Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Кабели и жици

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #1

    Кабели и жици

    Имам намерението да свържа компютъра си от моята стая с телевизора в хола, като идеята е следната. Кабели за 6 канален звук + кабел за ТВ-Аут изхода от видеокартата към Видео-Ин на телевизора. Разтоянието между стаите обаче си е големичко, и може да са ми нужни около 25-30 метра кабел. Въпроса е ще има ли проблем после (някакво закъсняване на сигнала, смущения) и нужни ли са някакви жужубички да слагам за усилване на сигналите.

    Няма да е зле да препоръчате и кабели, защото знам, че и те имат голямо значение за качествения пренос на сигнала.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #2

    Кабели и жици

    Ако използваш различни кабели, понеже видео сигнала е по-високочестотен..ще ти избързва спрямо звука



    Шегата настрана!!!

    За аудиото няма да има проблеми, а за видеото повече от 15м не съм пробвал. За видеото ползвай екранирани нискочестотни кабели, колкото се може по-качествени..

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #3

    Кабели и жици

    То и със звука при този метраж може да се появят проблеми, а с видеото - със сигурност. Не мисля че ще си струва да слагаш усилватели и тем подобни глупости, щото цената им ще се съизмери със втори компютър в хола.

    Обаче мен ме гложди един такъв въпрос: като как ще командваш компютъра през 2 стаи, щото иначе какво - слагаш филма в СД-то и се изстрелваш като Бен Джонсън до хола за да не изтървеш първите 10 мин [:D]

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    53
    #4

    Кабели и жици

    За видеото е желателно да ползваш коаксиален кабел. На такова разстояние в нискочестотния кабел ще има големи загуби и сигнала ще се влоши. Можеш да ползваш всякакъв коаксиален кабел. Аз например ползвам такъв за компютърна мрежа. Разстоянието е 26 метра. Пробвах с едно парче от 45 метра и не се забелязах никакви промени в качеството.

    За аудиосигнала можеш да ползваш нискочестотен екраниран кабел.

    Има вероятност да се появят смущения от разликата в потенциалите на масата на компютъра и видеото. При мене имаше такъв проблем с кабелната телевизия. Реших го като поставих развързващи кондензатори на кабела от кабелната ТВ.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #5

    Кабели и жици

    Whiskey аз съм пуснал с коаксиален кабел за видеосигнала към ~20m няма никакъв проблем, за аудиото няма такова значение какъв е кабела.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    52
    #6

    Кабели и жици

    За звука ще ти трябват около 2x2 квадрата кабел на канал ;

    а за видеото най добре да ползва6 коаксиалка иначе ще гледаш разни мрежи и мазаници [:D]

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Кабели и жици

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">За свика ще ти ктирябват около 2 квадрата кабел на канал ;

    а за видеото най добре да ползва6 коаксиалка иначе ще гледаш разни мрежи и мазаници [:D]



    <div align="right">Originally posted by WhiteRaven*-*13/04/2004*:* 23:09:59</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Извинявам се предварително за неграмотността си, но не мога да си преведа някои термини:

    <font color="red">свика</font id="red"> - предполагам, че става дума за цвик - суроватката върху киселото мляко;

    <font color="red"> ктирябват</font id="red"> - не мога да го асоциирам с нищо;

    <font color="red">2 квадрата кабел на канал </font id="red"> - за по два квадратни метра ли става дума или за двойно квадратен кабел?;

    <font color="red">коаксиалка</font id="red"> - комуналка???;

    <font color="red">разни мрежи и мазаници </font id="red"> - това нещо като муар ли е?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    14
    #8

    Кабели и жици

    Sti kaja mnoo tupo reshenie, ne ti traa da opuvash supurnaisi metra koaksiqli. Edin Video sender -struva kam 15-20 lv.(prolemite sa 4e e stereo samo 2 kanala zvuk, za 5+1, traa da go doobrabotvash) i edna wireless klaviatura i si ti.

    Problema e 4e i susedite ste mogat da gledat vilmite zaedno s teb efirno.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #9

    Кабели и жици

    Добре дошъл във форума Vespasian.



    Whiskey е написал

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">като идеята е следната. Кабели за 6 канален звук + кабел за ТВ-Аут изхода от видеокартата към Видео-Ин на телевизора.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Така че въздържай се от "mnoo tupo reshenie" [а то наистина е такова] и ако е възможно ... пиши на кирилица.



    По топика:

    Аз лично съм с кабел около 20 метра и нямам никакви проблеми с видеосигнала. За звука не използвам възможностите на вградената 5.1, тъй като минавам през DVD-то, не ми се даваха пари за още 6 колони.



    Ако е от значение, казвам как съм свързал.

    От TV out с преходник от S кабел към чинч, в телевизора имам три възможности за вход: S кабел, скарт и чинч. Използвам чинч, тъй като така им беше най удобно да ми направят кабела. Поръчах си го за 5 лева, на мой приятел.

    Та връзката ми е S кабел --- чинч --- чинч

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    240
    #10

    Кабели и жици

    Ясно, ориентирах се горе долу в ситуацията. Ще използвам коаксиален кабел за виедосигнала, като ще гледам да е по-дебеличък, а за аудиото, ще му търся лесното. Просветна ми немога ли да използвам FTP кабел, тъй като съдържа много жици, но малко като размислих, се опасявам, че може да има влияние между тях. Ще помисля, да не сложа ли отделни кабели за аудиото.

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Кабели и жици

    Според мен най-доброто ти решение е следното:

    Видео - коаксиален кабел 75ома - RG59 или RG6. Честотната лента на видеосигнала е 6 MHZ и затихването за тези разстояния е много малко.

    Аудио - екранирана двойка (две жила, всяко в самостоятелен екран) за да няма прослушване между каналите. FTP кабела не е добро решение!!! Използвай линейния изход на звуковата карта. Там нивата са около 0.7V при честотна лента 20Hz-20KHz. За 6 каналния звук забрави - телевизора ти има най-много стерео звук.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    52
    #12

    Кабели и жици

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Според мен най-доброто ти решение е следното:

    Видео - коаксиален кабел 75ома - RG59 или RG6. Честотната лента на видеосигнала е 6 MHZ и затихването за тези разстояния е много малко.

    Аудио - екранирана двойка (две жила, всяко в самостоятелен екран) за да няма прослушване между каналите. FTP кабела не е добро решение!!! Използвай линейния изход на звуковата карта. Там нивата са около 0.7V при честотна лента 20Hz-20KHz. За 6 каналния звук забрави - телевизора ти има най-много стерео звук.



    <div align="right">Originally posted by Lupus*-*14/04/2004*:* 17:13:46</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    И аз това имах предвид ама за звука може да минеш и без екраниран кабел малко по евтино ще ти излезе

  16. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #13

    Кабели и жици

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">. Ще използвам коаксиален кабел за виедосигнала, като ще гледам да е по-дебеличък...



    <div align="right">Originally posted by Whiskey - 14/04/2004 : 18:28:27</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    При мен видеото въобще не е дебел, дори е тънък, не знам марка и размери. Има "ширмовка" [така ли се казваше?] медна, но е много тънка.

    Единствения проблем, който наблюдавам е лекото смущение от кабелната. Но много леко. Това е коментирано в други теми, ако не се лъжа.

    Когато я изключа от телевизора, всичка заспива.

    Не искам да измествам темата на Whiskey, но с радост ще приема схема на някаква <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">жужубичка</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> за да ми я направят и не се налага да изключвам всеки път кабелната.

  17. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #14

    Кабели и жици

    @WhiteRaven,

    Икономията е майка на мизерията. Ако се използват неекранирани кабели за звука при тези разтояния, наводките ще са страшно много. Винаги ще разбираш кога комшийката отгоре си е включила миксера и кога тая под теб чисти с прахосмукачката[:D]

    @Malone,

    Принципно не би трябвало да имаш влияния между кабелната телевизия, която се подава на високочестотния вход и е в диапазина от 110 до 860MHz и видеосигнала, който се подава на нискочестотен видеовход. Прегледай си екранировките на двата кабела дали имат добра връзка с маса. Виж този "тънък екраниран" кабел наистина ли е коаксиален? Добра идея е ширмовката на кабела за кабелната ТВ да е заземен (това пази както от наводки така и от пренапрежения).




  18. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #15

    Кабели и жици

    От моя личен опит знам, че съществува този проблем с треперенето на картината при едновеременно включване на Кабелната и ТV-OUT към телевизор. Преди време даже ми изгоря TV-OUT-ът на една видеокарта така. Проблемът наистина е в изравняването на потенциалите на шримовката на TV-OUT кабела и шримовката на кабела от кабелната. Решението може да бъде в заземяване на шримовката на кабелната телевизия наистина.

    Лично аз предпочитам да махам буксата на кабелната- все пак вече си изпатих от този проблем.



    Но някъде бях чел че се слагали някакви кондензатори на ТV-OUt-a и проблемът се решавал. АЗ СЪЩО ЩЕ СЕ РАДВАМ АКО НЯКОЙ, СПОДЕЛИ КАК СЕ ПРАВИ ТОВА>>>>>>>

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кабели?
    От vaan във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 26-11-12, 11:54
  2. ТВ към ДВД-кабели
    От plamen101 във форум Телевизори
    Отговори: 22
    Последно: 19-07-11, 15:59
  3. Задача 119,5 (хипопотам+жици)
    От Lupus във форум Логически задачи
    Отговори: 24
    Последно: 19-12-04, 21:41
  4. Кабели
    От B.L. във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 31-08-03, 11:41
  5. кабели
    От etg във форум Мрежи
    Отговори: 6
    Последно: 11-03-03, 15:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе