестници и списанияНе е от кабела на захранването.Днес смених цялото захранване.А "хлабав" AGP слот?Интересното е, че проблема не се появи изведнъж,а постепенно,един път включи,един път не.Сега вече гаранция,че няма да включи от първия път.И не само това ами и няколко рестарта не го оправят.




  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9

    Ш.....но РС.

    Не, при мен проблема от захранването не идваше от самото захранване и кабелите му, а от куплунга на дънната платка. Между другото и аз се набутах и си купих ново захранване - чак после установих, че една клечка за зъби (за упътняване) ми оправя нещата



    Ами като е сбирщина освен да тръгнеш да правиш нещата по реда, който съм ги написал в горния пост... Не знам аз лично така щях да направя, че ако се окаже от дъното, времето наистина ти е малко... Не се моткай.




  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #10

    Ш.....но РС.

    Нямаш ли чуството, че компа ти трябва да позагрее малко?

    Ето още една от хилядите възможни причини. Това косвено води до кофти контакти.



    p.s. всъщност ти си с Abit. Как си с версията на БИОС-а? Случвало ми се е след update на биоса, този проблем да изчезне.



    pjMarvin



    pjMarvin@abv.bg

    ICQ:44404963



    Променено от pjmarvin на 30/10/2001 1530

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #11

    Ш.....но РС.

    Ne sam se ebaval s 4oveka, moia slu4ai vinoven be6e edin Savage3D, koito se bie6e po niakakav stranen na4in. $oveka si kupi TNT2 Pro i vsi4ko si mu e dobre...




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    1,729
    #12

    Ш.....но РС.

    Vsa6tnost 6tom e v garancia, problem ne vijdam. E - moje da ti vzemat 20-30lv za ni6to, kakto 4esto stava, ama pone 6te si spokoen.




  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    21
    #13

    Ш.....но РС.

    Az imah su6tiq problem o6te kogato imah garanviq,vodih go 2-puti v serviza i vse mi kazvahe 4e videoto se e razmurdalo.Kogato mi svur6i garanciqta problema si produlji i zapo4nah da probvam vsi4ko.Nakraq se ukaza 4e e ot socketa na CPU i kato go razglobih i poramurdah malko vsi4ko se upravi.Ve4e ot 2 meseca ne sum imal problem,a predi imah na vsqka sedmica.




  17. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    403
    #14

    Ш.....но РС.

    Мотането е налице.Занесох машината във фирмата от която купих дъното и се започна...не съм овърклоквал правилно процесора и оттам идвали проблемите май.При положение,че дъното позволява такова действие не знам защо пада гаранцията му,а не на процесора?!Но проблема е там.Направих всичко което ме посъветвахте, без резултат.

    А,гаранцията изтича





    Променено от kesten на 30/10/2001 19:47:04

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #15

    Ш.....но РС.

    Най-доброто, което мога да те посъветвам да направиш е следното - увери се, че всички други компоненти на РС-то ти работят без проблеми (т.е. да си 100% сигурен, че дъното прави магариите). След това отиди и го смени с друго или направи минимален upgrade като купиш малко по-скъпо дъно срещу твоето плюс малко доплащане.

    Едва ли някой от форума може да ти каже в случая какъв точно е проблема, без да ти види системата. Да не говорим, че дори най-големия разбирач да я види, пак може и да не разбере какъв е проблема. Така че гледай да разкараш компонента, който ти спъва работата с възможно най-малко вложени средства...







    __________




    VOICE IN YOUR HEAD!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе