Резултати от 1 до 15 от общо 15

Проблем със записвачка :-(

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Проблем със записвачка :-(

    Нещо се гаври с мен проклетата ми записвачка...някои неща записва, други не. Използвам TDK дискове и Nero 6, понякога записва успешно, а друг път запецва на Lead-in и след 4-5 минути изкарва някакво съобщение "Burning failed. No seek complete". Забелязвам че определени файлове успява да запише, а други не ще. Дали си е заминала или мога да я спася по някакъв начин. Писачката е MSI48/16/48, имам я от около година. [V]

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,019
    #2

    Проблем със записвачка :-(

    А колко диска си записал долу горе за тази една година?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #3

    Проблем със записвачка :-(

    Може да пробваш да ъпдейтнеш firmware-а-дано се оправи!

    Ети ти сайт:

    http://www.firmware-flash.com/

    Успех!

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Проблем със записвачка :-(

    От Device Manager-a деинсталирай IDE ATA/ATAPI controllers, рестартирай и наново инсталирай драйверите на дъното (ако си с ВИА чипсет 4-in-1).



    Имах подобен проблем и го реших така. Дано да не е от записвачката.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Проблем със записвачка :-(

    И може да изключиш АТА 100 контролера на записвачката, а ако е заедно с харда - сложи я на отделен кабел ( Second Master )

  7. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #6

    Проблем със записвачка :-(

    Много е вероятно Нерото да е с частично повредена библиотека (*.dll) и това да е причината, но според мен си е заминала записвачката.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #7

    Проблем със записвачка :-(

    Downgrade to nero 5.5.x.x

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Живее в
    Варна
    Мнения
    781
    #8

    Проблем със записвачка :-(

    firmware пък трябва да е последното нещо,пробвай всичко и чак накрая.Защото с него работата може да стане по-лоша.

  11. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #9

    Проблем със записвачка :-(

    Благодаря на всички, че така бързо се отзовахте на моето питане )

    В събота ще имам повече време и ще изпробвам решенията, които ми предлагате...дано някое помогне

    Благодаря !!!

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #10

    Проблем със записвачка :-(

    Имам същия проблем. Все не ми остава време да разследвам причината. Със сигурност не е виновна записвачката, защото под линукс работи без никакъв проблем. Аз бих оставил смяната на firmware настрана. Най-вероятно ми се струва, че има несъвместимост м/у VIA драйверите и Nero 6.x.x.


  13. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    495
    #11

    Проблем със записвачка :-(

    Моето мнение по въпроса ще се повтори с някое от по-горните:

    Неро 6.х.х 4есто дава доста бъгове. Това се е случвало на мои приятели.

    Деинсталирай 6-цата, по4исти следите от нея(регистри и останали файлове), след което инсталирай последната 5.5.х.х. версия. РАботи перфектно и не ми е прецаквала нито един диск.....

    Късмет!!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #12

    Проблем със записвачка :-(

    Ами предложих смяна на firmware,защото предположих,че безмислени съвети като:нулирай биос,преинсталирай Неро и Win са излишни-сигурен съм, че laMARTIN нямаше да пита за съвет ако ставаше стях!

    Не знам защо като някой пише за проблем и има хора,които постоянно препоръчват да нулира биоса да речем(назависимо какъв е проблема)!!!

  16. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #13

    Проблем със записвачка :-(

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Неро 6.х.х 4есто дава доста бъгове. Това се е случвало на мои приятели.

    Деинсталирай 6-цата, по4исти следите от нея(регистри и останали файлове), след което инсталирай последната 5.5.х.х. версия. РАботи перфектно и не ми е прецаквала нито един диск.....

    Късмет!!</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Досега, винаги работя с последната версия на Неро. В момента съм с NERO 6.3.1.6. Никога не съм имал проблем с коя и да е версия. Всички скапани дискове са били в следсвие на по-горе описаната от мен причина ( скапан 4-in-1 VIA драйвер) или грешка на задклавиатурното устройство []

  17. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #14

    Проблем със записвачка :-(

    Изглежда има някаква несъвместимост между Nero 6 и драйверите на VIA (които си идват с Win XP). Върнах се към старото Nero (v 5.5.10.24) и всичко проработи.

    Сърдечни благодарности на всички, които помогнаха [][][]

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Проблем със записвачка :-(

    Искам само да добавя, че винаги след като си преинсталирам Уиндоуса слагам и ASPI v 4.60. При мен тази версия работи най-добре. Ако не го сложа не че нещо не върви, но съм забелязал ,че CD устройствата ми работят малко по-различно. (по отношение на скорост и качество на четене).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с DVD записвачка
    От CreatoR във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-12-06, 22:32
  2. проблем с сд записвачка и двд
    От mit във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-02-06, 22:05
  3. Проблем с NEC записвачка...!?
    От AZure във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-01-04, 22:50
  4. Тъп проблем със записвачка
    От mikk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 09-01-03, 17:41
  5. Проблем със записвачка
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 03-01-03, 14:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе