Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #1

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    Canon BJC-2100 (мастилено струен)



    Принтерът не печата нормално. Символите излизат на раета. По точно цялата страница се принтира през ред. От една буква се вижда горната, средната и долната част, останалото сякаш е пропуснато да се оцвети. Не знам как да го обясня, дано ме разберете. Ако е от значение - раетата са вертикални.



    Съмнява ме, че може би е запушена някоя от дюзите, но нямам идея как да я оправя. Чувала съм, че това може да стане софтуерно.

    Бихте ли ме опътили, моля, как да постъпя. Или директно на ремонт да го пращам?



    Благодаря.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    Ako si slojil nova mastilnica i rezultata e takuv svali ya i VNIMATELNO po4isti kontaktite na mastilnicata i printera i pak ya sloji. Ako ne e nova smeni ya s nova. Ako is novata e su6toto e za remont.

  4. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #3

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    Не съм слагала нова. Сменяла съм изцяло само цветната, а черната допълвам с мастило при превършването му. Почистих (дали успешно, дали не) цялото устройство, на което се държат те, но няма резултат.



    Въпросът ми беше друг. В Control panel/ Printers ant Faxes/ Properties/ Maintenance има три опции, които мисля, че за за тази цел. Изпробвах функционалността им, но не видях ефект. Въобще те помагат ли в такива случай?

    Подхвърлиха ми, че може да е проблем на драйверите. Преинсталирах ги - оправия няма.

  5. bvg
    bvg е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    7
    #4

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    Za syjalenie novata glava e po-skypa ot printera na canon i brother tova im e 4esto sreshtan problem, zatova savetvam horata da polzvat HP sys sigurnost tova sa zapusheni duzi4/z softuer nqma da stane, toi kara vsiaka duza da iskarva mastilo i ponqkoga kogato e v na4alen stadii pomaga, tova se slu4va kogato se polzvat mastilnici ku4a marka kogato se pylniat patron4etata , samata glava e napravila mnogo kopia ili ne e polzvana mnogo vreme, pri glavite na HP pomaga slednata procedura, no v domashni uslovia e trudno izpalnima, dyrji se v prodaljenie na nqkolko 4asa glavata v goreshta voda /po vyzmojnost destilirana/ okolo 70 gradusa. imai predvid 4e po goreshtata voda moje da povredi glavata totalno

  6. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #5

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    Profita ако си пълнила черната глава повече от 3-4 пъти е нормално вече да сдава багажа...дюзите може да не работят вече нормално.

    Освен това, ако печаташ само с цветната глава пак ли стават така на раета буквите???



    Нямам такъв принтер под ръка за да проверя какви са 3-те опции в контрол панела, но предполагам са нещо от рода на - Почистване на главата, проверка нивото на мастилото, калибриране.... пробвай с почистването (сигурно вече си опитала де []) но едва ли ще помогне.



    Опитай за финал още нещо - постави главата в хладка вода (40-50#9702;С) за 15-20 мин. до 1 час, след това я подсуши добре и опитай отново (ако известно време не си печатала може в някои дюзи да има засъхнало мастило, което дано се втечни от хладката вода)



    Успех!

  7. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #6

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    Благодаря ви за предложенията. Пробвах начина в хлатка вода. Резултатът беше едва забележим. Пуска повече мастило, но раетата останаха, а цветната никаква я няма. Явно проблемът е в главата и е доста по-сериозен от колкото предполагах.

    Смятам да му отворя вратата към контейнера. Нищо не става вече от него.



    <font color="red">Бихте ли ми предложили какво ново да си закупя? Като марка и модел.</font id="red">



    Отново благодаря.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    <font color="red">Бихте ли ми предложили какво ново да си закупя? Като марка и модел.</font id="red">

    <div align="right">Originally posted by Profita - 21/03/2004 : 10:00:10</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Няколко са въпросите на които трябва да си отговориш, преди да решиш за Марката и модела на принтера, иначе - 'съветници' ще се навъдят колкото щеш.



    1. Колко листа средно печаташ на месец

    2. Предимно Черно или предимно Цветно

    3. Има ли UPS порт компютъра ти или само LPT

    4. Каква сума би могла да отделиш за целта



    ( - Аз лично съм с Canon 2000, с отделна голяма черна касетка, имам го от 2000г, пълнена е над 20 пъти, печатам по около 70-100 листа на месец - Черно, още работи ))

  10. HGD
    HGD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    598
    #8

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    <font color="blue">//offtopic</font id="blue">

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">. Има ли <font color="red">UPS</font id="red"> порт компютъра ти или само LPT



    <div align="right">Originally posted by Black Adder*-*21/03/2004*:* 17:06:29</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    USB имаш в предвид, нали? []



    <font color="blue">//offtopic</font id="blue">



    Въпросите са точни.

  11. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #9

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    1. Колко листа средно печаташ на месец?

    - Знам ли!? 20-30



    2. Предимно Черно или предимно Цветно?

    - Черно, но няколко пъти месечно ми е нужно и цветно.



    3. Има ли UPS порт компютъра ти или само LPT ?

    - Що е то USB и LPT порт, и где да търся това животно неземно?



    4. Каква сума би могла да отделиш за целта

    - За мастилено струен цветен принтер не повече от 250 лв.

    Ще ми се лазер, но много солено ще ми виснат 1000 лв. Все пак ползвам го само за документация, не правя пари на него










  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    А може би, като имам в предвид случката със скенера, е да помислиш за комбинирано устройство - принтер, скенер, факс, копир.

    Аз от 2 години ползвам Multipass Canon C70 в офиса и съм доволен.

    Основното предимство на този клас устройства е, че всичко е в едно, заема само LPT порта (паралелен интерфейс), който и без това не ползваш за друго, заема малко място на бюрото и може да работи и при изключен компютър като факс, телефон и копир.

  13. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #11

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    Употребявани лазерени започват от към 80$, - бавни големи шумни.

    От 100-120 има добри такива.

    130-150 - горна граница, неособенно подходящи за домашна употреба.

    Липсата на цвят се решава лесно с клуба до вас...


  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #12

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    За този режим на употреба бих препоръчал HP DeskJet 5652, който като цена е на границата на посочените от Profita 250 лв.



    Новото си е ново, както и HP си е HP (когато става дума за принтери, особено мастиленоструйни); заслужава внимание и предложението на Lupus за многофункционално устройство, но аз не мога да препоръчам свястно такова под 450 лв.



    //EDIT: Бях посочил конкретни параметри, опитах се да ги направя като bullets със съответния бутон, но изчезнаха [!] и сега не ми се занимава да ги пиша пак !!!

  16. Senior Member Аватара на Profita
    Тук е от
    Jun 2003
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,137
    #13

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    Офертата на Slero ме заинтригува.



    Тази на Lupus също. За каква сума говорим в него случай?

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    Утре ще погледна в офиса какви са цените на "многофункционалките"[:D]

    //edit/

    Току що в предпоследния брой на Computerworld (br.10 13.03.04) видях, че има цяла страница с цени на такива устройства. Потърси го, сигурно още го има по павилионите.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    156
    #15

    Проблем с принтирането/ Какво да си закупя?

    1. Още един важен въпрос - печаташ ли под ДОС? Програми, които работят под ДОС? (примерно счетоводни)



    2. За домашни условия - лазерен принтер HP LaserJet1010 - около 400 лв.



    3. Ако нямаш печат под ДОС, по подбрия вариант на HP е DeskJet 5150 - 192 лв., а не 5652. Няма смисъл да се дават 100лв за дуплекс и LPT.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. търся да закупя N2U400-A REV 1.0
    От lop_88 във форум Купува
    Отговори: 10
    Последно: 04-03-12, 20:39
  2. Търся да закупя гръморазрядници!
    От Nsitnov във форум Мрежи
    Отговори: 5
    Последно: 05-08-06, 09:46
  3. Проблем с принтирането
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 09-06-05, 16:56
  4. Ge Force 2 търся да закупя
    От neron_ във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 13-02-05, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе